Dvīņiem Ksenijai un Mišam vajadzīga palīdzība ārstēšanas apmaksai

  1. oktobrī dvīņus Kseniju un Mišu gaida Sanktpēterburgas klīnikā. Viņiem tas ir ļoti svarīgi. Latvijā ārsti nezina, kā palīdzēt šiem bērniem. Lai nozīmētu ārstēšanu, nepieciešama nopietna izmeklēšana.

Ziedojumu tālrunis 90006384

darbojas Mišas un Ksenijas Jegorovu atbalstam līdz 28. septembrim. Maksa par zvanu – 1,42 eiroLabdarības fonds BeOpen ir atvēris bērniem ziedojumu kontu.

Labdarības fonds BeOpen

Reģ. nr. 50008218201,

Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10

Bankas SWIFT kods: CBBRLV22

Mērķis — Zaļā lampa. Palīdzība Ksenijai un Mihailam Jegoroviem

Mihails un Ksenija ir dvīņi, šovasar viņiem palika četri gadiņi. Miša mīl pasakas, bet Ksenija – dzejoļus. Mišas favorīti ir “Trīs sivēntiņi”, bet Ksenijai patīk Korneja Čukovska dzejoļi. Miša ir īsts vīrietis – viņš būvē no klucīšiem mājas un ceļus, bet Ksenija ir 100% dāma, viņas stihija ir kleitas, cepures, somiņas un, it īpaši, māmiņas kurpes, kuras viņai ļoti patīk piemērīt. Toties mīļotās rotaļlietas abiem jau kopš pašas bērnības ir vienas un tās pašas – simpātiski plīša kaķēni.

Viņi ir ļoti draudzīgi, Miša rūpējas par māsu un sargā viņu, neļaujot nevienam viņu aizskart vai rāt. Uzreiz metas palīgā. Kā jau tas dvīņiem ir ierasts, abi mazuļi ir nešķirami.

Bērnu nākšanu pasaulē māmiņa Veronika un tētis Romāns gaidīja kā likteņa dāvanu. Uzzinot, ka viņi gaida nevis vienu, bet gan uzreiz divus mazuļus, vecāki bija septītajās debesīs no laimes. Dzemdību process dvīņu gadījumā vienmēr ir risks. Bērniņi piedzima agrāk, gandrīz divus mēnešus pirms noteiktā termiņa. Vispirms pasaulē nāca Ksenija, bet Miša pasauli ieraudzīja tikai pēc pusstundas, lai gan normālā situācijā starpībai starp bērniem ir jābūt ne vairāk par pāris minūtēm. Šīs pusstundas laikā Mišam sākās skābekļa bads, bet uzreiz pēc piedzimšanas viņš pārstāja elpot. Pirmo dzīves nedēļu mazuļi pavadīja reanimācijā. Dieva dāvana pārvērtās nopietnā pārbaudījumā.

Sākumā vecāki vairāk baidījās par Mišu: patstāvīgi elpot viņš sāka tikai ceturtajā dzīves dienā. Par laimi, fiziskā atveseļošanās bērnam noritēja samērā ātri. Bet pēc 2 mēnešiem nelaime piemeklēja jau Kseniju – naktī viņai pēkšņi sākās dīvaina lēkme. Veronika izsauca “ātros” un kopā ar meitiņu devās uz slimnīcu. Ārsti Veroniku nomierināja, sakot, kā tās esot vienkārši vēdera kolikas, un palaida viņas mājās. Pēc tam bija otra lēkme, un arī šoreiz ārsti apgalvoja, ka tās esot gāzes vēderā. Trešā lēkme bija tik stipra, ka bērns vienkārši atslēdzās un atvēra acis tikai pēc 24 stundām. Ar vēderu lēkmei nebija nekāda sakara, tā bija epilepsija.

Divu gadu laikā vecākiem izdevās uzlabot bērnu veselību – rehabilitācijas kursi un regulāras nodarbības ar speciālistiem sāka dot rezultātus. Ksenijas lēkmes kļuva vieglākas, bērni iemācījās staigāt, bet Miša pārstāja vilkt kājiņu. Ārsti nomierināja vecākus un teica, ka, bērniem augot, viss normalizēsies. Taču ar laiku kļuva skaidrs, ka uz citu bērnu fona dvīņi atpaliek attīstībā. Runāt Ksenija ar Mišu sāka tikai trīsarpus gadu vecumā. Vārdu krājums viņiem ir ierobežots, tāpēc saprast bērnus svešam cilvēkam ir ļoti grūti. Mišam ir problēmas ar rokām, vājš pirkstu satvēriens, tāpēc viņam ir grūti noturēt zīmuli un karoti.

Māmiņa sacēla trauksmi, staigāja pie ārstiem, lūdza, lai bērnus nosūta uz konsultāciju pie psihologa, neirologa, psihiatra… Izrādījās, – lai tiktu pie vajadzīgā ārsta vai uz rehabilitāciju, ir jāgaida pusgads un pat ilgāk… Savukārt maksas konsultācijas maksā no 20 līdz 70 eiro. Procedūras, masāžas, nodarbības ar fizioterapeitu… Turklāt jāmaksā ir par abiem bērniem, dubultā apmērā.

 

Kādā brīdī Veronikai vienkārši nolaidās rokas. Viņa saprata, ka pat ja viņa savāks dūrē visus savus spēkus, gribu un nervus, finansiāli viņai ar šādiem izdevumiem galā netikt. Visvairāk māmiņa pārdzīvo par to, ka dvīņi nevar komunicēt ar saviem vienaudžiem – citi bērni viņus nesaprot un negrib ar viņiem spēlēties. Šobrīd atmiņas, domāšanas un komunikācijas attīstībā Miša un Ksenija ir aptuveni 2,5-3 gadīgu bērnu līmenī, lai gan viņiem jau ir četri gadiņi. Atrast iemeslu un noteikt diagnozi pagaidām nav izdevies.

Kad piedzima dvīņi, Veronikas vecākajai meitai Katjai bija 14. Viņai nācās uzreiz kļūt pieaugušai, tieši Katja visvairāk palīdzēja māmiņai rūpēties par jaundzimušajiem mazuļiem. Pavadot Veroniku ar mazuļiem uz slimnīcām un ārstu kabinetiem, Katja izlēma, ka pēc skolas viņa studēs medicīnu, lai palīdzētu cilvēkiem. Lai īstenotu savu sapni, viņa šobrīd padziļināti mācās ķīmiju un bioloģiju.

Saprotot, ka bērnu veselība ir viņas rokās, Veronika sāka pati meklēt informāciju internetā un dažādos vecāku forumos. Tā viņa atrada Pēterburgā neiroloģijas centru “Doktrīna”, kas specializējas bērnu ar attīstības un runas funkcijas traucējumiem ārstēšanā. Daudzi vecāki atsauksmēs rakstīja, ka gadiem esot staigājuši pie dažādiem ārstiem, kas neko konkrētu neesot spējuši pateikt, bet “Doktrīnā” tiek veikta efektīva diagnostika un nozīmēta ārstēšana, pateicoties kurai bērns mainās burtiski līdz nepazīšanai. Protams, brīnumi acumirklī nenotiek, taču tā ir reāla iespēja Ksenijai un Mišam, lai panāktu savus vienaudžus. Kamēr viņiem ir četri gadi, ļoti daudzas lietas vēl var paspēt izlabot.

Veronika aizsūtīja uz Pēterburgu bērnu medicīniskos dokumentus. Speciālisti ir gatavi uzņemt mazuļus un veikt rūpīgu galvas smadzeņu izmeklēšanu, lai noteiktu diagnozi un izstrādātu kompleksu ārstēšanas kursu. Klīnikā tiek izmantotas dažādas efektīvas metodes un programmas, kas spēj reāli palīdzēt šādiem bērniem. 23. oktobrī Mišu un Kseniju gaida klīnikā. Lai apmaksātu šo ārstēšanu, kas ietver sevī speciālo terapiju “Tomatis”, Veronika lūdz mūsu palīdzību.

Kam nepieciešami līdzekļi

Divi speciālās kompleksās terapijas kursi Mišam un Ksenijai maksā 9 200 eiro.

Medicīnas centrs “Doktrīna” izmanto efektīvas, pasaulē atzītas metodes neiroloģisko traucējumu korekcijai, turklāt centra rīcībā ir mūsdienīgākās medicīniskās un diagnostikas iekārtas. Centrs sniedz palīdzību bērniem ar autiskā  spektra, runas un izziņas funkciju traucējumiem, uzmanības un uzvedības problēmām, kā arī mazuļiem ar motorikas attīstības aizturi un bērnu cerebrālo trieku. Centrā tiek izmantotas inovatīvas metodes, kas ļauj stimulēt strauju runas attīstību. Veronika ļoti cer, ka tas ļaus Mišam un Ksenijai nākotnē panākt savus vienaudžus. Viņa sapņo, lai bērni sāktu runāt un varētu iet parastā skolā.

Četri gadi ir ļoti nozīmīgs periods bērnu dzīvē. Līdz skolai vēl ir laiks, un var paspēt daudz ko izdarīt. Galvenais – atrast attīstības aiztures iemeslu. Balstoties uz to, ārsti spēs piemeklēt efektīvu terapiju un izstrādāt individuālu korekcijas programmu.

Ziedojumu tālrunis 90006384 darbojas četrgadīgo Mišas un Ksenijas atbalstam līdz 28. septembrim. Maksa par zvanu – 1,42 eiro.

Labdarības fonds BeOpen ir atvēris bērniem ziedojumu kontu:

Labdarības fonds BeOpen

Reģ. nr. 50008218201,

Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10

Bankas SWIFT kods: CBBRLV22

Mērķis — Zaļā lampa. Palīdzība Ksenijai un Mihailam Jegoroviem