Sešgadīgajam Leonidasam nepieciešama palīdzība ārstēšanās izdevumu apmaksai

Lai mazais Leonidas iemācītos saprast valodu un runāt, kā arī atbrīvotos no mokošajām galvassāpēm, viņam nepieciešams veikt sarežģītus izmeklējumus Sanktpēterburgas Smadzeņu izpētes institūtā. Zēna diagnoze ir organiska galvas smadzeņu trauma un ar to saistīti autiskā spektra traucējumi.

Nesen encefalogramma uzrādīja Leonidasam epileptiskos viļņus, kuru dēļ puisēnu moka spēcīgas galvassāpes. Latvijā nozīmētā ārstēšana diemžēl nav devusi rezultātus, ārsti nespēj piemeklēt zēnam piemērotus medikamentus. Māmiņa ir sapratusi, ka šobrīd viņi staigā pa ārstu kabinetiem kā pa apburto loku. Turklāt uz visiem izmeklējumiem un konsultācijām ir milzīgas rindas. Piemēram, tuvākais pieraksts pie neirologa ir tikai uz augustu, bet pie epileptologa viņi ir gaidīšanas sarakstā – šobrīd pat nav zināms, kad sāksies pieraksts. Māmiņai sirds lūst sāpēs, jo viņas dēlēns nespēj paskaidrot kur un kas viņam sāp – viņš vienkārši sāk kliegt, raudāt un sist sevi pa galvu. Bet māmiņa nespēj viņam palīdzēt. Izmeklēšana Sanktpēterburgā ir reāla iespēja palīdzēt zēnam.

Projekta “Zaļā lampa” ietvaros tiek rīkota palīdzības akcija sešgadīgajam Leonidasam Ustimenko. Zēna atbalstam darbojas

ziedojumu tālrunis 9 000 63 84

Maksa par zvanu ir 1,42 eiro.

Labdarības fonds BeOpen ir atvēris Leonidasam Ustimenko ziedojumu kontu:

Labdarības fonds BeOpen

Reģ. nr. 50008218201,

Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10

Bankas SWIFT kods: CBBRLV22

Mērķis: Zaļā lampa. Palīdzība Leonidasam Ustimenko

No pārskaitītajiem līdzekļiem netiek ieturēti nekādi procenti vai komisijas maksas. Pilnīgi visa summa tiks novirzīta zēna ārstēšanai.

Leonidas ar mammu

Leonidas ir ļoti mīlēts un gribēts bērns, vecāki gaidīja viņa ierašanos pasaulē veselus deviņus gadus. Tā sanāca, Leonidas piedzima pirms noteiktā laika – ārsti bija spiesti veikt māmiņai steidzamu ķeizargriezienu septītajā grūtniecības mēnesī. Pēc dzemdību nama Leonidas ar māmiņu ilgu laiku pavadīja slimnīcā.

Pirmajā gadā Natālija regulāri vadāja dēlēnu pie speciālistiem, taču tie nekādas atkāpes nemanīja. Kad Leonidasam palika gadiņš, kļuva skaidrs, ka zēns atpaliek no saviem vienaudžiem gan fiziskajā, gan garīgajā attīstībā. Staigāt puisēns iemācījās, kad viņam bija gads un četri mēneši, bet runāt viņš nav sācis vēl līdz šim. Precīzāk, viņš cenšas kaut ko pateikt “savā valodā”. Šobrīd Leonidasam ir seši gadi.

Leonidas ir īpašs bērniņš, viņam ir invaliditāte. Problēmas radās pēc asinsizplūduma smadzenēs, kas notika dzemdību laikā, izraisot vairāku smadzeņu iecirkņu hipoksiju. Nesen puisēnam sāka šķielēt acs – neirologs nosūtīja viņu uz encefalogrammu, kas uzrādīja epileptiskus viļņus. Ārstu nozīmētās zāles palīdz tikai daļēji – tās dzēš viļņus, taču negatīvi ietekmē bērna attīstību. Mazuļi, kas dzimuši priekšlaicīgi vai guvuši traumas dzemdību laikā, ir īpaši pakļauti epilepsijas riskam. Tas kavē normālu attīstību un pasliktina vispārējo veselības stāvokli. Kompleksā izmeklēšana Sanktpēterburgas klīnikā var palīdzēt noteikt Leonidasam pareizo diagnozi un piemeklēt ārstēšanu, kas patiešām palīdz. Tas ir ļoti svarīgi!

Leonidas ar vecākiem dzīvo Rīgā, nelielā divistabu dzīvoklītī. Sava auto ģimenei nav, tāpēc pie visiem ārstiem un arī uz ABA terapijas nodarbībām, kuras palīdz apmaksāt Bērnu slimnīcas fonds, māmiņa ar Leonidasu brauc ar sabiedrisko transportu. Visa vecāku dzīve šobrīd ir pakārtota dēla vajadzībām. Pat viselementārākās lietas bērniem-autistiem padodas ar lielām grūtībām – Nataša māca dēlu turēt karoti, parādīt ar žestu uz priekšmetiem, ģērbties, dzert no krūzītes, atsaukties uz savu vārdu. Leonidas ļoti cenšas.

Ģimene dzīvo pirmajā stāvā, un puisēns mīl iekārtoties uz palodzes, lai vērotu, kas notiek pagalmā. Māmiņa ļoti grib, lai Leonidas iemācītos rotaļāties ar citiem bērniem. Autistiem tā ir milzīga problēma. Natālija ir atradusi un izstudējusi grāmatu “Kā atrast draugus savam bērnam”: sekojot speciālistu padomiem, viņa cenšas kļūt par “tiltiņu” starp Leonidasu un citiem bērniem. Pateicoties Natālijas centieniem, Leonidasam bērnu laukumiņā ir parādījušies draugi.

Kam nepieciešami līdzekļi

Leonidasam nepieciešams veikt pārbaudes N. Behterevas cilvēka smadzeņu institūtā Sanktpēterburgā. Klīnikā darbojas īpašs Epileptoloģijas centrs, kas specializējas epilepsijas un citu neiroloģisko traucējumu diagnostikā un ārstēšanā, kā arī nodarbojas ar bērniem ar psihiskās attīstības aizturi. Šī centra speciālisti ir uzkrājuši milzīgu pieredzi, strādājot ar īpašajiem bērniem ar runas, intelektuālās attīstības un uzvedības problēmām. Diagnostika tiek veikta, izmantojot vismūsdienīgākās metodes un modernāko aparatūru.

Lai piemeklētu Leonidasam patiešām atbilstošu un efektīvu ārstēšanu, ir ļoti svarīgi noskaidrot problēmu un sāpju patieso cēloni. Savukārt, lai to izdarītu, nepieciešams pārbaudīt viņa smadzenes ar mūsdienīgu aparatūru. Puisēnam tas šobrīd ir ļoti svarīgi. Klīnikas speciālisti jau gaida Leonidasu uz izmeklēšanu. Diagnostikas kurss, ieskaitot izdevumus par vīzu noformēšanu, ceļu un dzīvošanu, kā arī tālākā rehabilitācija maksā 6800 eiro.

Labdarības fonds BeOpen ir atvēris sešgadīgajam Leonidasam ziedojumu kontu:

Labdarības fonds BeOpen

Reģ. nr. 50008218201,

Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10

Bankas SWIFT kods: CBBRLV22

Mērķis: Zaļā lampa. Palīdzība Leonidasam Ustimenko

No pārskaitītajiem līdzekļiem netiek ieturēti nekādi procenti vai komisijas maksas.

Ziedojumu tālrunis 9 000 63 84 darbojas Leonidasa atbalstam līdz 24. maijam. Maksa par zvanu – 1,42 eiro.

Labdarības fonds BeOpen projekta “Zaļā lampa” ietvaros ir atvēris Leonidasam Ustimenko kontu. Ziedojumu tālrunis 9 000 63 84 (1,42 eiro par zvanu)  darbojas  līdz 31. maijam.

Ziedojumu konts: (no ziedojumiem netiek ieturēti nekādi procenti vai komisijas maksas).

Labdarības fonds BeOpen

Reģ. nr. 50008218201,

Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10

Bankas SWIFT kods: CBBRLV22

Mērķis: Zaļā lampa. Palīdzība Leonidasam Ustimenko

 

Aicinām pievienoties FB lapai >>>Zaļā lampa>>>

Ja jums nepieciešama palīdzība, lūdzu, sazinieties ar mums: zala.lampa@gmail.com, info@beopen.lv

Labdarības autorprogramma ”Zaļā lampa” skan radio Baltkom 93.9 FM ēterā katru otrdienu plkst. 12.00. Programma top sadarbībā ar labdarības fondu BeOpen. Programmas autores un vadītājas – žurnālistes Olga Avdēviča un Rita Troškina.