Rēzijas Kalniņas iestudētā Šona Grenana luga “Tagad un tad” jūlijā atgriežas pie skatītājiem

Mūzikas un drāmas telpā OratoriO, Sporta 2 kvartālā,  19., 20., un 21. jūlijā pie skatītājiem atgriezīsies Šona Grenana lugas “Tagad un tad” iestudējums Rēzijas Kalniņas režijā. Izrāde spēlēta vien dažas reizes, savu pirmizrādi piedzīvojot pagājušā gada nogalē – pirms valstī stājās spēkā ārkārtas situācija,

Izrādē lomas uzticētas spožam, uz vienas skatuves neredzētam aktieru ansamblim – Esmeraldai Ermalei, Ilzei Trukšānei, Raimondam Celmam, Jurim Kalniņam, Jānim Skanim, Janai Herbstai un Maksimam Buselam. Aktieru sastāvs dažādās izrādes dienās atšķiras.

Šona Grenana luga “Tagad un tad” ir neticams stāsts par cilvēka gribu, izvēlēm un mīlestību cauri gadiem, kas apcer jautājumu par to, kurš galu galā ir tas, kas nosaka mūsu likteni. Tā vēsta par laika netveramo plūdumu, kurā cilvēki virzās uz priekšu kā māk, dzīvo un izdara izvēles. Ikdienas steigā dienas paskrien nemanot, un viena pēc otras aizrit jau kārtējā desmitgade. 30, 40, 50, 60… Un līdz ar atmiņām par visu piedzīvoto un sasniegto nāk pārdzīvojums par sapņiem, kurus tā arī nekad neizdevās piepildīt. Bet kā būtu, ja to visu varētu izmainīt? Ja varētu kaut ko pačukstēt jaunākam sev? Vai tu to izmantotu? Un… Ja jā, ko tu teiktu? Kas izmainītos, ja savas dzīves krustcelēs būtu izvēlējies doties pretējā virzienā? Un vai tu būtu gatavs upurēt visu, lai mēģinātu sākt visu no jauna?

Teātra cienītājiem jau ir bijis prieks izbaudīt divu šī paša autora lugu “Liec Dievam pasmieties” un “Alvas sieviete” iestudējumus Rēzijas Kalniņas režijā, kas ilgstoši bijušas Dailes teātra izpārdotāko izrāžu sarakstā.

Lomās:
19.07. – Esmeralda Ermale, Ilze Trukšāne, Raimonds Celms, Juris Kalniņš
20.07. – Esmeralda Ermale, Ilze Trukšāne, Raimonds Celms, Juris Kalniņš
21.07. – Esmeralda Ermale, Ilze Trukšāne, Raimonds Celms, Jānis Skanis

Šajā vasarā Rēzijas Kalniņas un Aināra Rubiķa kopīgi radītā satikšanās vieta – mūzikas un drāmas telpa OratoriO svin savu pirmo dzimšanas dienu, piedāvājot vēl vairākus jauniestudējumus.

 

  1. un 4.augustā būs skatāma Ronalda Hārvuda traģikomēdija ”Kvartets” ar Latvijas teātru grandiem: Mārtiņu Vilsonu, Guntu Virkavu, Indru Burkovsku un Juri Kalniņu galvenajās lomās. Tas ir stāsts par četriem operdziedātājiem, kuri nonākuši pansionātā un kopā gatavojas iestudēt Dž.Verdi koncertprogrammu. Pa vidu, protams, risinot eksistenciālus jautājumus – par novecošanu un noiešanu no dzīves skatuves, vēlmi būt vajadzīgiem.

 

OratoriO top par integrālu telpu – tādu kā tiltu, kur satikties līdzpastāvošām pamatkultūrām un daudzvalodīgai publikai, kur iestudējumi risina sociāli aktuālas un domāt rosinošas tēmas, kur tiek radītas daudzveidīgas žanru un formu izrādes un kurās apvienojas dažādu teātru profesionāļi. Tāpēc Mūzikas un drāmas telpa OratoriO ir uzsākusi sadarbību ar Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātri un kopīgi realizē projektu “Meeting point. Tikšanās vieta. Место встречи.”. Sadarbības ietvaros ir tapušas divas izrādes. Asjas Vološinas lugas “Mamma” izrāde Ināras Sluckas režijā ar brīnišķīgo Jekaterinu Frolovu Olgas lomā ir stāsts par pieaugšanu un paaudžu pieņemšanu. Pirmizrāde gaidāma 13.augustā, nākamā izrāde – 15.augustā. Plašāka informācija par izrādi – https://www.mct.lv/lv/izrades/mamma.

Savukārt izrāde “paraDIZZY” ir sievietes un vīrieša pasaules izpēte, kur kustība un skaņa ir viens vesels. Horeogrāfe un režisore Inga Krasovska savā kustību izrādē sapulcinājusi  latviski un krieviski runājošus aktierus: Aiju Andrejevu, Zani Dombrovsku, Vitāliju Jakovļevu un Aleksandru Maļikovu. Pirmizrāde gaidāma 27.augustā, izrāde – 28.augustā. Plašāka informācija par izrādi – https://www.mct.lv/lv/izrades/paradizzy.

OratoriO mājvieta atrodas pilsētnieku iecienītajā Sporta 2 kvartālā (Sporta ielā 2, Rīgā) – bijušajā saldumu fabrikas teritorijā līdzās laikmetīgās mākslas centram ‘”Kim?’”, fondam “Viegli”,  bāram “Zefīrs” un citiem radošiem rezidentiem.

Biļetes uz izrādēm “Tagad un tad” un “Kvartets” var iegādāties aula.lv

“Tagad un tad” https://www.aula.lv/pasakumi/tagad-un-tad

“Kvartets” https://www.aula.lv/pasakumi/kvartets

Biļetes uz izrādēm “Mamma”, “paraDIZZY” pieejamas www.bilesuserviss.lv