“Zaļā lampa”: palīdzēsim aktierim Jevgeņijam Ivaničevam saglabāt acu gaismu

Aktieris, kurš nospēlējis vairāk nekā 150 lomas uz Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra skatuves un visu mūžu nesavtīgi palīdzējis cilvēkiem, nu pats ir nokļuvis nelaimē. Viņam ir ļoti nepieciešama mūsu palīdzība, lai apmaksātu sarežģītu acu operāciju.

Jevgeņijs Ivaničevs – tautā mīlēts aktieris, Latvijas nopelniem bagātais skatuves mākslinieks un Rīgas Krievu teātra leģenda. Pirms trim gadiem viņš nosvinēja savu 80. dzimšanas dienu. Pavisam aktiera pūrā ir vairāk nekā 150 lomu.

  1. gada februārī Jevgeņijs Ivaničevs viesojās “Zaļās lampas” studijā, daloties atmiņās par savām apbrīnojamajām dzīves un skatuves gaitām. Liktenis viņam ir dāvājis tikšanās ar patiešām leģendārām personībām – Rastropoviču, Raņevsku, Visocki, Tovstonogovu, Pļisecku.

Jevgeņijs Ivaničevs vienmēr ir atbalstījis “Zaļo lampu” un tās varoņus. Un nekad nevienam neko nav lūdzis. Par nelaimi, kas piemeklējusi cienījamo aktieri, mēs uzzinājām no viņa ģimenes draugiem.

Pirms pāris gadiem Jevgeņijam sākās problēmas ar redzi. Veicot nepieciešamās pārbaudes, noskaidrojās, ka abām acīm ir jāmaina intraokulārā lēca. Situāciju sarežģīja aktiera cukura diabēts un nesen pārciestais infarkts, kā arī spēcīgā alerģija. Vairākas operācijas tika veiktas pagājušā gada oktobrī, vēl divas – šī gada janvārī. Mākslīgo lēcu nācās pasūtīt Vācijā, ārsti implantēja to trīs reizes. Un katru reizi Jevgeņijs un viņa sieva maksāja par operācijām paši, atdodot par tām visus savus pieticīgos uzkrājumus.

Tagad redze atkal ir pasliktinājusies. Aktieris praktiski ir zaudējis acu gaismu. Vienīgā iespēja, kas ļautu uzlabot redzi, ir radzenes transplantācijas operācija, kuru veikt piekrituši Latvijas-Amerikas acu centra speciālisti. “Mēs esam ļoti satraukti,” saka Jevgeņija dzīvesbiedre Jana. “Tā ir mūsu pēdējā cerība.” Viņi abi ļoti pārdzīvo, jo nekad neko nav lūguši sev. “Mēs zinām, ka tagad nevienam neklājas viegli,” nopūšas Jana.

Operācijai ir nepieciešami 4005 eiro.

“Zaļās lampas” ziedojumu tālrunis 90006384 darbosies Jevgeņija  Ivaničeva atbalstam līdz 14 oktobrim. Maksa par zvanu – 1,42 EUR.

Labdarības fonds BeOpen ir atvēris aktierim speciālu ziedojumu kontu.  No ziedojumiem netiek ieturēti nekādi procenti vai komisijas maksas.

Labdarības fonds BeOpen

Reģ.nr 50008218201

Bankas SWIFT kods CBBRLV22

Konts LV59 CBBR 1123 2155 000 10

Mērķis: Zaļā lampa, palīdzība Jevgeņijam Ivaničevam

Aicinām atsaukties visus, kas zina, atceras un mīl aktieri Jevgeņiju Ivaničevu, un visus, kas mīl teātri. Vecākās paaudzes skatītāji vēl joprojām ar sajūsmu atceras izrādes, kurās spēlējis šis lieliskais aktieris – “Varšavas melodija”, “Revizors”, “Zirga stāsts”, “Bet rītausmas šeit klusas” un citas.

Marinas Vladi skūpsts

Aprakstīt Ivaničeva dzīvi vienā rakstā nav iespējams, stāstu un piedzīvojumu pietiktu veselai grāmatai.

Jevgeņijs strādā kopā ar leģendāro Fainu Raņevsku– Puškina vārdā nosauktajā teātrī, kurā viņš kalpoja uzreiz pēc Krievijas teātra mākslas institūta absolvēšanas. Divus gadus viņš kopā ar draugiem nedrošo apstākļu dēļ vakaros pavadīja F. Raņevsku uz mājām. Ivaničevs ir strādājis arī kopā ar Vladimiru Visocki. Pasaku lugā “Sārtais ziediņš” Visockis tēloja mežaini, bet Ivaničevam bija uzticēta prinča loma. Aktiera biogrāfijā ir unikāla epizode par to, kā viņš nejauši ticis pie Marinas Vladi “skūpsta”. “Atceros, reiz mēs bijām viesizrādēs. Ejot uz izrādi, ieraudzījām pie viesnīcas durvīm stāvam Vladimiru Visocki ar Marinu. Izrādījās, ka viņi bija braukuši garām un iegājuši viesnīcā, lai pārlaistu negaisu. Es iedevu viņiem atslēgu no sava numuriņa, lai viņi varētu atpūsties. Atgriežoties pēc izrādes, ieraudzīju uz galda zīmīti: “Paldies! Uz tikšanos. Volodja”. Un blakus Marinas lūpu nospiedums – skūpsts. Es ļoti lepojos ar šo zīmīti un glabāju to. Bet pēc tam man to kāds nozaga…”

Jevgeņijs ar sievu Janu un Arni Līcīti

Mūža mīlestība vārdā Jana

Un vēl Jevgeņijs Ivaničevs vienmēr ir ticējis brīnumiem un laimīgajam gadījumam. Kādu reizi, lidojot uz Rīgu, viņš lidmašīnā iepazinās ar jauku meiteni – stjuarti Janu, kas nozaga viņa sirdi. Jevgēnijs devās uz Rīgas Krievu teātri un uzrakstīja iesniegumu: “Esmu iemīlējies. Lūdzu uzņemt mani teātra trupā.” Tā mūsu Krievu teātris ieguva lielisku aktieri. Jevgēnijs un Jana ir kopā nu jau 53 gadus.

Tagad slimības laikā Jana neatiet no Jevgēnija ne soli. Viņi abi ļoti cer, ka viss būs kārtībā. Īpaši tāpēc, ka galvenā īpašība, kuru Jevgeņijs Ivaničevs ciena cilvēkos, ir labestība. Aktieris uzskata, ka mūsu skatuves mākslinieku vidū ir daudz cilvēku ar plašu, atvērtu sirdi – Vija Artmane, Gunārs Cilinskis, Raimonds Pauls…  Starp citu, kopā ar Viju Artmani Ivaničevs ir filmējies Rīgas kinostudijas filmās “Izmeklēšanā noskaidrots” un “Trīs dienas pārdomām”.

Pirms diviem gadiem, viesojoties “Zaļās lampas” studijā, aktieris sacīja: “Es vienmēr ticu labajam. Un vēl es zinu, ka, ja tici un vēl kaut ko pie tam dari, ar tevi noteikti notiks kas labs.”

Jevgeņijs Ivaničevs savā mūžā ļoti daudziem ir sniedzis atbalstu un palīdzējis. Tagad pienācis laiks palīdzēt viņam.

“Zaļās lampas” ziedojumu tālrunis 90006384 darbosies  Jevgeņija Ivaničeva atbalstam līdz 14 oktobrim. Maksa par zvanu – 1,42 EUR.

Labdarības fonds BeOpen ir atvēris aktierim speciālu ziedojumu kontu.  No ziedojumiem netiek ieturēti nekādi procenti vai komisijas maksas. 

Labdarības fonds BeOpen

Reģ.nr 50008218201

Bankas SWIFT kods CBBRLV22

Konts LV59 CBBR 1123 2155 000 10

Mērķis: Zaļā lampa, palīdzība Jevgeņijam Ivaničevam

Pārraidi vada žurnālistes Olga Avdeviča un Rita Troškina.

Labdarības autorprogramma ”Zaļā lampa” skan radio Baltkom 93.9 FM ēterā katru otrdienu plkst. 16.00.
Programma top sadarbībā ar labdarības fondu BeOpen.