Valērija – meitene, kura nepadodas

Valērijai Jakimovai ir 18 gadi. Viņai ir nepieciešama rehabilitācija, lai pieveiktu smagas slimības izraisītas sekas.

Līdzekļus Valērijas Jakimovas ārstēšanai var ziedot, piezvanot pa tālruni 90006384. Maksa par zvanu ir 1,42 eiro.Labdarības fonds BeOpen ir atvēris arī speciālu ziedojumu kontu, kura rekvizīti ir atrodami šīs publikācijas beigās.

Ar Valēriju mēs iepazināmies pirms pāris gadiem, kad par viņu labdarības programmas “Zaļā lampa” ēterā pastāstīja Mirdza Martinsone.

Aktrise atklāja, ka meitene jau daudzus gadus ir ieslodzīta četrās sienās, turklāt viņai ir salūdzis televizors, kurš kalpo Valērijai par “logu” uz pasauli. Ētera laikā uz redakciju piezvanīja kāds rīdzinieks, kurš bija gatavs uzdāvināt televizoru pilnīgi svešajai meitenei. Jau nākamajā dienā dāvana bija pie Valērijas.

Ar šo nesavtīgo dāvanu aizsākās kārtējā labo darbu ķēdīte, savukārt projekta “Zaļā lampa” ietvaros Valērijai tika savākti līdzekļi tik ļoti nepieciešamās ārstēšanās un rehabilitācijas apmaksai. Šo gadu laikā daudz kas ir mainījies. Pateicoties nopietnajai ārstēšanai un pašas Valērijas gribasspēkam, viņai ir izdevies piecelties no ratiņkrēsla. Šodien Valērija raksta apbrīnojamus dzejoļus un glezno svētbildes, mācās korejiešu valodu un sapņo kļūt par advokātu. Un, galvenais, viņa turpina varonīgi cīnīties ar savu nopietno slimību.

Valērija ir ļoti smalka un trausla meitene, taču viņai piemīt neiedomājams spēks un iekšējs cīņas gars.  Patstāvīgi staigāt viņa sāka tikai pirms gada. Vispirms bija pāris nedroši soļi no ratiņkrēsla līdz māmiņai, tad – jau drošāki – pa gaiteni. Nu jau Valērija var pati noiet arī lielākus attālumus. Un viņa negrasās apstāties pie sasniegtā!

Tas, ka Valērija sāka staigāt, pārsteidza daudzus, tostarp arī vairākus ārstus, kas neticēja, ka tas ir iespējams. Bērnībā, kad Valērijai tika diagnosticēta leikoze, viņa pārcieta smagu kaulu smadzeņu transplantāciju, un pēc prognozēm viņai visu mūžu bija lemts pavadīt ratiņkrēslā. Valērijai ļoti palīdzēja rehabilitācija specializētajā klīnikā Minskā, kur ārsti ar viņu strādāja pēc īpašas metodikas. Baltkrievija tika izvēlēta divu apsvērumu dēļ: pirmkārt, lieliski speciālisti un, otrkārt, pieņemamākas, salīdzinot ar Eiropu, cenas. Valērija ir izgājusi vairākus šādus rehabilitācijas kursus – līdzekļus to apmaksai mēs palīdzējām savākt projekta “Zaļā lampa” ietvaros. Progress ir acīmredzams, Valērijai ir kļuvis ievērojami labāk. Tāpēc rehabilitācija noteikti ir jāturpina! Šobrīd Valērijai ir nepieciešams kārtējais rehabilitācijas kurss, lai nostiprinātu sasniegto rezultātu.

Kad Valērija bija maza un viņai bija nepieciešama kaulu smadzeņu transplantācija, vecāki steigšus par lētu naudu pārdeva ģimenes māju Dreiliņos, lai apmaksātu meitas ārstēšanos Budapeštas klīnikā. Kopš tā laika Valērijas vecāki mājokli īrē. Bez atsaucīgu līdzcilvēku palīdzības ģimene nespētu maksāt par meitas ārstēšanu un rehabilitāciju. Viņiem patiešām ir nepieciešama mūsu palīdzība.

Uz jautājumu, kas ir laime, šī meitene, kas pārcietusi tik daudz sāpju un pārbaudījumu, atbild šādi: “Es domāju, ka laime katram ir sava – ne tāpēc, ka katram ir savas vēlēšanās, bet gan tāpēc, ka katrs no mums redz pasauli citādāk: vieniem lietus sagādā prieku, zāles smarža pēc lietus sniedz priecīgas sajūtas, citiem lietus nozīmē  slapjas kājas un saaukstēšanos, un viņi nespēj par to priecāties.

Man laime ir tad, kad visi ir veseli, kad skaties uz lietu un sajūti dzīva ūdens smaržu. Laime – kad tev saka paldies, jo tas nozīmē, ka esi kādam sagādājis prieku”.

Ārstējoties rehabilitācijas centrā “Vaivari”, Valērija iepazinās ar Beāti Soloveju, Latvijas Kristīgās akadēmijas pasniedzēju. Beāte Vaivaros vadīja slimajiem bērniem zīmēšanas nodarbības. Pasniedzējas iedrošināta, Valērija sāka zīmēt, veidot instalācijas, veidot no māla un plastilīna. Kad meitenes veselības stāvoklis uzlabojās, mamma sāka vadāt viņu uz nodarbībām akadēmijā. Valēriju uzņēma svētbilžu gleznošanas kursos.

Šodien viņai ir jau vesela sērija brīnišķīgu miniatūru un vairākas mazas pašas rokām gleznotas svētbildes. Šopavasar studentu teātru festivāla Stanislavsky.lv ietvaros notika Valērijas radīto darbiņu izstāde. Meitene ļoti lepojas ar to.

Valērijai Jakimovai ir ļoti vajadzīga mūsu palīdzība: meitenei ir ieplānota rehabilitācija Minskas medicīnas centrā.  Valērija ar māmiņu jau vairākas reizes tur ir bijusi, un rezultāti ir ļoti iepriecinoši. Valērija ir sākusi staigāt. Lai turpinātu nostiprināt rezultātus un nezaudētu sasniegto, rehabilitācijas kursiem ir jābūt regulāriem. Šoreiz rehabilitācija ieplānota vesela mēneša garumā. Speciālisti uzskata, ka tas ir mērķtiecīgāk un efektīvāk, nekā četri īsi kursi, vēl papildus tērējot līdzekļus ceļa, vīzu un citām vajadzībām. Rehabilitācijai četru nedēļu garumā un visiem uzturēšanās un ceļa izdevumiem ir nepieciešami 3550 EUR.

Kā palīdzēt

Līdzekļus Valērijas Jakimovas ārstēšanai var ziedot, piezvanot pa tālruni 90006384. Maksa par zvanu ir 1,42 eiro.

Labdarības fonds BeOpen   ir atvēris Valērijai speciālu ziedojumu kontu.

Labdarības fonds BeOpen

Reģ. nr. 50008218201

Konts LV59 CBBR 1123 2155 000 10

Bankas SWIFT kods: CBBRLV22

Mērķis: Zaļā lampa, palīdzība Valērijai Jakimovai

No ziedojumiem netiek ieturētas nekādas komisijas.

Labdarības autorprogramma ”Zaļā lampa” skan radio Baltkom 93.9 FM ēterā katru otrdienu plkst. 16.00.
Programma top sadarbībā ar labdarības fondu BeOpen.

Pārraidi vada žurnālistes Olga Avdeviča un Rita Troškina.