“Zaļā lampa”: palīdzam ārstēties bērniem ar smagām diagnozēm

Ziedojumu tālrunis 90006384 darbojas, lai palīdzētu bērniem ar smagām diagnozēm, projekta “Neērtie bērni” dalībniekiem. Maksa par vienu zvanu – 1,42 eiro.

Ratiņkrēsli, ortozes, caurulītes elpošanai un ēšanai, smagas rehabilitācijas procedūras ir šo bērnu ikdiena. Viņu diagnozes ir visdažādākās: bērnu cerebrālā trieka, Dauna sindroms, autisms, epilepsija, Spinabifida, garīga rakstura traucējumi un ļoti retas ģenētiskas saslimšanas.Daudz sāpju nākas pārciest pašiem bērniem un mammas ir izraudājušas jau asaru jūras… Taču fotoprojektā “Neērtie bērni” tas viss ir palicis ārpus kadra. Fotogrāfijās redzam ļoti mīlētus bērnus un viņu ļoti mīlošos vecākus – neparasti stiprus un gaišus cilvēkus.

“Neērtie bērni” ir izvērsts un sociāli atbildīgs fotoprojekts, kurš līdz 31.martam ir apskatāms Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 7.stāvā. Izstādes autore Arita Strode- Kļaviņa fotografēja 15 ģimenes, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām un kuras savus stāstus ir uzticējušas fotogrāfei un sabiedrībai. Tas nav nedz viegli, nedz vienkārši…

Fotogrāfes mērķis bija parādīt, ka bērni ar īpašām vajadzībām ir tikpat brīnišķīgi un skaisti kā veselie bērni, tāpēc arī projektā “Neērtie bērni” netiek uzsvērta invaliditāte, bet izcelta individualitāte, vispirms saredzot bērnu un tikai tad viņa diagnozi. Tieši tāpēc attēlos nav ratiņkrēslu vai citu palīglīdzekļu, kas ir šo bērnu ikdiena – pilna sāpju, izturības, pacietības, taču piepildīta ar neizmērojamu vecāku mīlestību.

Fotogrāfe Arita Strode-Kļaviņa ir palīdzējusi sabiedrībai pamanīt trauslos bērnus, savukārt ikviens no mums var sniegt atbalstu, kas viņiem ir tik ļoti nepieciešams. Rehabilitācijas, procedūras, nodarbības – tās nav vienreizējas akcijas, tas ir šo bērnu nebeidzams maratons 24/7 režīmā visa mūža garumā. Un mērķis ir viens – lai pieaugot katrs no viņiem kļūtu iespējami patstāvīgāks un prastu par sevi parūpēties.

“Mēs ikviens varam sniegt savu atbalstu šiem īpašajiem bērniem un viņu izturīgajiem un varonīgajiem vecākiem. Mēs visi kopā varam palīdzēt mazināt sāpes, palīdzēt attīstīties, augt un staigāt tiem, kurus skārusi smaga slimība un kuri visa mūža garumā būs īpašie bērni. Mēs visi kopā varam viņiem atvieglot ikdienu un uzlabot viņu dzīves kvalitāti un pavērt jaunas iespējas,” aicina labdarības fonda BeOpen valdes locekle Ingrīda Šmite.

Ja jūs ir uzrunājuši šie aizkustinošie fotoizstādes stāsti un jūs vēlaties atvērt savu sirdi un sniegt kaut vismazāko atbalstu kādam no šiem īpašajiem bērniem Rīgā, Jelgavā, Tukumā, Gulbenē, mēs dodam šādu iespēju, izdarot mērķa ziedojumu labdarības fonda “BeOpen” kontā.

Labdarības fonds BeOpen
Reģ.Nr. 50008218201,
Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10
Lūdzam norādīt ziedojuma mērķi – Neērtie bērni

Tāpat jūs varat ziedot jebkuru summu, pārskaitot to arkarti ŠEIT.

Mērķa ziedojums paredzēts projekta “Neērtie bērni” dalībnieku – bērnu ar īpašām vajadzībām – papildus rehabilitācijas nodarbībām, kas ir nepieciešamas daudziem no šo 15 ģimeņu bērniem.

Apvienojot spēkus, kopā var paveikt daudz un palīdzēt vairāk! Un mēs ļoti ticam, ka šīs fotogrāfijas darīs sabiedrību kaut mazliet atvērtāku, saprotošāku un cilvēcīgāku.

Izstāde aplūkojama LNB 7.stāvā (Rīgā, Mūkusalas ielā 3). Darba laiks: P.-Pk. 9.00–20.00; S., Sv. 10.00–17.00 Ieeja bez maksas.

Labdarības programma “Zaļā lampa” skanraidio “Baltkom 93.9 FM” ēterā katru otrdienu plkst. 16.00.
Radioraidījumu atbalsta banka BlueOrange.
Pārraidi vada žurnālistes Olga Avdeviča un Rita Troškina.