Elvīra Erlecka šobrīd atrodas Izraēlas medicīnas centrā, kur viņai tiek veikta izmeklēšana. Turpinām palīdzības akciju

Elvīra Erlecka, par kuru mēs stāstījām decembrī, šobrīd jau atrodas Telavivas klīnikā, kur viņai tiek veikta izmeklēšana smagas onkoloģiskas saslimšanas ārstēšanai. Elvīrai vēl joprojām ir nepieciešama mūsu palīdzība.

Ziedojumu tālrunis 90006384 darbosies Elvīras atbalstam līdz 19. janvārim. Maksa par zvanu – 1,42 eiro. 

Viss notika negaidīti. Pirms pusotra gada rīdziniecei Elvīrai tika diagnosticēta onkoloģija. Slimība attīstījās ļoti strauji. Elvīrai tika veikta operācija Gaiļezerā, un viņas dzīve pārvērtās par īstām mokām ar bezgalīgiem ķīmijterapijas un apstarošanas seansiem, kas atņēma pēdējos spēkus. 2019. gada decembrī vien Elvīraitika veiktas 17 apstarošanas procedūras, bet martā atkal notika recidīvs. Jūnijā viņai atkal tika veiktas ķīmijterapijas procedūras. Tomēr turpināt ķīmijterapiju un apstarošanu bija neefektīvi un pat bīstami.

Pagājušā gada novembrī Elvīra izgāja pa Onkoloģijas centra durvīm, turot rokās ārstu konsīlija slēdzienu: viss ir izmēģināts, neko vairāk nevaram palīdzēt.

“Mani nosūtīja uz paliatīvo aprūpi ar vārdiem: “Dzīvojiet, kamēr dzīvojas. Jūsu slimība nav ārstējama”,” ar skumjām stāsta Elvīra. Un viņa palika ar savu nelaimi viens pret vienu.

No tuviniekiem Elvīrai ir mamma, kurai pavasarī paliks 80 gadi, meita un divi mazbērni. Vecākajai mazmeitiņai Annai Marijai aprīlī apritēs četri, bet mazajam Bogdanam nav pat vēl gadiņa. Elvīra ir ļoti viņiem vajadzīga, tāpēc padoties viņai nav tiesību.

Ar draugu palīdzību Elvīra sāka meklēt ārstēšanas iespējas citās valstīs. Viena no vadošajām Telavivas slimnīcām Sheba piekrita uzņemt Elvīru eksperimentālajā onkoloģisko slimību ārstēšanas programmā. Programmas cena ir 18400 eiro (21620 ASV dolāru).  Šādas naudas Elvīrai nav, tāpēc viņa vērsās pie mums pēc palīdzības. Tā ir iespēja, kas var glābt Elvīras dzīvību.

15.decembrī programma “Zaļā lampa” radio Baltkomēterā pirmo reizi pastāstīja par Elvīras nelaimi. Nedēļas laikā tika savākti 10825 eiro  jeb vairāk nekā puse summas, kas nepieciešama, lai Elvīra varētu piedalīties speciālajā onkoloģisko slimnieku ārstēšanas programmā.

Līdz pilnai summai pietrūkst vēl 7575 eiro.   Pirmā summa deva Elvīra iespēju veikt Izraēlas klīnikā pirmos nepieciešamos izmeklējumus. 28. decembrī Elvīra devās uz Telavivu. Ierodoties valstī, viņai uzreiz nācās ievērot obligāto 10 dienu izolāciju. Pēc pasu kontroles lidostā viņu un citus pasažierus ar speciālu autobusu aizveda uz viesnīcu (tie, kam ir dzīvesvieta Telavivā, varēja ievērot izolāciju mājās). Viesnīcā Elvīra pavadīja 10 dienas – līdz 7. janvārim. Transporta izmaksas, kā arī dzīvošanu un trīsreizēju ēdināšanu apmaksāja Izraēlas valsts.

Viesnīcā Elvīra sagaidīja arī Jauno gadu – pilnīgā vientulībā. Izolācija viesnīcā bija ļoti stingra, bet ēdiens trīs reizes dienā tika novietots pie numuriņa durvīm. Pēc 7. janvāra Elvīra pārcēlās uz noīrēto dzīvokli un sāka apmeklēt medicīnas centru. Elvīru atbalsta viņas draugi, kas dzīvo Haifā.

Elvīra stāsta, ka medicīnas centrs  Shebaaizņem milzīgu platību, atgādinot veselu pilsētu. Elvīrai ir piešķirts speciāls kurators, kurš palīdz viņai noorientēties, kā arī nodrošina nepieciešamo tulkojumu, komunicējot ar mediķiem.

Šobrīd Elvīrai tiek veikta pilna izmeklēšana. Šodien, otrdien, viņai ir nozīmēta konsultācija ar ārstējošo ārstu. Turpmākā programma būs atkarīga no izmeklējumu rezultātiem. Šobrīd vēl nekas nav zināms, taču Elvīra nezaudē cerību un tic labākajam. Tā ir iespēja uzvarēt ļauno slimību, un Elvīra ir apņēmusies to izmantot. Bet mēs varam viņai palīdzēt.

“Zaļā lampa” turpina palīdzības akciju Elvīrai Erleckai. Ziedojumu tālrunis 90006384 darbosies Elvīras atbalstam līdz 19. janvārim. Maksa par zvanu – 1,42 eiro. Labdarības fonds BeOpen ir atvēris Elvīrai speciālu ziedojumu kontu:

Labdarības fonds BeOpen

Reģistrācijas nr. 50008218201

Konta nr.LV59 CBBR 1123 2155 000 10

Bankas SWIFT kods: CBBRLV22

Ziedojuma mērķis – Zaļā lampa. Palīdzība  ElviraiErleckai

Veikt ziedojumu ar karti var ŠEIT

Vairāk par Elvīru Erlecku un viņas devumu sabiedrībai var izlasīt  ŠEIT

Maksa par piedalīšanās speciālajā slimības izpētes programmā Izraēlas medicīnas centrā  Sheba ir 21 620 ASV dolāri. Šī programma dos iespēju Elvīrai uzvarēt smago slimību.

Labdarības programma ”Zaļā lampa” skan radio Baltkom ēterā katru otrdienu.Programma top sadarbībā ar labdarības fondu BeOpen.

Programmas autori un vadītāji: žurnālistes Olga Avdēviča un Rita Troškina