Darbs 64 stundas pēc kārtas? Ārsts pastāstīja, vai viņš neapdraud pacientus

Latvijas televīzija veidoja sižetu ar anesteziologu-reanimatoru Robertu Fūrmani, kurš dienu iepriekš nostrādāja 64 stundas pēc kārtas.

“Milzīgu rezonansi izraisījis ārsta reanimatologa @dr_furmanis ieraksts, kurā viņš norāda, ka strādā 32 stundas no vietas. Vienā darbavietā strādāt tik ilgas stundas likums neatļauj. Vai to kāds kontrolē? Un vai noguruši ārsti neapdraud pacientus?” – publicēts TV kanāla Twitter lapā.

Pēc Fūrmaņa teiktā, ne katra darba diena ievelkas tik gara.

“Pastāv situācijas, kad neparedzētu apstākļu dēļ ir jāpāriet no viena darba uz otru, bet pēc tam atkal uz citu darbu.

Un tādejādi tiek savākts šāds darba laiks, ”skaidro ārsts.

LTV norāda, ka Fūrmanis strādā neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā. Tagad viņš ir paņēmis vairākas nedēļas atvaļinājuma un strādā Jūrmalas slimnīcā par anesteziologu un kādā citā privātā iestādē. Dažreiz izrādās, ka pēc dežūras dienas viņam jādodas uz nākamo darbu, lai varētu nopelnīt vairāk.

Jā, es dažreiz darbā jūtos tā, ka nespēju koncentrēties un nevaru darīt savu darbu. Ja varu kaitēt cilvēku veselībai, tad atsakos darīt šo darbu,” sacīja Fūrmanis.

Atgādināsim, Latvijas Ārstu biedrības viceprezidents Roberts Fūrmanis nevarēja piedalīties otrajā ārstu protesta mītiņā, jo dienu iepriekš viņš strādāja 64 stundas pēc kārtas. Pats ārsts to paziņoja savā Twitter lapā un nosūtīja politiķiem “sveicienu”.

Mediķi ceturtdien rīkoja otro protestu pie Seima ēkas Vecrīgā. Protestu iemesls ir finansējuma trūkums, lai palielinātu ārstu algas 2020. gada budžetā. Likumā noteikto 120 miljonu eiro vietā šim mērķim ir atvēlēti tikai 60 miljoni eiro.

Pēc Latvijas Ārstu biedrības vadītājas Ilzes Aizsilnieces teiktā, ārsti plāno turpināt protesta aktivitātes pret valsts politiku. Veselības aprūpes speciālisti plāno uzaicināt politiķus uz “viktorīnu”, lai uzzinātu, cik labi viņi izpētīja nākamā gada apstiprināto budžeta dokumentu.