Treneres Olgas Ņečajevas “īpašie” bērni

Olga Ņečajeva pilnīgi noteikti ir pelnījusi “gada cilvēka” titulu: pazīstamā daiļslidošanas trenere dara brīnumus – māca slidot bērniem ar cerebrālo trieku un Dauna sindromu. Lai “īpašie” bērni varētu nodarboties par bez maksas, nepieciešams mūsu atbalsts. No vecākiem, kuru bērni ir ar funkcionāliem traucējumiem,  trenere naudu par nodarbībām neņem.

Labdarības fonda BeOpen

ziedojumu tālrunis 90006384

līdz 17. martam darbosies treneres Olgas Ņečajevas un viņas īpašo audzēkņu atbalstam. Maksa par zvanu – 1,42 eiro.

Labdarības fonds BeOpen ir atvēris mērķa kontu īpašo bērnu nodarbību apmaksai. Lai nodrošinātu šo īpašo bērnu nodarbības vismaz viena kalendārā gada garumā, nepieciešami apmēram 9 500 EUR.

Atbalstīt var veicot ziedojumu uz kontu:

Labdarības fonds BeOpen

Reģistrācijas nr. 50008218201

Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10

Mērķis: Zaļā lampa, Olgas Ņečajevas audzēkņu atbalstam

Mēs pirms gada jau stāstījām par Olgu programmā “Zaļā lampa” un ar jūsu palīdzību savācām līdzekļus atbalstam, lai trenere varētu uzņemt vairāk audzēkņu ar īpašām vajadzībām. Uzzinot par šo unikālo iespēju, pie Olgas vērsās arvien jauni smagi slimo bērnu vecāki. Gada laikā Liepājā pie Olgas ir sākuši trenēties 13 “īpašie” bērni, un Rīgā – seši. Viņu skaits noteikti būs lielāks, ja mēs atbalstīsim treneri Olgu Ņečajevu un viņas pašaizliedzīgo darbu.

Pati par sevi daiļslidošana ir elitārs sports. Tas, ka smagi slimiem bērniem ir iespēja atnākt uz sporta klubu, uzvilkt kājās slidas un nodarboties ar profesionālu treneri, ir neaprakstāma veiksme. Olgas audzēkņu vidū ir bērni ar visdažādākajām diagnozēm – autisms, bērnu cerebrālā trieka, Aspergera sindroms, smadzeņu bojājumi, attīstības traucējumi utt. Nodarbības slimajiem bērniem – tā ir gan terapija, gan ārstēšana un rehabilitācija, gan iespēja atbrīvoties no bailēm un sāpēm, tikt vaļā no sajūtas, ka viņi nevienam nav vajadzīgi. Bērni sāk labāk staigāt, runāt, komunicēt.

Balvas īpašajiem varoņiem

Šogad 8. martā Olgai bija dubultsvētki. Pirmajā Latvijas čempionātā Special Olimpics viņas sporta klubu TWIZZLE pārstāvēja unikāls deju pāris – Ornella Dančenko, meitene ar Dauna sindromu, un vienkāršs zēns Marks Mihailovs. Jāteic, ka Marks ir absolūti vesels, simpātisks un talantīgs bērns. Gan Marks, gan viņa vecāki ar prieku piekrita piedalīties šajā ļoti sarežģītajā eksperimentā – kļūt par deju partneri “īpašajai” Ornellai. Olga uzskata, ka pāris ir izveidojies ļoti veiksmīgs – meitene Marku dievina un klausa, savukārt viņš pret savu mazo partneri izturas ar maigumu un neiedomājamu pacietību. Latvijā tas ir pirmais jauktais pāris, bet Amerikā un Kanādā tādu ir daudz. Šobrīd viņi gatavojas uzstāties starptautiskā turnīrā.

Jāpiebilst, ka individuālo slidotāju kategorijā Ornella izcīnīja pirmo vietu. Trenerei tā ir visvērtīgākā dāvana.

“Ornella ir grupas mīlule. Viņas mīlīgā rakstura dēļ visi viņu sauc par “mūsu saulīti”. “Katru reizi, stāstot par Ornellu, es ar grūtībām valdu asaras. Dzemdību namā ārsti mēģināja pierunāt māmiņu atteikties no bērna, viņas veselība bija ļoti vāja, bija nepieciešams veikt vairākas operācijas… Bet pie mums Ornella tagad ir zvaigzne, par kuru Latvijas Televīzija un pat BBC nesen uzņēma veselu sižetu – meitene ieņem godalgotas vietas starptautiskās sacensībās”, stāsta trenere Olga.

Pats pirmais Olgas “īpašais” audzēknis pirms daudziem gadiem bija Deniss Kargins, zēns ar bērnu cerebrālo trieku, kurš ar grūtībām staigāja, taču sapņoja iemācīties slidot. Jau pēc gada ārsti konstatēja, ka Denisam ir uzlabojušies kustību refleksi un runas spējas. Sākumā viņš spēja iziet uz ledus, turoties pie speciāliem dzelzs vārtiņiem, tad iemācījās taisīt piruetes un pat lēcienus. Pēc kāda laika Deniss jau sāka piedalīties sacensībās un šova programmās. Šobrīd Deniss ir pabeidzis skolu, strādā un grib turpināt mācības. “Domāju, viņš tāds ir vienīgais pasaulē. Deniss ir simbols tam, ka viss ir iespējams, ja rod motivāciju,” uzskata Olga.

Pērn Sanktpēterburgā čempionātā Special Olimpics Deniss ieguva pirmo vietu. Savukārt nesen Somijā, kur notika Santa Klausa kausa sacensības daiļslidošanā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, Deniss un vēl viena Olgas “īpašā” audzēkne Viktorija Borščuna izcīnīja bronzas medaļas.

Jāpiebilst, ka Olga visu dara saviem spēkiem un pēc savas iniciatīvas – organizē piedalīšanos starptautiskās sacensībās, iesniedz pieteikumus, izdomā un gatavo programmas, meklē naudu, lai apmaksātu ceļa izdevumus… Ne sponsoru, ne valsts atbalsta Olgai nav.

Olga Ņečajeva ir sporta meistare dejās uz ledus, kādreizējā Latvijas čempione un daudzu starptautisko sacensību dalībniece. Viņa ir pabeigusi Sporta akadēmiju un Krievijas teatrālās mākslas institūtu, iegūstot baleta režisores specialitāti. Olga ir ne tikai augstākās raudzes profesionāle un sava darba entuziaste, bet arī cilvēks ar zelta sirdi.

Olga nešķiro bērnus pēc diagnozēm. Viņa tos vienkārši mīl.

Šobrīd Olga sapņo sagatavot komandu pasaules olimpiādei Special Olimpics, kas notiks 2021. gadā.

Kā palīdzēt?

Olgas izveidotais klubs – TWIZZLE. Olga trenē dažāda vecuma audzēkņus, ne tikai bērnus ar īpašām vajadzībām. Nodarbības notiek Rīgā un Liepājā. Visi audzēkņi ar īpašām vajadzībām trenējas pie Olgas par brīvu.

Treniņiem ir vajadzīgs ledus. Ledus laukuma īre maksā ir ļoti dārgi – 200-220 eiro stundā. Pagājušajā gadā Liepājas pilsētas dome sniedza Olgai atbalstu, apmaksājot ledu “īpašo” bērnu nodarbībām. Olga ļoti cer rast atbalstu arī Rīgā. Taču pagaidām viņa ir spiesta meklēt pati risinājumus savu īpašo audzēkņu treniņiem.

Sazināties ar Olgu var pa e-pastu: olganechayeva@yahoo.com.

Lai sniegtu iespēju skaitliski vēl vairāk bērniem ar cerebrālo trieku un Dauna slimību sākt nodarboties ar daiļslidošanu, uzlabot savu fizisko stāvokli un noticēt saviem spēkiem, labdarības fonds BeOpen ir atvēris īpašu kontu Olgas Ņečajevas audzēkņu atbalstam.

Labdarības fonds BeOpen

Reģ. nr. 50008218201,

Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10

Mērķis – Olgas Ņečajevas audzēkņu atbalstam.

Labdarības programma “Zaļā lampa” skanraidio “Baltkom 93.9 FM” ēterā katru otrdienu plkst. 16.00.
Pārraidi vada žurnālistes Olga Avdeviča un Rita Troškina.