“Zaļā lampa”: palīdzēsim dvīņiem Mišam un Ksenijai izveseļoties 

Dvīņiem Mišam un Ksenijai ir nepieciešams iziet intensīvo ārstēšanas kursu neiroloģijas centrā “Doktrīna”, kas specializējas bērnu ar attīstības un runas funkcijas traucējumiem ārstēšanā. Ārsti jau gaida mazuļus Sanktpēterburgā. Tā ir reāla iespēja – kamēr bērni vēl mazi, daudz ko vēl var paspēt izdarīt.

“Zaļā lampa” septembrī jau stāstīja par Mišu un Kseniju. Vasarā viņiem palika četri gadiņi. Pateicoties akcijas laikā savāktajiem līdzekļiem, ģimenei izdevās apmaksāt bērniem ceļa izdevumus, kā arī diagnostiku un pirmo ārstēšanas kursu Sanktpēterburgas bērnu neiroloģijas centrā “Doktrīna”. Rezultāti ir acīmredzami, tāpēc terapija ir jāturpina. Šobrīd bērniem nepieciešams iziet otru, intensīvāku terapijas posmu, lai nostiprinātu rezultātus un turpinātu atveseļošanos.

Mišas un Ksenijas atbalstam darbojas ziedojumu tālrunis 90006384. Maksa par zvanu – 1,42 eiro. Labdarības fonds BeOpen ir atvēris bērniem ziedojumu kontu:

Labdarības fonds BeOpen

Reģ. nr. 50008218201,

Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10

Bankas SWIFT kods: CBBRLV22

Mērķis — Zaļālampa. Palīdzība Ksenijai un Mihailam Jegoroviem

Mišas un Ksenijas stāsts

Viņi ir ļoti draudzīgi – Miša rūpējas par māsu un sargā viņu. Miša mīl pasakas, bet Ksenija – dzejoļus. Abi kopš bērnības dievina mīkstās rotaļlietas – mazus plīša kaķēnus.

Dvīņi piedzima divus mēnešus pirms noteiktā termiņa. Vispirms pasaulē nāca Ksenija, bet Miša pasauli ieraudzīja tikai pēc pusstundas. Šīs pusstundas laikā Mišam sākās skābekļa bads, bet uzreiz pēc piedzimšanas viņš pārstāja elpot. Pirmo dzīves nedēļu mazuļi pavadīja reanimācijā. Patstāvīgi elpot Miša sāka tikai ceturtajā dienā.Par laimi, atveseļošanās noritēja samērā ātri.

Pēc diviem mēnešiem nelaime piemeklēja jau Kseniju – pēc vairākām smagām lēkmēm viņai diagnosticēja epilepsiju. Pateicoties regulārai rehabilitācijai, divu gadu laikā vecākiem izdevās uzlabot bērnu veselību. Mazuļi iemācījās staigāt, bet Miša pārstāja vilkt kājiņu. Runāt Ksenija ar Mišu sāka tikai trīsarpus gadu vecumā. Vārdu krājums bērniem ir ierobežots, tāpēc saprast viņus svešam cilvēkam ir ļoti grūti. Mišam ir problēmas ar rokām, vājš pirkstu tvēriens, kā rezultātā viņam ir grūti noturēt zīmuli un karoti.

Māmiņa sacēla trauksmi, lūdza, lai bērnus nosūta uz konsultāciju pie psihologa, neirologa, psihiatra. Taču, lai  tiktu pie vajadzīgā ārsta, ir jāgaida pusgads un pat ilgāk, savukārt maksas konsultācijas izmaksā līdz pat 70 eiro. Procedūras, masāžas, nodarbības ar fizioterapeitu… Bērni irdivi, tāpēc par visu ir jāmaksā dubultā. Finansiāli tas ir neiedomājami smagi. Ģimenē ir trīs bērni, Mišam un Ksenijai ir vecākā māsa Katja.

Visvairāk māmiņu satrauca tas, ka dvīņi nevarēja komunicēt ar saviem vienaudžiem -citi bērni viņus nesaprata un negribēja ar viņiem spēlēties. Četru gadu vecumā atmiņas, domāšanas un komunikācijas attīstībā Miša un Ksenija bija aptuveni 2,5-3 gadīgu bērnu līmenī.

Veronika sāka pati meklēt informāciju internetā. Izlasot atsauksmes, viņa vērsās Sanktpēterburgasneiroloģijas centrā “Doktrīna”, kas specializējas bērnu ar attīstības un runas funkcijas traucējumiem ārstēšanā. Pēc daudzu vecāku atziņām, “Doktrīnā” izmantotās metodikas ir ļoti efektīvas, bērni mainās burtiski līdz nepazīšanai. Protams, brīnumi acumirklī nenotiek, taču tā ir reāla iespēja Ksenijai un Mišam.

Naudu diagnostikas un terapijas kursa uzsākšanai septembrī palīdzēja savākt “Zaļās lampas” draugi. Labdarības fondā BeOpen Mišas un Ksenijas atbalstam bija atvērts ziedojumu konts. Oktobrī Veronika ar bērniem devās uz Sanktpēterburgu, kur viņiem tika nozīmēta īpaša terapija “Tomatis”.

Pirmie rezultāti

Centrā “Doktrīna” Miša ar Kseniju pavadīja 21 dienu. Nodarbības notika katru dienu, piecas stundas dienā (rehabilitologs, logopēds, nodarbības ar Montesori pedagogiem, mākslas un mūzikas terapijas nodarbības u.t.t.). Vēl divas stundas dienā bērni darbojās pēc Tomatis metodes, kas ietver sevī darbu ar austiņām un sensoro stimulāciju).

Pirmos pozitīvos rezultātus Miša sāka uzrādīt jau ceturtajā terapijas dienā. Kad puisēns pirmo reizi apzināti nodziedāja dziesmiņu par Rausīti, māmiņas pārsteigumam nebija robežu. Ja pirms tam Miša varēja izrunāt tikai atsevišķus vārdus, tad tagad viņš jau runā pilnīgi saprotamiem teikumiem. Vēl Miša ir sācis spēlēt lomu spēles. Diemžēl terapijas kursu nācās pārtraukt, jo Mišasaslima ar pneimoniju. Tas nozīmē, ka tagad viss ir jāsāk no sākuma. Taču jau pēc atgriešanās no Sanktpēterburgas Mišas un Ksenijas bērnudārza audzinātājas atzīmēja, ka Miša ir ļoti pārvērties – sācis komunicēt un spēlēties ar citiem bērniem, iemācījies izrunāt visus alfabēta burtus. Māmiņai par prieku Miša ir sācis daudz zīmēt. Ja agrāk viņamizdevās vieni vienīgi mālējumi, tad pavisam nesen viņš, piemēram, uzzīmēja Vinniju Pūku ar bitēm, luksoforu, pūci un varavīksni. “Tas ir neiedomājams izrāviens,” uzskata Veronika, piebilstot, ka Miša ir ļoti izmainījies.

Ksenijas rezultāti varbūt nav tik ievērojami, taču arī viņai uzlabojumi ir manāmi. “Meitiņa ir vairāk pieaugusi,” stāsta māmiņa. “Ja agrāk mēs dzirdējām no viņas nesakarīgu vārdu plūsmu, tad tagad viņa ir sākusi labāk un vairāk runāt. Vēl meitiņa ir iemācījusies dziedāt krievu un angļu dziesmiņas. Izrādījās, viņa prot skaitīt līdz 20 un pat zina angļu alfabētu – viņa to ir iegaumējusi, skatoties multfilmas. Un vēl viņai patīk paņemt rokās grāmatu un stāstīt pasakas pēc bildēm. Piemēram, pirms pāris dienām viņa pārstāstīja mums pasaku par mušu.”

Pavisam nesen mūsu dvīņi ģimenei par prieku draudzīgi nodziedāja duetā bērnu dziesmiņu par divām jautrām zosīm. Ksenija dziedāja dziesmiņas sākumu, bet Miša izpildīja piedziedājumu.

Visa ģimene bērnu mazos sasniegumus uztver kā milzīgu uzvaru. Bērni attīstās ļoti ātri. Tas viss ļauj cerēt, ka, turpinot Tomatis terapiju un kompleksās nodarbības, Miša un Ksenija sāks brīvi runāt un līdz skolas vecumam panāks attīstībā savus vienaudžus. Centra “Doktrīna” speciālisti uzskata, ka tas ir pilnīgi reāli. Otrais terapijas kurss ir jāsāk ne vēlāk, kā pēc diviem mēnešiem. Tas nozīmē, ka bērniem ir jādodas uz Sanktpēterburgu jau februārī.

Kā palīdzēt

Lai izietu intensīvo speciālās kompleksās terapijas kursu pēc Tomatis metodes Sanktpēterburgas neiroloģijas centrā “Doktrīna”,  Mišam un Ksenijai ir nepieciešami vēl 5850eiro.

Mišas un Ksenijas atbalstam darbojas ziedojumu tālrunis 90006384. Maksa par zvanu – 1,42 eiro.

Labdarības fonds BeOpen ir atvēris bērniem ziedojumu kontu:

Labdarības fonds BeOpen

Reģ. nr. 50008218201,

Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10

Bankas SWIFT kods: CBBRLV22

Mērķis — Zaļā lampa. Palīdzība Ksenijai un Mihailam Jegoroviem

No ziedojumiem netiek ieturēti nekādi procenti vai komisijas maksas.

Labdarības autorprogramma “Zaļā lampa” skan radio Baltkom 93.9 FM ēterā katru otrdienu plkst. 12.00.Programma top sadarbībā ar labdarības fonduBeOpen. Programmas autores un vadītājas – žurnālistes Olga Avdēviča un Rita Troškina.