Četrgadīgajam Ratmiram no Olaines nepieciešama mūsu palīdzība, lai apmaksātu ārstēšanos

Palīdzība nepieciešama, lai apmaksātu diagnostiku un terapiju medicīnas centrā “Impulss” Tallinā.

Ziedojumu tālrunis 9 000 63 84 darbojas Ratmira Kolosunova atbalstam līdz 11. oktobrim. Maksa par zvanu ir 1,42 eiro. Labdarības fonds BeOpen projekta “Zaļā lampa” un “Labo darbu diena radio Baltkom ēterā” ietvaros ir atvēris Ratmiram ziedojumu kontu (rekvizīti norādīti publikācijas beigās). No kontā ienākušajiem līdzekļiem netiek ieturēti nekādi procenti vai komisijas maksas.

Ratmiram ir četri gadiņi, kopā ar mammu un tēti viņš dzīvo Olaines pusē, ciematā Ezītis. Ratmirs nerunā un nesaprot, ko viņam saka. Ārsti nevar noteikt puisēnam diagnozi, noskaidrot traucējumu iemeslu un nozīmēt ārstēšanu. Divi ārstēšanās kursi ar dzīvošanu Tallinā maksā 5600 eiro.

Ratmira māmiņa Tatjana ir pierakstījusies pie visiem iespējamiem speciālistiem, kas varētu viest kādu skaidrību par bērna stāvokļa iemeslu – neirologa, psihologa, psihiatra, logopēda… Pie ārstiem ir milzīgas rindas, uz izmeklējumiem ir jāgaida mēnešiem ilgi. Piemēram, kad augustā Tatjana nolēma aizvest Ratmiru pie mikrologopēda, viņai piedāvāja pierakstu uz aprīli. Maksas konsultācijas ir ļoti dārgas – no 20 līdz 70 eiro. Ratmira problēmu vispārīgos vilcienos var raksturot kā atpalicību ar uzvedības un valodas traucējumiem. Nekāda sistēmiska rīcības programma netiek piedāvāta. Nevēloties zaudēt dārgo laiku, Tatjana nolēma pati meklēt iespējas, kā palīdzēt dēlam. Viņai piedāvāja vērsties bērnu korekcijas un attīstības centrā “Impulss” Tallinā, kurš sadarbojas ar vadošajiem Pēterburgas speciālistiem un izmanto pašas progresīvākās korekcijas metodes.

Ģimene

Ar mammu

Tatjana nāk no daudzbērnu ģimenes – neskaitot viņu, ģimenē bija vēl trīs māsas un četri brāļi. Tatjana ir vecākā no māsām. Meitenei agri nācās kļūt patstāvīgai, jo viņai bija jāpalīdz māmiņai pieskatīt jaunākos brāļus un māsas. Vēl bērnībā Tatjana stingri nolēma, ka viņai būt tikai viens bērns, kuram viņa veltīs visu savu mīlestību un laiku. Ar savu nākamo vīru Tatjana iepazinās, kad viņai bija 16 gadi. Lai palīdzētu ģimenei, pēc tehnikuma Tatjana devās strādāt uz ārzemēm – vispirms iekārtojās darbā Zviedrijā, pēc tam pārcēlās uz Angliju. Pēc kāda laika Tatjana atgriezās Latvijā, lai rūpētos par smagi slimo vecmāmiņu. Nikolajs bija līdzās un ļoti viņu atbalstīja. Tas bija liktenis. Tatjana un Nikolajs apprecējās, un pasaulē nāca mazais Ratmirs. Jaunā ģimene dzīvoja kopā ar Nikolaja vecākiem. Kad viņi aizgāja dzīves, Tatjana ar Nikolaju savām rokām izremontēja un nosiltināja dārza mājiņu kooperatīvā Ezītis. Nikolajs strādā par tālbraucēju un pavada daudz laika reisos. Savukārt Tatjana katru dienu no deviņiem rītā līdz sešiem vakarā strādā par administratori stomatoloģijas klīnikā. Ratmiru viņa no rītiem ieved bērnudārzā – par laimi, Olaines bērnudārzā “Ābelīte” ir grupiņas, kur audzinātājas nodarbojas ar īpašajiem bērniņiem pēc speciālām licencētām programmām. Vakarā māmiņa steidz izņemt Ratmiru no dārziņa, lai dotos mājup. Neviena, kas varētu palīdzēt, Tatjanai nav – viņas mamma dzīvo Ogrē, strādā Maximā un brīvdienās nodarbojas ar saviem bērniem – Tatjanas jaunākajiem brāļiem ir 5 un 13 gadi. Tāpēc īpašais Ratmirs ir pilnībā uz Tatjanas rokām.

Ratmirs

Ratmirs ir žiperīgs, aktīvs un ļoti simpātisks mazulis. Puisēna mīļākais multfilmu varonis ir drosmīgais ezītis Soniku, tāpēc viņam ļoti patīk izkārtne ar ezīša attēlu ciematā, kurā viņi dzīvo. Apbrīnojami, taču Ratmiram ir pilnīgi vienaldzīgi jebkādi saldumi. Audzinātājas dārziņā viņu slavē – zēns cītīgi pilda visus uzdevumus, mīl šķirstīt grāmatas, darbojas ar klucīšiem un attēliem. Ratmiram ļoti gribas komunicēt un spēlēties ar citiem bērniem, taču viņam tas neizdodas, jo viņš nemāk runāt. Tikai viena meitene grupiņā ir spējusi atrast kopīgu valodu ar Ratmiru – viņa ir uzņēmusies šefību pār zēnu un cenšas viņam it visā palīdzēt. Ratmirs viņai par to ir ļoti pateicīgs.  Māmiņa saprot, ka brīnumi nenotiek, taču ir gatava cītīgi darboties un strādāt, lai puisēns sāktu runāt. Lai viņas sirds nesažņaugtos katru reizi, kad dēlēns sāk kliegt un raudāt tāpēc, ka nespēj paskaidrot, ko viņš grib vai kas viņam sāp.

Kam nepieciešama nauda

Palīdzība nepieciešama, lai apmaksātu komplekso diagnostiku un terapiju bērnu korekcijas un attīstības centrā “Impulss” Tallinā. Tā ir reāla iespēja uzlabot Ratmira situāciju.

Kāpēc tas ir svarīgi

Izmeklēšanas laikā ir svarīgi atklāt galvas smadzeņu garozā esošo runas centra un dzirdes analizatora bojājumu iemeslus. Balstoties uz iegūtajiem rezultātiem, tiek izstrādāta ārstēšanas shēma un nozīmēta terapija. Ja terapija netiek uzsākta savlaicīgi, cieš bērna psihiskā un psiholoģiskā attīstība, tiek kavēta intelektuālā attīstība, kā arī rodas personības un uzvedības traucējumi. Prognoze ir atkarīga no traucējumu smaguma pakāpes un korekcijas uzsākšanas brīža. Laikus vēršoties pie speciālista, kā arī regulāri un atbildīgi pildot visas rekomendācijas, izredzes uz veiksmīgu iznākumu palielinās.

Kas ir medicīnas centrs “Impulss”

Tallinas bērnu korekcijas un attīstības centrs “Impulss” ir pirmā medicīnas iestāde Baltijas valstīs, kur tiek izmantotas un attīstītas neirologopēdijas metodikas. Metodiku komplekss katram bērnam tiek piemeklēts individuāli. Centra arsenālā ir 10 metodikas – sākot ar logopēdijas nodarbībām  un masāžām un beidzot ar smadzeņu treniņiem, izmantojot speciālus aparātus un programmas. Līdztekus klasiskajām logopēdijas metodikām šeit tiek izmantotas uz bioloģisko atgriezenisko saiti balstītas datortehnoloģijas (Interactive Metronome, Balance-Master), kā arī neiroakustiskā smadzeņu darbības harmonizācijas metode Tomatis un neirodinamiskā vingrošana.

Tas viss stimulē smadzeņu nenobriedušo smadzeņu apgabalu attīstību, palīdzot nervu sistēmai iemācīties strādāt ātrāk un harmoniskāk. Pasaules prakse ir pierādījusi, ka šāda pieeja ir aptuveni par 35 % efektīvāka, salīdzinot ar parastajām nodarbībām. Tas nozīmē, ka bērna runa attīstās aptuveni trīs reizes ātrāk.

Kā var palīdzēt

🔴 Zvanot pa ziedojumu tālruni 90006384 (maksa par zvanu 1,42 eiro)

🔴 Pārskaitot ziedojumu ārstēšanās apmaksai

Labdarības fonds BeOpen ir atvēris ziedojumu kontu:

Labdarības fonds BeOpen

Reģ. nr. 50008218201

Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10

Bankas SWIFT kods: CBBRLV22 (BluOr Bank AS)

Mērķis: Zaļā lampa. Palīdzība Ratmiram Kolosunovam.

No ziedojumiem netiek ieturēti nekādi procenti vai komisijas maksas.

Aicinām pievienoties FB lapai >>>Zaļā lampa>>>

Ja jums nepieciešama palīdzība, lūdzu, sazinieties ar mumszala.lampa@gmail.cominfo@beopen.lv

Labdarības autorprogramma ”Zaļā lampa” skan radio Baltkom 93.9 FM ēterā katru otrdienu plkst. 12.00. Programma top sadarbībā ar labdarības fondu BeOpen. Programmas autores un vadītājas – žurnālistes Olga Avdēviča un Rita Troškina.