Aleksandram no Priedaines vajadzīga palīdzība ārstēšanās apmaksai

Sašam ir deviņi gadi, viņš dzīvo kopā ar mammu un vecmāmiņu. Ģimenei nav naudas, lai apmaksātu viņa ārstēšanos, tāpēc Saša bija spiests izlaist nozīmēto ārstēšanas kursu Smadzeņu institūtā Sanktpēterburgā. Šobrīd Sašas stāvoklis ir strauji pasliktinājies, viņu moka spēcīgas galvassāpes. Zēnam noteikti ir jānokļūst Sanktpēterburgā. Mamma un vecmāmiņa lūdz mūsu palīdzību.

Aleksandra Tugaļeva atbalstam darbojas ziedojumu tālrunis 9 000 63 84. Maksa par zvanu ir 1,42 eiro.  Labdarības fonds BeOpen ir atvēris zēnam ziedojumu kontu.

Labdarības fonds BeOpen

Reģ. nr. 50008218201,

Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10

Bankas SWIFT kods: CBBRLV22

Mērķis: Zaļā lampa. Palīdzība Aleksandram Tugaļevam

Saša ir ļoti sirsnīgs un jauks zēns. Kopā ar mammu un vecmāmiņu viņš dzīvo mazā divistabu dzīvoklītī Priedainē. Neraugoties uz Sašas problēmām, ar viņu ir ļoti patīkami komunicēt. Jau mums ienākot, zēns lepni paziņoja, ka vēlas kļūt par dakteri, kurš ārstē galvu. Tāpēc, ka pašam ļoti sāp un dūc galva, un ir jāiemācās to ārstēt.

Sašas mīļākā nodarbe ir vērot, kā griežas mammas veļas mašīna. Kustība viņu aizrauj. Iespējams, tas ir saistīts ar vienu no zēna diagnozēm – hiperaktivitāte. Pēc tam viņš parādīja mums savu galveno dārgumu – rotaļu veļas mašīnu. Nez kādēļ tieši veļas mašīnas ir viņa iemīļotais sižets, zīmējot un veidojot plastilīna figūriņas. Otrajā vietā ir ziedi. Sašas mīļākās rotaļlietas ir milzīgs plīša kamielis un pingvīns Lola. Saša ļoti gribētu paņemt sev divus kaķēnus un kucēnu. Viņam ir draugs – kaimiņu labradors Gregs. Dodoties pastaigā, Gregs vienmēr apstājas zem viņu loga (ģimene dzīvo pirmajā stāvā), un Saša māj viņam ar roku. Bērnu vidū Sašam draugu diemžēl nav – zēnam neizdodas sadraudzēties, jo viņš nav tāds kā citi. Saša ļoti pārdzīvo par to.

Uzmanības deficīts un hiperaktivitātes sindroms (UDHS) pēc būtības ir neiroloģiska saslimšana, kam raksturīgi uzvedības traucējumi. Citiem vārdiem, šādi bērni bieži ir vienkārši nevaldāmi. Dažkārt pie UDHS ir novērojami arī intelekta traucējumi un attīstības aizture. Šādiem bērniem vienkārši ir citādāka smadzeņu uzbūve, ar traucētu neirohormonu regulāciju. Viņi nespēj sevi savaldīt un kontrolēt. Tāpēc Sašam ir nepieciešama sistēmiska korekcija Smadzeņu institūtā.

Ar mammu

Kad mamma ir darbā, ar Sašu nodarbojas vecmāmiņa. Viņi ceļas sešos no rīta un ar maršruta autobusu dodas no Priedaines uz Rīgu. Pēc tam – no centrālās stacijas uz Juglu, kur Saša mācās specializētā skolā. Kamēr Saša ir skolā, vecmāmiņa Svetlana gaida viņu uz soliņa pie tirdzniecības centra Alfa. Pēc nodarbībām viņi abi kopā no Juglas dodas atpakaļ uz Jūrmalu. Lai Sašam izdotos izpildīt mājasdarbus, vecmāmiņai ir nepieciešams vesels okeāns pacietības.  Viņa regulāri saņem savu devu pārmetumu, apvainojumu un asaru…. Bērnu ar uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindromu galvenā problēma ir īpašā smadzeņu darbība, kas apgrūtina paškontroli. Darbojoties ar šādiem bērniem, ir nepieciešami dzelzs nervi – viņiem visu laiku ir jāskaidro, kāpēc nedrīkst skraidīt, klaigāt, vicināt rokas, kāpt ar kājām uz krēsla, mest uz grīdas mantas…. Bērns pie tā nav vainīgs, viņš neizdomā šos impulsus, tie vienkārši ir viņa smadzenēs.

Sašam pašam ir ļoti grūti. Ir tā, ka nevis viņš valda pār savu ķermeni, bet gan ķermenis pār viņu. Zēns būtu priecīgs apstāties, taču nespēj. Viņš var pielēkt kājās, lēkāt un skraidīt visnepiemērotākajos brīžos, it kā viņam būtu pieslēgts motoriņš. Viņš nogurst pats no sevis. Tas viss izraisa spēcīgas galvas sāpes, stresu un nervu spriedzi.

Apbrīnojami, bet parasti skaļais un nevaldāmais Saša ar prieku apmeklē dievkalpojumus, kas tiek rīkoti īpašiem bērniņiem Svētās Sofijas centrā. Saša pastāstīja mums, ka viņam ļoti patīk lūgšanas, it īpaši “Kungs, apžēlojies!”.

Pirms gada Sašam tika veiktas pārbaudes Cilvēka smadzeņu institūtā Sanktpēterburgā, jo Latvijas ārsti nevarēja saprast, kas ar bērnu notiek un kā viņam palīdzēt. Pēc konsīlija Saša mēnesi ārstējās Sanktpēterburgas klīnikā, kur viņam tika piemeklēti citi preparāti. Sašu savā paspārnē paņēma pats nodaļas vadītājs, Eiropas psihiatru asociācijas biedrs, slavenais psihiatrs Aleksandrs Čomskis.  “Viss ir labojams, un uz tikšanos pēc pusgada,”  toreiz teica ārsts. Mamma ar vecmāmiņu vienā balsī saka, ka ārstēšanas efekts bijis līdzīgs brīnumam – bērns izmainījās līdz nepazīšanai. Viņš sāka komunicēt, veidot saistītus teikumus, cītīgāk mācīties…. Pārgāja arī galvassāpes. Statistika liecina, ka pēc Smadzeņu institūtā izmantoto mūsdienīgo metožu pielietošanas vairāk nekā 70% bērnu ar šādu diagnozi tiek novēroti būtiski uzlabojumi. Centrā strādā augstas kvalifikācijas pieredzējuši speciālisti – neirologi, psihoterapeiti, neirofiziologi, medicīniskie psihologi.

Toreiz braucienu uz Sanktpēterburgu Sašam apmaksāja fonds “Ticība. Cerība. Mīlestība”. Par otro kursu bija jāmaksā pašiem. Ar māmiņas algu (Marina strādā Zolitūdes ģimnāzijā) un vecmāmiņas niecīgo invaliditātes pensiju (pēc mugurkaula operācijas) knapi pietiek iztikai un rēķiniem. Lai apmaksātu Sašam rehabilitāciju, māmiņai pastāvīgi nākas aizņemties. Tāpēc nozīmētajā laikā pie daktera Čomska Saša netika. Bet pēc pāris mēnešiem viņa stāvoklis pasliktinājās – nervu sistēma netika galā un notika regress. Šobrīd Sašu atkal moka galvassāpes, viņš nespēj kontrolēt savu uzvedību, skolā viņu pārcēla uz grupu bērniem ar ļoti izteiktiem traucējumiem. Mamma un vecmāmiņa ļoti pārdzīvo par to, arī ārsti uzskata, ka zēnam ir jāmācās kopā ar attīstītākiem bērniem, lai viņš tiektos sasniegt viņu līmeni. Savā esošajā klasē Sašas attīstība ir apstājusies un pat iet lejup. Mamma ļoti cer, ka pēc kārtējā ārstēšanas kursa Saša spēs iziet medicīnisko komisiju un saņems atļauju mācīties pēc citas programmas.  Ar dakteri Čomski mamma regulāri sazinās caur Skype un WhatsApp, viņš uzstāj, ka Sašam noteikti ir jādodas uz Sanktpēterburgu, lai saņemtu nepieciešamo ārstēšanu. Zēnam tas ir ļoti svarīgi.

Nepieciešamā summa ir 6000 eiro. No tiem 4000 eiro maksā ārstēšanas kurss Sanktpēterburgā un 2000 eiro – rehabilitācijas kurss Svētās Sofijas bērnu centrā.

Kā palīdzēt

Ziedojumu tālrunis 9 000 63 84 Aleksandra Tugaļeva atbalstam darbosies līdz 29. martam. Maksa par zvanu ir 1,42 eiro. Labdarības fonds BeOpen ir atvēris zēnam ziedojumu kontu.

Labdarības fonds BeOpen

Reģ.Nr. 50008218201,

Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10

Bankas SWIFT kods: CBBRLV22

Mērķis: Zaļā lampa. Palīdzība Aleksandram Tugaļevam

Labdarības fonds BeOpen neietur no ziedojumiem nekādu komisijas maksu.