Eksperi: Vai kredītu apvienošana tiešām ir izdevīga?

Kur viens kredīts, tur arī otrs – lai gan finanšu speciālisti uzstājīgi brīdina par aizņemšanās riskiem, reizēm izvairīties no aizdevumiem nemaz nav viegli. Mājokļa un auto kredīts, patēriņa kredīts remontam un pāris ātrie aizdevumi pēkšņām vajadzībām – un kopējās kredītsaistības ātri kļūst problemātiskas. Viens no iespējamiem risinājumiem, ko piedāvā paši aizdevēji, ir kredītu apvienošana, bet vai tas tiešām palīdz tikt galā ar parādiem? Lasi tālāk un uzzini!

Kas ir kredītu apvienošana un ko tā dod?

Kredītu apvienošana jeb pārkreditēšana ir finanšu pakalpojums aizņēmējiem ar vairākiem aktīviem aizdevumiem. Pārkreditācija ļauj apvienot vairākus aizdevumus vienā un turpmāk norēķināties ar vienu kreditoru. Būtībā, visi kredītu apvienošanas veidi ir viens liels ilgtermiņa kredīts, kas tiek izsniegts specifiski esošo parādsaistību dzēšanai, un tas ir vienīgais aizdevums, kas var tikt izmantots šādam mērķim.

 

Kredītu apvienošana online ir noderīgs pakalpojums gan parādniekiem, gan tiem, kuri vēlas novērst parādu veidošanas risku. Pārkreditācija nodrošina:

 

 • vienotu atmaksas termiņu un vienu ikmēneša maksājuma datumu;
 • zemāku kopējo procentu likmi un attiecīgi mazāku kredīta pārmaksu;
 • ērtāku komunikāciju un sadarbību ar vienu, nevis vairākiem aizdevējiem.

 

Bet vai tiešām pārkreditēšana ir atslēga pie visām aizņēmēju problēmām? Ne gluži, jo, tāpat kā ikviens aizdevums, kredītu apvienošana prasa atbildīgu pieeju, noteiktu maksātspējas līmeni un dažādiem aizņēmējiem tā var būt vairāk vai mazāk izdevīga.

3 faktori, kam pievērst uzmanību

Kredītu apvienošana bez ķīlas un galvotāja ir izdevīga salīdzinājumā ar vairāku kredītu atsevišķu nomaksu, taču arī pārkreditēšana ir aizdevums, un pieteikšanās šādam pakalpojumam jāizvērtē rūpīgi. Pirms steidzies aizpildīt pārkreditēšanas anketu, pārbaudi, vai šāds risinājums ir piemērots Tavai situācijai. Apdomā:

 

 • savu maksātspēju. Pēc kredītu apvienošanas aizņēmējam ik mēnesi būs jāveic fiksēti maksājumi vairāku mēnešu vai pat gadu garumā. Ja Tava maksātspēja nav pietiekama ne kredītu atmaksai, ne pārkreditēšanai, iespējams, vērts apsvērt bankrota procedūru;

 

 • pārkreditēšanas nosacījumus. Kredītu apvienošana parādniekiem parasti tiek noformēta ar augstāku procentu likmi, var būt nepieejama kredītu apvienošana bez galvotāja un ķīlas. Ja vēlies apvienot aizdevumus maksimāli izdevīgi, negaidi parādus un piesakies pārkreditēšanai savlaicīgi;

 

 • pārkreditēšanas procesu. Vieni aizdevēji pārskaita nepieciešamās summas kreditoriem patstāvīgi, citi izmaksā aizdevuma summu klientiem, kuriem pašiem jāsedz aktīvās parādsaistības. Pārliecinies, ka saproti, kādu stratēģiju piekopj Tevis izvēlētais jaunais kreditors, citādi neuzmanības kļūdas dēļ parādu slogs var kļūt vēl lielāks.

 

Kredītu apvienošanas izmaksas ir grūti paredzēt pirms pieteikšanās, tāpēc ka aizdevējs nosaka procentu likmi individuāli, izvērtējot konkrēta klienta situāciju. Parasti aizdevēji izvieto savās mājaslapās un reklāmas materiālos tikai minimālās un maksimālās procentu likmes robežas. Ja esi daudzmaz pieņemamā finanšu situācijā, bez parādiem un ar stabilu oficiālu darba vietu, pārkreditēšana būs draudzīgāka nekā kredītu apvienošana ar sabojātu kredītvēsturi.

 

Kredītu apvienošana var atvieglot aizdevumu pārvaldi un finanšu plānošanu, taču šis pakalpojums jāizvēlas tikpat rūpīgi kā ikviens aizdevums. Pirmos soļus pie pārkreditēšanas visērtāk veikt internetā, kredītu salīdzināšanas platformā NetCredit.

TOP pārkreditēšanas piedāvājumi

NetCredit mājaslapā ir apkopoti visi nebanku nozares pakalpojumi, tostarp arī kredītu apvienošana. Pārkreditācijas piedāvājumus var salīdzināt pēc:

 • kredītlimita;
 • atmaksas termiņa;
 • naudas pārskaitīšanas ātruma;
 • atsauksmēm;
 • aizdevēju priekšrocībām.

 

NetCredit piedāvā arī aizdevēju profilus ar detalizētiem aprakstiem un dažādus finanšu pratības padomus. Ja Tev ir aktuāla kredītu apvienošana, nebanku aizdevums vai vienkārši meklē informāciju par un ap aizņemšanos un personīgajām finansēm, ieskaties NetCredit mājaslapā!