Palīdzēsim četrgadīgajam Dāvidam no Daugavpils

Četrgadīgajam Dāvidam no Daugavpils nepieciešama mūsu palīdzība, lai apmaksātu ārstēšanās kursu. Ziedojumu tālrunis 90006384 darbosies mazā Dāvida atbalstam līdz 8 septembrim. Maksa par zvanu – 1,42 EUR

Palīdzības konts >>>

Jekaterina ir atgriezusies dzimtajā Daugavpilī pavisam nesen – lai ārstētu savu mazo dēlēnu Davidu. Viņa pārcēlās šurp no Anglijas, lai mazulim, kurš ir slims no dzimšanas, beidzot būtu pieejama kvalitatīva ārstu palīdzība. Dāvidam ir tikai četri gadiņi. Puisēns piedzima Anglijā, uz kurieni viņa māmiņa, būdama vēl skolniece, pārcēlās pirms 10 gadiem kopā ar ģimeni. Anglijā Katja pabeidza skolu un turpināja mācības koledžā. Iekārtojās darbā, atrada mājokli. Pēc tam satika un iemīlēja Andreju, kurš uz Angliju bija atbraucis no Lietuvas. 2016. gada decembrī viņiem piedzima dēls Davids.

Dzemdības bija ļoti smagas. Bērniņš bija pārnēsāts, tāpēc, sākoties dzemdībām, ārsti pieņēma lēmumu veikt ķeizargriezienu. Kad Dāvids beidzot nāca pasaulē, viņam trūka gaisa, mazulis burtiski smaka nost. Pirmās divas savas dzīves nedēļas Dāvids pavadīja intensīvās aprūpes inkubatorā, pieslēgts pie mākslīgās elpināšanas aparāta. Kad zēna stāvoklis pamazām stabilizējās, viņus palaida mājās. Izrakstoties no slimnīcas, ārsti bērnam nekādas atkāpes no normas nekonstatēja.

Taču jau pavisam drīz māmiņa sāka satraukties – Dāvids attīstījās lēnāk, nekā citi mazuļi, visu laiku raudāja, ilgi necēlās kājiņās un nestaigāja. Gada vecumā Dāvidam Anglijā veica magnētiskās rezonanses izmeklēšanu, taču neko bīstamu speciālisti nediagnosticēja.

Davidam bija pusotrs gadiņš, kad viņš beidzot iemācījās rāpot uz celīšiem. Katja vadāja mazuli pie visiem iespējamiem ārstiem, taču neko tā arī nespēja panākt. Viņa gribēja, lai mazuli izmeklē un sāk ārstēt. Taču atbilde bija vienmēr viena un tā pati: “Par ko jūs uztraucaties? Triju gadu vecumā saņemsiet invaliditāti, mēs jums maksāsim pabalstu par bērnu. Ejiet mājās un gaidiet.”

“It kā pabalsts man būtu svarīgāks par mana bērniņa veselību,” atceras Jekaterina. Tagad viņa ir pārliecināta, ka Dāvida slimībā lielā mērā ir vainojamas angļu ārstu pieļautās kļūdas. Ja diagnoze būtu noteikta laikus un bērns uzreiz saņemtu nepieciešamo ārstēšanu, viņš noteikti varētu panākt savus vienaudžus. Vairumā gadījumu šī slimība tiek diagnosticēta vēl grūtniecības laikā, veicot ultraskaņas izmeklēšanu. Savukārt pēc dzimšanas bērnam tiek nozīmētas papildu analīzes un citi neiroloģiski izmeklējumi.

Vajadzēja kaut ko iesākt. Bērna tēvs bija spiests atgriezties darbā Lietuvā, un Katja pieņēma lēmumu kardināli mainīt savu dzīvi.

Būdama Latvijas pilsone, jaunā sieviete pameta visu – darbu, mācības, māju, mammu ar 10-gadīgo māsiņu, sociālos pabalstus – un atgriezās dzimtajā Daugavpilī. Glābt dēlu. “Faktiski es biju spiesta sākt visu no sākuma. Man nācās pamest visu, ko biju panākusi Anglijā, lai nodarbotos tikai un vienīgi ar bērna veselību”.

Katja uzskata, ka Latvijas ārsti ir neapšaubāmi spēcīgāki un uzmanīgāki. Atbraucot no Anglijas uz Daugavpili, mazais Dāvids neprata ne staigāt, ne runāt. Šeit pie viņa ārstēšanas nopietni pieķērās vietējie fizioterapeiti. Pateicoties pilsētas galvenajam rehabilitologam, kurš nosūtīja Dāvidu uz rehabilitāciju Vaivaros, kā arī fizioterapeitam Andrim Trifonovam, kurš aktīvi strādāja ar Dāvidu, novadot 80 nodarbības, zēns sāka staigāt. Tas bija īsts brīnums!

Tagad savos četros gadus Dāvids nu jau droši skraida. Viņš vispār ir ļoti zinātkārs, mierīgs un komunikabls puisēns, taču vēl joprojām nerunā ne vārda. Pirms gada ārsti viņam vēlreiz veica magnētisko rezonansi, un beidzot tika noteikta diagnoze – smadzeņu saikļa hipoplāzija. Citiem vārdiem – galvas smadzeņu attīstības traucējumi. Tā ir reta slimība, kas pēc statistikas sastopama vienam no 10 000 jaundzimušo. Kad Katja to uzzināja, viņu pārņēma šoks. Taču jaunā sieviete ātri saņēma sevi rokās, pasakot sev, ka diagnoze nav spriedums. Viņa neļauj sev iegrimt depresijā un ir apsolījusi, ka izdarīs visu iespējamo un neiespējamo, lai uzlabotu dēla veselību.

Davidam piešķīra invaliditāti, taču māmiņai kopšanas pabalsts tika atteikts. Faktiski Katja ne uz mirkli neatstāj dēlu. Viņa īrē nelielu dzīvokli Daugavpilī, kurā dzīvo divatā ar dēlu. Dāvida tēvam nācās atgriezties Lietuvā, taču viņš turpina palīdzēt dēlam un, kad izdodas izbrīvēt dienu saspringtajā darba grafikā, laiku pa laikam apciemo ģimeni. Neraugoties uz to, Katjai klājas ļoti grūti.

Katja ir apbrīnojams cilvēks, viņa nekad nesūdzas un nenolaiž rokas. Un ir ļoti pateicīga ikvienam, kas sniedz viņai palīdzīgu roku. Viņa aktīvi meklē visas iespējamās ārstēšanās iespējas, lai palīdzētu savam mazajam dēlēnam. Katru pusgadu Dāvidam pienākas valsts apmaksāts divu nedēļu rehabilitācijas kurss Vaivaros, jau pavisam drīz – septembrī – zēns sāks nodarboties ar logopēdu. Taču, ņemot vērā viņa smago diagnozi, ar to ir par maz. Katja cer uz labāko, jo pēc statistikas pie šādas diagnozes aptuveni 30% gadījumu ārstēšana dod pozitīvu rezultātu. Katja un visa viņas ģimene tic, ka mazajam Davidam ir visas izredzes iekļūt šajos procentos.     

Katja ir vērsusies Cilvēka smadzeņu izpētes institūtā Sanktpēterburgā, kur pieredzējuši zinātnieki jau daudzus gadus pēta galvas smadzeņu slimības. Institūta speciālisti jau ir iepazinušies ar Dāvida dokumentiem un uzaicinājuši puisēnu iziet detalizētu izmeklēšanu, pēc kuras tiks nozīmēts individuāls ārstēšanas kurss. Šobrīd Katja jau kārto dokumentus medicīniskās vīzas saņemšanai. Viņi ir gatavi braukt, atlicis atrisināt jautājuma finansiālo pusi, jo ārstēšana ir par maksu.

Nepieciešama palīdzība četrgadīgā Dāvida ārstēšanai Sanktpēterburgas smadzeņu izpētes institūtā. Rehabilitācijas kurss maksā 4000  eiro. Dosim mazajam Dāvidam cerību uz izveseļošanos!

Ziedojumu tālrunis 90006384 darbojas mazā Davida atbalstam līdz 8. septembrim. Maksa par zvanu – 1,42 eiro. 

Labdarības fonds BeOpen ir atvēris  Dāvidam Balcēvičam  speciālu kontu.  Nekādas komisijas maksas vai procenti no ziedotajiem līdzekļiem netiek ieturēti. Visa savāktā summa tiks nodota Davida ārstēšanās izdevumu

Fondam BeOpen ir sabiedriskā labuma organizācijas statuss, kas ļauj ziedotājiem saņemt nodokļu atvieglojumus.

Labdarības fonds BeOpen
Reģistrācijas nr. 50008218201
Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10
Maksājuma mērķis: Zaļā lampa, palīdzība Dāvidam Balcēvičam

Pārskaitīt jebkuru summu ar karti var  ŠEIT.