Desmitgadīgajai Selīnai no Bauskas nepieciešama palīdzība kāju operācijas apmaksai

Selīnu gaida klīnikā Prāgā – pēdas deformācijas dēļ katrs solis sagādā viņai mokošas sāpes. Lai meitene nākotnē varētu sākt staigāt, nepieciešama operācija. Tās cena 2 950 eiro.  

Ziedojumu tālrunis 9 000 63 84 darbosies Selinas Skudras atbalstam visu nedēļu. Maksa par zvanu – 1,42 eiro. Labdarības fonds BeOpen ir atvēris Selinai ziedojumu kontu

Labdarības fonds BeOpen
Reģistrācijas nr. 50008218201
Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10
Bankas SWIFT kods: CBBRLV22
Ziedojuma mērķis – Zaļā lampa. Palīdzība Selinai Skudrai

Selīnai ir 10 gadi. Viņa ir ļoti jauka, zinātkāra un gudra – savā klasē viņa ir labākā skolniece. Neskatoties uz pārdzīvoto, Selīna ir dzīvespriecīga un darbīga: “Ja meitiņu nebūtu piemeklējuši visi šie pārbaudījumi, viņa noteikti kļūtu par sportisti,” ir pārliecināta māmiņa Kristīne. Selīnai ir ļoti gaiša un laba sirds, viņa var sākt raudāt, skatoties aizkustinošu filmu, mīl dzīvniekus un cenšas palīdzēt māmiņai. Vēl viņai patīk zīmēt varavīksnes un darināt skaistas apsveikuma kartītes draugiem un radiem. Nu jau kādu laiku Selīnai ir jauna aizraušanās – pirkstiņdejas jeb finger fit. Virtuozās deju kompozīcijas viņa apgūst, skatoties video Youtube kanālā. Selīna ļoti gribētu nodarboties ar dejām pa īstam, taču slimības dēļ tas nav iespējams.

Vēl viņai ļoti patīk dziedāt, kas pats par sevi ir apbrīnojami un pat neticami. Dzirdēt Selīna sāka tikai pirms trim gadiem, kad viņai tika veikta operācija, ievietojot galvā īpašu dzirdes implantu. Ārstu kļūdas dēļ dzemdību laikā meitene nāca pasaulē ar diagnozi “spastiskā paraparēze un trešās pakāpes vājdzirdība”. Meitene, kura septiņus gadus ir nodzīvojusi absolūtā klusumā, pēc operācijas beidzot sāka dzirdēt skaņas un varēja sākt mācīties runāt. Tas nebija viegls ceļš, taču šodien Selīna jau runā samērā raiti un veiksmīgi apgūst mācību programmu skolā vājdzirdīgiem bērniem.

Fotogrāfijā pa kreisi  Selīna nodarbojas ar fizioterapeitu medicīnas centrā speciālajā rehabilitācijas trenažierī

Pirms diviem gadiem programma “Zaļā lampa” un labdarības fonds BeOpen palīdzēja savākt naudu, lai apmaksātu Selīnai speciālas ortozes abām kājiņām. Rudenī Selīna pārstāja izmantot ratiņkrēslu. Tas bija milzīgs sasniegums un priecīgs notikums gan vecākiem, gan pašai meitenei. Tagad viņa staigā patstāvīgi, izmantojot speciālu rollatoru. Diemžēl, vecās ortozes ir palikušas par mazu, taču pirms pasūtīt jaunas, ir vajadzīga operācija. Selīnai abos ceļgalos un pēdās ir pārāk īsas cīpslas un muskuļi,  kuru dēļ katrs solis sagādā viņai sāpes.

Operācijas laikā Selīnai tiks veikti četri iegriezumi kājās. Konsultējoties ar dažādiem speciālistiem, Kristīnei ieteica vērsties Prāgas klīnikā ZiNa clinic, kur šādas operācijas veic saudzējošā režīmā, izmantojot unikālu metodi, kuras autors ir ārsts-ortopēds Valērijs Ulzibats. Visi medicīniskie dokumenti jau ir pārtulkoti un nosūtīti klīnikai. Čehijā Selīnu operēs dakteris Aleksandrs Nazarkins, kurš jau ir veicis vairāk nekā 1000 operāciju pacientiem ar iedzimtām un iegūtām balsta un kustību aparāta patoloģijām.

Unikālā Ulzibata metode

Šī pieeja balsta un kustību aparāta patoloģiju ārstēšanā vārda tiešā nozīmē ir ļāvusi nostāties uz kājām simtiem tūkstošiem bērnu visā pasaulē. Tās autors ir Valērijs Ulzibats – medicīnas zinātņu doktors, profesors, Krievijas Federācijas nopelniem bagātais izgudrotājs, Krievijas sāpju izpētes asociācijas biedrs un Krievijas Pirogova ārstu kongresa izpildkomitejas loceklis. Dr. Uzlibats savulaik nodibināja Klīniskās rehabilitācijas institūtu Tulā un bija tās vadītājs līdz pat savai nāvei. Dr. Ulzibata metodikas nosaukums ir “posmsecīgā fibrotomija”, un tai nav analogu. Operācija ilgst 15-20 minūtes, ar minimālu narkozi, pēc tās nav nepieciešams uz vairākām nedēļām “iekalt” bērnu ģipsī, bet uz ādas nepatiek rētas.

Nelaime nenāk viena

Par operāciju Čehijā vecākiem ir jāmaksā pašiem, jo formāli parastu ķirurģisko operāciju kājām var veikt arī Latvijā. Taču, ņemot vērā Selīnas veselības stāvokli, tas ir ļoti bīstami. Pavisam nesen meitene pārcieta mokošu gurnu operāciju un vēl līdz galam nav atlabusi. Ir ļoti svarīgi, lai nākamā Selīnas operācija būtu maksimāli saudzējoša, pēc iespējas nesāpīga un ar minimālu narkozi. Meitene savā mūžā jau ir piedzīvojusi šausmīgu sāpju šoku un vairākas secīgas operācijas. 2012. gada vasarā, kad mazā Selīna gulēja Gaiļezera slimnīcas rehabilitācijas nodaļā, viņu iesēdināja barošanas krēsliņā nepamanot, ka tam blakus atrodas ieslēgta elektriskā tējkanna. Nejauši ar roku aizķerot tējkannas vadu, Selīna aplēja sevi ar verdošu ūdeni. Šo dienu Selīnas mamma Kristīne vēl joprojām atceras ar šausmām un asarām. Slimnīcā bija pārkāpti absolūti visi drošības tehnikas noteikumi. Izmantot tējkannas palātās vispār ir aizliegts, turklāt tās vāciņš bija bojāts. Selīna guva smagus apdegumus – bojāti bija vairāk nekā 40 procenti no ķermeņa. Selīnai pārstāja funkcionēt visi orgāni, tajā skaitā arī sirds, divas nedēļas viņa pavadīja komā. Meitenei tika veiktas četras ādas transplantācijas operācijas. Katru gadu plastiskās ķirurģijas nodaļā Selīnai tiek veikta plastiskā operācija, lai mainītu deformēto ādu…

“Slimnīcā toreiz bija veikta šī negadījuma izmeklēšana. Taču vainīgie saņēma tikai nelielu naudas sodu – 230  latus. Mums ar vīru nebija ne laika, ne spēka nodarboties ar vainīgo meklēšanu un sodīšanu… Mēs bijām šokā, domājām tikai par to, lai meitiņa izdzīvotu,” stāsta Kristīne. Tiesa, Selīnas tētis uzrakstīja sūdzību ombudsmenim, taču ar to viss arī beidzās.

Vecāki dara visu iespējamo, lai Selīna varētu nostāties uz kājiņām un sākt staigāt. Viņi ir atstājuši šo negadījumu pagātnē, tieši tāpat kā savulaik viņi atteicās tērēt savus nervus un veselību, meklējot vainīgos situācijā ar nepareizi pieņemtajām dzemdībām. Sākoties dzemdībām, Kristīnei iedeva parakstīt papīru par to, ka viņa piekrīt injekcijai, kuru taisa, lai bērnam atvērtos plaušas. “Es nezināju, ka šis medikaments aptur dzemdības,” atceras Kristīne. “Pēc tam mani pārveda uz Stradiņu slimnīcu. Tur ārsti man pateica, ka lēmums veikt šo injekciju, visticamāk, bijis nepareizs. Dzemdību nodaļā es nogulēju divas nedēļas. Mazulīte ilgu laiku ir bijusi bez augļūdeņiem, kas pasargā no infekcijām, un piedzima inficēta ar meningītu.” Pēc tam bija inkubators, dažādu antibiotiku kursi… No slimnīcas Selīnu izrakstīja ar veselu virkni smagu diagnožu.

Selina ar mammu

”Es visu laiku domāju, kāpēc manai meitiņai ir lemts piedzīvot tik daudz sāpju un nelaimju,” nopūšas Kristīne. “Un brīnos, kā viņai izdodas būt tik dzīvespriecīgam, atklātam un pateicīgam cilvēkam. Priecāties par visu un priecēt mūs.”

***

Selīnai ir nepieciešama pastāvīga rehabilitācija. Tā prasa lielus papildus līdzekļus. Tētis regulāri dodas peļņā uz ārzemēm. Taču viņš būs mājās maijā, lai aizvestu Selīnu un viņas mammu ar mašīnu uz Prāgu. Tā būs mierīgāk, drošāk un daudz lētāk, nekā ar lidmašīnu.

Pēc pāris gadiem kāju operāciju Selīnai būs jāveic vēlreiz, jo meitene aug. Speciālisti uzskata, ka uz 18 gadiem var gūt labāko iespējamo rezultātu. Veiksmīgu piemēru ir daudz. Pacienti, kas saņēmuši ārstēšanu pēc Ulzibata metodes, pieaugušā vecumā dzīvo normālu dzīvi, var patstāvīgi staigāt, mācīties augstskolās un strādāt. Dažiem vispār nepaliek redzamu patoloģijas seku.

Operācijas izmaksas klīnikā ZiNo Prāgā ir 2950 eiro. Ir nepieciešams mūsu atbalsts un palīdzība Selīnas operācijas apmaksai.

Atbalstīt desmitgadīgo Selīnu var, zvanot pa ziedojumu tālruni 9 000 63 84. Maksa par zvanu – 1,42 eiro.

Labdarības fonds BeOpen ir atvēris Selīnai Skudrai speciālu ziedojumu kontu

Labdarības fonds BeOpen

Reģistrācijas nr. 50008218201

Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10

Bankas SWIFT kods: CBBRLV22

Ziedojuma mērķis – Zaļā lampa. Palīdzība Selīnai Skudrai.

No ziedojumiem netiekie turēti nekādi procenti vai komisijas maksas, visa ziedotā summa tiks pārskaitīta klīnikai.

Labdarības autorprogramma ”Zaļā lampa” skan radio Baltkom 93.9 FM ēterā katru otrdienu plkst. 16.00.
Programma top sadarbībā ar labdarības fondu BeOpen.

Pārraidi vada žurnālistes Olga Avdeviča un Rita Troškina