“Zaļā lampa”: 10-gadīgajam Kevinam nepieciešama mūsu palīdzība, lai atkal pieceltos kājās

Aprīlī Kevins brauks no Alūksnes uz Rīgu, lai izietu nopietnu rehabilitācijas kursu pēc cīpslu pagarināšanas operācijas. Viņam nepieciešama mūsu palīdzība.

“Mūsu Kevins visu laiku smaida. Viņš ir ļoti labsirdīgs un dzīvespriecīgs puisis, viņš priecājas par katru sīkumu, neraugoties uz to, ka jau kopš agras bērnības viņam ir BCT – bērnu cerebrālā trieka,” – stāsta Kevina mamma.

Ziedojumu tālrunis 90006384 darbojas Kevina atbalstam līdz 5. aprīlim. Maksa par zvanu ir 1,42 eiro. Labdarības fonds BeOpen ir atvēris Kevinam ziedojumu kontu:

Labdarības fonds BeOpen

Reģ. nr. 50008218201

Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10

Bankas SWIFT kods: CBBRLV22

Mērķis: Zaļā lampa. PalīdzībaKevinamKļaviņam

Kevinam ir tikai 10 gadi, taču viņam jau ir nācies pārciest daudz sāpju un likstu. Zēns nestaigā un pārvietojas tikai ratiņkrēslā. Viņam ir milzīgas problēmas ar runu – Kevins prot izrunāt tikai atsevišķus vārdus, piemēram, “mamma”. Ar ģimenes locekļiem viņš komunicē ar žestu palīdzību, cenšoties ar zīmēm parādīt, kas viņam nepieciešams, taču lieliski saprot gan angļu, gan latviešu valodu.

Tā ir iznācis, ka Kevins dzīvo starp Latviju un Angliju, kur strādā viņa vecāki. Kevinam ir jaunākais brālītis, kuram ir pieci gadiņi, bet vasarā pasaulē nāks arī māsiņa. Šobrīd Kevins kopā ar vecmāmiņu dzīvo Alūksnē. Martā viņam tika veikta sarežģīta operācija kājām, lai pagarinātu Ahileja cīpslas. Tagad Kevina kājas ir ieģipsētas, taču jau pavisam drīz viņš brauks uz Rīgu, lai ar ziedot.lv atbalstu izietu sešas nedēļas ilgu rehabilitāciju medicīnas centrā “Poga”. Nākamais ļoti nepieciešamais intensīvās rehabilitācijas kurss ir nozīmēts pēc neliela pārtraukuma – jūlijā vai augustā.

Taču papildus fiziskajai rehabilitācijai centrā “’Poga” Kevinam ir ļoti nepieciešamas regulāras nodarbības ar osteopātu un logopēdu, kā arī zemūdens masāžas un smilšu terapija.  Ģimenei ir nepieciešams papildus atbalsts Kevina ārstēšanai 4050 eiro apmērā.

Kevins ar brālīti

Diagnozi – bērnu cerebrālā trieka – Kevinam noteica agrā bērnībā. “Grūtniecība un dzemdības noritēja normāli, bez atkāpēm,” stāsta Kevina mamma Lana. “Taču pēc tam es sāku manīt trauksmainas pazīmes. 8-9 mēnešu vecumā Kevins vēl nesēdēja un nedarīja daudz ko no tā, kas atbilst viņa vecumam. Mēs vērsāmies pie ārstiem Anglijā. Taču viņi, apskatot bērnu, atbildēja, ka viņš mums esot vienkārši slinks, un ieteica nogaidīt.”

Mammu šāda atbilde, protams, neapmierināja. Kad Kevinam palika gadiņš, Lana ar kopā ar bērnu devās uz Latviju, kur Kevinam veica galvas datortomogrāfiju un citus izmeklējumus. Pēc tam ārsti paziņoja Lanai diagnozi – bērnu cerebrālā trieka, BCT.

Vecāki nekavējoties ķērās pie  intensīvas ārstēšanas, vēršoties pie visiem iespējamajiem speciālistiem. Piecu gadu vecumā Kevins izgāja rehabilitācijas kursu medicīnas centrā “Adeli” Slovākijā. Pēc tam Rīgā atvērās rehabilitācijas centrs “Poga”, un Kevins ārstējās tur divreiz gadā.

Ar mammu

Ārstēšana Kevinam ļoti palīdzēja. Zēns iemācījās drošāk stāvēt kājās un labāk koordinēt kustības. Pirms gada Kevins vēl varēja mazliet pastaigāt ar rolatora palīdzību, taču pēc tam viņš strauji izauga un parādījās problēmas ar kājām. Ārsti nosūtīja Kevinu uz cīpslu stiepšanas operāciju, kuru viņam veica Rīgas klīniskajā bērnu slimnīcā šī gada martā.

Šobrīd Kevins pārvietojas pa mājām ratiņkrēslā. Vai rāpus. Katra kustība prasa no viņa lielu piepūli. Aprīlī ārsti noņems ģipsi un uzsāks rehabilitāciju. Ģimene tic, ka viss būs labi, un zēns no jauna iemācīsies celties kājās. Kevinam ļoti gribas staigāt, un viņš cenšas.

Pārējā laikā Kevins apmeklē specializēto skolu, kurā viņam ļoti patīk. Vēl viņš ļoti mīl, kad viņam lasa priekšā pasakas, it īpaši par vilcieniem. Viņš ir ļoti zinātkārs, var stundām ilgi uzmanīgi vērot, kā tētis remontē mašīnu vai mamma gatavo ēst. Kevins ir ļoti pieķēries savam jaunākajam brālītim un mīl ar viņu spēlēties. Kevina mammai šobrīd neklājas viegli, viņa rūpējas par bērniem un strādā uz pusslodzi veikalā. Pavisam drīz pasaulē nāks ģimenes trešā atvase. Dēla ārstēšana nepārtraukti prasa naudu, tāpēc ar tēta algu neiztikt. Taču Lana tic, ka Kevina veselība uzlabosies.  Galvenais ir neapstāties un darīt visu, kas nepieciešams.

Vēl Kevinam ļoti patīk spēlēt bumbu. Viņš mēģina spēlēt futbolu, sēžot ratiņkrēslā. Ārsti ļoti cer, ka pēc garās rehabilitācijas viņš atkal spēs piecelties kājās. Visi kopā mēs varam palīdzēt Kevinam īstenot viņa sapni.

Kā palīdzēt?

Papildus rehabilitācijas nodarbībām pusgada garumā nepieciešami 4050 eiro.

Ziedojumu tālrunis 90006384 darbojas Kevina atbalstam līdz 5. aprīlim. Maksa par zvanu ir 1,42 eiro. Labdarības fonds BeOpen ir atvēris Kevinam ziedojumu kontu:

Labdarības fonds BeOpen

Reģ. nr. 50008218201

Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10

Bankas SWIFT kods: CBBRLV22

Mērķis: Zaļā lampa. Palīdzība Kevinam Kļaviņam

Labdarības fonds BeOpen neietur no ziedojumiem nekādu komisijas maksu.

Akcijas “Labo darbu diena radio Baltkom” ietvaros 29. martā plkst. 12.00 skanēs labdarības programma “Zaļā lampa”, kas būs veltīta Kevinam.

Labdarības autorprogramma ”Zaļā lampa” skan radio Baltkom 93.9 FM ēterā katru otrdienu plkst. 12.00.
Programma top sadarbībā ar labdarības fondu BeOpen. Programmas autores un vadītājas – žurnālistes Olga Avdēviča un Rita Troškina.