“Zaļā lampa”: sešgadīgajam Ivanam no Carnikavas nepieciešama palīdzība

Ivanam ir seši gadiņi. Viņš ir ļoti simpātisks, jauks un smaidīgs zēns. Kamēr mēs runājām ar viņa vecākiem, Ivans, uzmanīgi klausoties un kautrīgi smaidot, uzzīmēja saulīti un debeszilu zaķēnu. Ivanam ir nopietni runas traucējumi. Savus pirmos, pavisam īsos vārdiņus viņš sāka izrunāt tikai četru gadu vecumā. Ivana diagnoze ir runas attīstības aizture. Pieredze rāda, ka Ivana gadījumā šie traucējumi ir novēršami. Lai būtu rezultāti un zēns sāktu runāt, ir nepieciešams daudz un nopietni nodarboties.Ivanam ir ļoti vajadzīga mūsu palīdzība.

Ziedojumu tālrunis 90006384 (1,42 eiro par zvanu) Ivana Aleksejeva atbalstam darbosies līdz 12. aprīlim. Labdarības fonds BeOpen ir atvēris zēnam ziedojumu kontu:

Labdarības fonds BeOpen

Reģ. nr. 50008218201,

Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10

Bankas SWIFT kods: CBBRLV22

Mērķis: Zaļā lampa. Palīdzība Ivanam Aleksejevam

Ivans ir ļoti gaidīts un mīlēts bērns. Kad Natālija un Sergejs uzzināja, ka viņiem būs dēlēns, viņi bija neiedomājami laimīgi. Ivans piedzima dūšīgs, veselus četrus kilogramus smags. Ārsti nekādas novirzesbērnam nepamanīja. Taču, pēc māmiņas vārdiem, mazulis jau kopš pirmajām dienām bijis ļoti nemierīgs, visu laiku raudājis: “Ivanu vajadzēja visu laiku nēsāt uz rokām. Lai viņš iemigtu, man katru reizi viņš bijapusstundu jāšūpo.” Natālija domā, ka iemesls tomēr slēpjas traumā, kuru Ivans guvis ilgo dzemdību laikā skābekļa trūkuma dēļ. Mazulis piedzima ar lielu hematomu uz galvas.

Atbildot uz vecāku satrauktajiem jautājumiem, ārsti mierināja: “Pagaidiet līdz divu gadu vecumam. Viņš vēl ir mazs.” Vienīgie vārdi, kurus Ivans spēja izrunāt trīs gadu vecumā, bija “mamma” un “tētis”. Vecāki atrada pieredzējušu logopēdu un bērnu neirologu, veica visus nepieciešamos izmeklējumus. Galu galā Ivanam noteica diagnozi – runas attīstības traucējumi, smadzeņu labās puslodes palēnināta darbība.

Lai Ivans varētu panākt attīstībā savus vienaudžus un sāktu runāt, viņš bija steidzami jāārstē. Tas kļuva par vecāku galveno mērķi un dzīves jēgu.

Katrs vārds kā brīnums

“Kad mēs uzzinājām diagnozi, mums nebija nekādas panikas vai izmisuma,” stāsts Ivana tētis Sergejs. “Vienīgā vēlēšanās – pēc iespējas ātrāk izārstēt bērnu. Mēs cīnīsimies par savu dēlu un darīsim visu iespējamo, lai uzlabotu situāciju.”

“Atceros, grūtniecības laikā ārstiem likās aizdomīgs viens no sonogrāfijas rezultātiem,un mums piedāvāja veikt ģenētisko analīzi, kamēr vēl nav par vēlu. Taču mēs uzreiz atteicāmies. Nolēmām, ka tas ir mūsu bērns, viņš mums ir dots un mēs viņu jau mīlam, lai kāds viņš būtu,” atminas Natālija.

Vecāki saprot: jo vairāk viņi paspēs izdarīt agrā bērnībā, jo lielākas ir izredzes uz labākiem rezultātiem nākotnē. Taču nodarbības un rehabilitācijas kursi maksā ļoti dārgi.

“Visa mūsu dzīve ir pakārtota Ivanam,” stāsta tētis. “Mēs vadājam viņu uz specializēto bērnudārzu Juglā. Savukārt nodarbības pie dažādiem speciālistiem ir visā pilsētā.”

“Sākumā Ivans iemācījās izrunāt pavisam īsus vārdus – “mamma”, “tētis” u.t.t. Kad viņš pirmo reizi pa zilbēm pateica garāku vārdu “pa-lī-dzi”, mēs uztvērām to kā brīnumu.  Šobrīd dēls cenšas runāt, taču viņam ir ļoti grūti. Tomēr progress jau ir jūtams. Vēl viņš ļoti mīl zīmēt un prot pareizi uzrakstīt savu vārdu,” piebilst Natālija.

Ivans pēc dabas ir ļoti jūtīgs un emocionāls bērns, viņš asi reaģē uz katru sīkumu. Šobrīd Ivans nodarbojas ar logopēdu-defektologu, psihologu un ABA-terapeitu. Puisēns ir izgājis mikropolarizācijas kursu Svētās Sofijas centrā, ļoti labus rezultātus deva arī nodarbības attīstības centrā “Solis Augšup”. Taču tagad tās ir nācies pārtraukt. Natālija un Sergejs nespēj pavilkt visus šos izdevumus. Lai turpinātu nodarbības, viņiem ir ļoti nepieciešams mūsu atbalsts.

Ģimenes lietas

Ivanam ir jaunākā māsiņa Sofijai, kurai ir 3,5 gadiņi. Aleksejevu ģimene dzīvo kopā ar vecmāmiņu Carnikavā.   Mamma Natālija strādā skolā, bet tētis Sergejs pēc profesijas ir jurists. Šobrīd viņš kalpo par vecāko altārnieku Kristus Pestītāja Svētbildes pareizticīgo baznīcā.

Natālija ar Sergeju iepazinās baznīcā, dievkalpojuma laikā. “Mums viss bija skaidrs jau no pašas pirmās tikšanās,” saka Sergejs. Bet Natālija smaida: “Dzīvē nejaušību nav.”

“Mūsu Ivanam ir ļoti aizrautīgs raksturs,” stāsta mamma. “Viņš krāj dažādas sveces figūriņu veidā, ziepes un krāsainus miskastes maisiņus.” Taču visvairāk Ivans mīl lego konstruktorus un sapņo par lego pirātu piedzīvojumu komplektu. Vēl Ivanam ļoti patīk sēņot. Mežs ir pavisam blakus mājām, un rudenī viņš ar prieku dodas sēņu meklējumos.

“Mēs virzāmies uz priekšu maziem solīšiem un priecājamies par katru Ivana panākumu. Mēs ticam, ka viss būs labi,” ir pārliecināta Natālija.

Kā palīdzēt?

Ja jūs šobrīd lasāt šo rakstu, tā arī nav nejaušība. Tas nozīmē, ka mēs kopā varam palīdzēt šim sešgadīgajam puisēnam, lai viņš varētu iziet tik ļoti nepieciešamo ABA-terapijas kursu. Palīdzēsim Ivanam, lai viņš beidzot varētu sākt pareizi un raiti runāt, uzlabotu savas sociālās iemaņas un panāktu attīstībā savus vienaudžus.

Gada kursa cena ir 3500 EUR.

Ziedojumu tālrunis 90006384 (1,42 euro par zvanu) darbojas Ivana atbalstam līdz 12. aprīlim. Labdarības fonds BeOpen ir atvēris zēnam ziedojumu kontu:

Labdarības fonds BeOpen

Reģ. nr. 50008218201,

Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10

Bankas SWIFT kods: CBBRLV22

Mērķis: Zaļā lampa. Palīdzība Ivanam Aleksejevam