Zaļā lampa: palīdzēsim mazajam Rodionam izkļūt no viņa “aizspogulijas”

Četrgadīgajam Rodionam Solniškinam nepieciešama mūsu palīdzība divu ārstēšanās kursu apmaksai Pēterburgā

Ziedojumu tālrunis 9 000 63 84 darbosies Rodiona atbalstam līdz 6. oktobrim. Maksa par zvanu – 1,42 EUR.

Nadja Solniškina sapņo par to, ka kādreiz viņas dēlēns nosauks viņu par mammu. Un vēl Nadja ļoti grib, lai Rodions spētu pastāstīt viņai par to, kas viņam sāp, par ko viņš sapņo un no kā baidās. Kad Rodionam palika gadiņš, viņš cītīgi mēģināja pa zilbēm izrunāt vārdu “mamma”. Viss liecināja par to, ka mazulis nupat sāks runāt. Taču vārdu “mamma” Nadja tā arī nesagaidīja – it kā programmā pēkšņi būtu notikusi kāda kļūme… Puisēns pārstāja reaģēt uz vecākiem un māsu, neatsaucās uz savu vārdu, zaudēja interesi par mīļotajām rotaļlietām un varēja ilgi sēdēt, raugoties vienā punktā. Sākumā vecāki tam nepievērsa īpašu uzmanību, domājot, ka mazulis vienkārši ir liels sapņotājs un daudz laika pavada savā iedomu pasaulē. Taču pusotra gada vecumā puisēna dīvainības un attīstības traucējumi kļuva acīmredzami. Rodions pēkšņi sāka staigāt uz pirkstgaliem, varēja griezties ap savu asi kā vilciņš un sākt bez iemesla kliegt, pārejot histērijā… Bērns pārstāja klausīties un paklausīt.

Vecāki ar mazuli izgāja visus nepieciešamos izmeklējumus un sāka gaidīt ārstu komisijas slēdzienu. Pagājušā gada augustā ārsti pateica skarbo patiesību – jūsu bērns ir autists, varat noformēt invaliditāti.

Vecākiem tas bija smags trieciens. No tā brīža Nadjas un VadimaSolniškinu dzīve ir pakļauta tam, lai “izvilktu” mazo Rodionu no viņa “aizspogulijas”. Pamazām vecāki spēja pieņemt to, ka viņu mazulis visu mūžu būs īpašs, ne tāds kā citi. Un viņi ir gatavi uz visu, lai palīdzētu savam dēlam, lai atvieglotu viņa dzīvi. Tāpēc viņi izmēģina visus iespējamos variantus. Vecākā māsiņa Nastja, būdama mazāka, pat mēdza apvainoties par to, ka vecāki brālim velta vairāk laika, nekā viņai. Tagad Nastjai ir jau 11, viņa visu saprot un ļoti mīl savu brāli.

Pēterburgas centrs “Doktrīna”: kā palīdzēt

Augusta beigās Vadims ar dēlu devās uz Pēterburgu, kur apmeklēja konsultāciju neiroloģijas centrā “Doktrīna”. Šis centrs specializējas bērnu ar attīstības un runas funkcijas traucējumiem ārstēšanā, izmantojot dažādas efektīvas metodes un programmas, kas spēj palīdzēt tādiem bērniņiem kā Rodions. Ārsti veica Rodionam visu nepieciešamo diagnostiku un galvas smadzeņu izmeklējumus, piemeklējot viņam kompleksu ārstēšanās kursu, ieskaitot speciālo terapiju “Tomatis”. Lai apmaksātu šo ārstēšanos, vecākiem ir nepieciešama mūsu palīdzība. Lai rezultāts būtu iespējami efektīvs un noturīgs, ir nepieciešami divi šādi kursi Sanktpēterburgas centrā. Viens ir paredzēts tuvākajos mēnešos, otrais – pēc 6 mēnešiem. Abu ārstniecības kursu izmaksas, ieskaitot uzturēšanās izmaksas, sastāda 5900 eiro.

Vadims un Nadežda velta dēla attīstībai ļoti daudz laika un priecājas par katru viņa sasniegumu, uztverot to gluži kā olimpisko rekordu. Piemēram, vēl pavisam nesen Rodionunebija iespējams nofotografēt, jo viņš neskatījās acīs. “Es biju laimīga, kad man beidzot izdevās pārtvert viņa skatienu,” saka māmiņa. Katrs, pat vismazākais solītis uz priekšu, prasa milzīgu piepūli un lielu darbu.

“Kad runājos ar Rodiona tēti, vēl un vēlreiz pārliecinājos, cik svarīgi ir šie vecāku stāsti un dalīšanās ar saviem atklājumiem,“ pēc tikšanās ar Vadimu atzīmēja labdarības fonda “BeOpen” valdes locekle Ingrīda Šmite. “Esmu pārliecināta, ka Sanktpeterburgā iegūtā pieredze un informācija noderēs vēl kādiem citiem vecākiem, kuri meklē risinājumus savu īpašo bērnu veselības nostiprināšanai un attīstībai.”

Kam nepieciešami līdzekļi

Divi specializētās kompleksās terapijas kursi rehabilitācijas bāzē “Veselības zona” neiroloģijas centrā “Doktrīna” (Sanktpēterburga). Šis centrs izmanto vismūsdienīgākās neiroloģisko traucējumu korekcijas metodes, kas pierādījušas savu efektivitāti pasaulē. Galvenais akcents klīnikā tiek likts uz palīdzību bērniem ar autiskā spektra traucējumiem, runas funkcijas, izziņas spējas, uzmanības un uzvedības  traucējumiem, kā arī bērniem ar aizkavētu motorikas attīstību un BCT. Centrā tiek izmantotas efektīvas metodes un programmas runas attīstības stimulēšanai. Vecāki ļoti cer, ka tas dos Rodionam iespēju nākotnē apmeklēt parasto skolu.

Ziedojumu tālrunis 9 000 63 84 darbosies Rodiona atbalstam līdz 6. oktobrim. Maksa par zvanu – 1,42 EUR.

Veikt pārskaitījumu no kartes konta var ŠEIT 

Labdarības fonds BeOpenir atvēris Rodionam Solniškinam speciālu kontu:

Labdarības fonds BeOpen

Reģ.nr 50008218201

Bankas SWIFT kods CBBRLV22

Konts LV59 CBBR 1123 2155 000 10

Mērķis: Zaļā lampa, palīdzība RodionamSolniškinam

Pārraidi vada žurnālistes Olga Avdeviča un Rita Troškina.

Labdarības autorprogramma ”Zaļā lampa” skan radio Baltkom 93.9 FM ēterā katru otrdienu plkst. 16.00.
Programma top sadarbībā ar labdarības fondu BeOpen.