Nebanku kreditētājs “Grand Credit” pērn izsniedzis kredītus teju 11 miljonu eiro apmērā

Nebanku kreditētājs “Grand Credit” 2019.gadā kopumā iesniedzis kredītus teju 11 miljonu eiro apmērā, liecina uzņēmuma gada pārskats. Izsniegto aizdevumu apjoms pērn pieaudzis par 25%.

Uzņēmuma apgrozījums 2019.gadā pieaudzis par 42%, sasniedzot 2,86 miljonus eiro, bet uzņēmuma kredītportfelis pieaudzis par 38%.

Salīdzinot ar 2018.gadu, pērn par 7% pieaudzis to klientu skaits, kuri saņēmuši “Grand Credit” izsniegtos aizdevumus. Visbiežāk pieprasīti un izsniegti aizdevumi nekustamo īpašumu attīstības projektiem, aizdevumi apgrozāmo līdzekļu palielināšanai, uzņēmējdarbības vai saimnieciskās darbības uzsākšanai, ražošanas paplašināšanai.

“Arī šī gada sākumā uzņēmēji vairāk interesējās par aizdevumiem investīcijām un attīstībai, tomēr, sākoties globālajai Covid-19 pandēmijai, daudz aktuālāki kļuvuši aizdevumi ar atliktu kredīta maksājumu, kas lielā mērā saistīts ar uzņēmumu darbības pārprofilēšanu un iespēju neveikt kredītmaksājumus līdz jaunā uzņēmuma darbības sfēra sāk pelnīt,” skaidro uzņēmuma kreditēšanas nodaļas vadītājs Andris Kazaks.

Kā norāda Kazaks, “2019.gada rezultāti dod mums iespēju būt vēl elastīgākiem un pretimnākošiem, piedāvājot aizdevuma risinājumus “ārpus rāmja” tiem klientiem, kuri krīzes laikā meklē risinājumu esošo saistību pārskatīšanai vai jaunu aizdevumu saņemšanai”.

SIA “Grand Credit” dibināts 2007.gadā. Uzņēmums izsniedz kredītus gan fiziskām, gan juridiskām personām. Fiziskām personām aktuāli ir kredīti remontam, būvniecības darbu pabeigšanai, nekustamā īpašuma iegādei, pārkreditācijai un uzņēmējdarbības uzsākšanai.

Savukārt uzņēmumiem pieprasītākie ir aizdevumi attīstības projektu realizēšanai, apgrozāmo līdzekļu palielināšanai, kā arī tiešo investīciju aizdevumu produkts.