5-gadīgajam Oskaram no Pļaviņām vajadzīga mūsu palīdzība, lai apmaksātu cilmes šūnu terapiju

Piecgadīgais Oskars ir jaunākais no trim bērniem šajā jaukajā ģimenē. Novembrī viņam ir nozīmēts cilmes šūnu terapijas kurss Polijā. No tā ir atkarīga viņa nākotne un veselība. Māmiņa lūdz palīdzību ārstēšanas apmaksai.

Oskara Ivanova atbalstam līdz 1. novembrim darbojas ziedojumu tālrunis 9 000 63 84 (maksa par zvanu 1,42 eiro). Labdarības fonds BeOpen ir atvēris zēnam ziedojumu kontu. No kontā ienākušajiem līdzekļiem netiek ieturēti nekādi procenti vai komisijas maksas.

Labdarības fonds BeOpen
Reģ. nr. 50008218201
Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10
Bankas SWIFT kods: CBBRLV22 (BluOr Bank AS)
Mērķis: Zaļā lampa. Palīdzība Oskaram Ivanovam

Savīne ar trim bērniem dzīvo Pļaviņu nomalē. Oskara slimības dēļ viņa nestrādā – zēnam ar invaliditāti
nepieciešama pastāvīga aprūpe. Tētis strādā būvniecībā un, lai uzturētu ģimeni, ir spiests braukt peļņā
uz ārzemēm. Savīne ir ļoti gādīga un atbildīga māmiņa. Visa viņas dzīve ir pakārtota bērniem. Viņa ir
gatava absolūti uz visu, lai atvieglotu un uzlabotu Oskara veselības stāvokli.

Vecākajiem bērniem šajā ģimenē ir vārdi no Bībeles – Rebeka un Dāvids. Taču, kad pasaulē nāca jaunākais mazulis, ilgi prātot un saskaņot ar ģimeni vārdu jaundzimušajam Savīnei nebija laika. Dzemdības bija ļoti smagas, un puisēnu smagā stāvoklī ārsti uzreiz aizveda uz reanimāciju. Vecmāte Jēkabpils dzemdību namā mudināja Savīni ātrāk dot mazulim vārdu, jo tas palielinot bērna izredzes izdzīvot. Tajā brīdī Savīnei ienāca prātā vārds Oskars. Puisēns izķepurojās, un līdz divu vadu vecumam viņam nebija nekādu problēmu. Oskars laikus sāka staigāt un pamazām mācījās izrunāt pirmos vārdiņus. Taču pēc tam viss izmainījās, un zēna attīstība sāka regresēt. Viņš pārstāja runāt, tā vietā izdodot tikai nesaprotamas skaņas, neskatījās acīs, nesaprata, ko viņam saka māmiņa, un negribēja ne ar vienu komunicēt. Savīne nekavējoties sāka vadāt mazo Oskaru pie speciālistiem un drīzumā viņam tika noteikta diagnoze – autisms.

Pirmos divus mēnešus Savīne mierināja sevi, mēģinot iegalvot, ka nekas briesmīgs nav noticis, un zēns ar laiku izveseļosies – vienkārši zēni sāk runāt mazliet vēlāk… Raudāt viņa sev neļāva – lai nebiedētu vecākos bērnus. Dāvidam tolaik bija seši gadi, bet Rebekai – 14. Savīne atceras, ka viņa nespēja noturēties un izplūda asarās tikai vienreiz – kad ārstu komisija izsniedza slēdzienu par to, ka Oskars nevar apmeklēt parasto bērnudārzu, un nosūtīja viņu uz specializētu grupu īpašiem bērniem ar attīstības traucējumiem. Pļaviņās šāda bērnudārza nav, un šobrīd Oskaram ir jābrauc uz Jēkabpili. Savukārt uz procedūrām, terapijām, izmeklēšanām un konsultācijām Savīne vadā viņu uz Rīgu – ar sabiedrisko transportu, trīs reizes pārsēžoties: vispirms no mājām līdz Pļaviņu autoostai, pēc tam līdz Rīgas autoostai un tad līdz poliklīnikai. Konsultācijas maksā ļoti dārgi, turklāt Oskars ir grūti valdāms un neprognozējams bērns, tādēļ ceļš uz poliklīniku katru reizi ir īsts izaicinājums. Neraugoties uz to, ieguldītais darbs un pūles pamazām sāk dot savus augļus.

Gada sākumā speciālisti ieteica Savīnei vērsties klīnikā Ļubļinā, kur veiksmīgi tiek praktizēta ārstēšana ar cilmes šūnām. Cilmes šūnu terapijas izmantošana autisma ārstēšanā spēj “pārrakstīt” tās bērna organisma sistēmas, kas šo autismu izraisa. Vairāku pētījumu rezultāti liecina, ka autisma gadījumā atsevišķu cilmes šūnu intravenoza ievadīšana spēj uzlabot smadzeņu neironu mijiedarbību. Savīne sazinājās ar klīniku, ārsti iepazinās ar Oskara situāciju un nozīmēja konsultāciju. Rinda pienāca tikai septembrī. Oskars saņēma pirmo terapijas kursu, un novembrī viņu atkal gaida klīnikā, lai turpinātu iesākto ārstēšanu. Pozitīvās izmaiņas priecē māmiņu jau šodien – Oskara stāvoklis pamazām ir sācis uzlaboties. Septembrī vecāki visus ārstēšanās izdevumus sedza paši, taču naudas, lai apmaksātu tālāko terapiju, viņiem nav. Tāpēc māmiņa nolēma vērsties pēc palīdzības. “Agrāk es pati vienmēr esmu centusies nopelnīt – līdz Oskara piedzimšanai braucu sezonas darbos uz Angliju, bet mana mamma tikmēr pieskatīja bērnus. Oskaru es nevaru atstāt ne ar vienu – neviens netiks ar viņu galā un neuzņemsies tādu atbildību”.

Uz klīniku Polijā viņi plāno doties ar mašīnu. Tētis uz to laiku paņems atvaļinājumu un atgriezīsies mājās. Tiesa, mašīnas ģimenei nav, taču viņi to iznomās. Izdevumus par ceļu un dzīvošanu Savīne ar vīru segs paši, mūsu palīdzība ir nepieciešama tikai klīnikas rēķina apmaksai.

Tā ir sanācis, ka šajā ģimenē visa dzīve ir pakārtota mazajam Oskaram. Savīne vaino sevi par to, ka viņa
nespēj veltīt pietiekami daudz laika deviņgadīgajam Dāvidam, kurš dažkārt jūtas apdalīts. Vēl Savīne ir
ļoti pateicīga liktenim, kurš ir devis viņai brīnišķīgu vecāko meitu. “Viņa man ir pati labākā, zelta bērns,
nezinu, ko es bez viņas darītu”. Rebeka Oskaram ir gan aukle, gan draugs, gan pedagogs un pat
fizioterapeits. Šobrīd Rebeka apgūst koledžā grāmatveža profesiju, lai ātrāk varētu sākt strādāt un
palīdzēt vecākiem. Vēl viņa ir pabeigusi kursus un ieguvusi masiera sertifikātu, lai veiktu Oskaram
ārstniecisko masāžu. Šādiem bērniem masāža ir vajadzīga visu laiku, bet katrs masiera apmeklējums
maksā naudu. Turklāt ne katrs masieris piekritīs strādāt ar īpašo bērnu, kuram ir nepieciešama speciāla pieeja.

Visvairāk par visu Oskars mīl mašīnītes – viņš spēlējas ar tām, zīmē un pat veido no plastilīna. Neraugoties uz to, ka Oskars nerunā, viņam dažreiz izsprūk atsevišķi angļu vārdi, acīmredzot, no multfilmām. Vēl viņš apbrīnojamā kārtā ir iegaumējis dažādas automobiļu markas. “Es pat tādus nosaukumus neziņu, bet viņš tās atšķir”, brīnās māmiņa. Viņa tic: kamēr Oskars vēl ir mazs, cilmes šūnu terapija, iedarbojoties uz galvas smadzenēm, var dot impulsu, lai viņš spētu pakāpeniski pārvarēt atpalicību attīstībā. Savukārt māmiņas neatlaidība, ticība, mīlestība un pacietība spēj paveikt brīnumus. Bet mēs varam palīdzēt.

Kam nepieciešami līdzekļi

Iespēja Oskaram: ko var dot cilmes šūnu terapija

Cilmes šūnu transplantācijas kursam klīnikā Žagiel Med, pēc Polijas speciālistu aprēķiniem, tieši Oskara
gadījumā, ir nepieciešami 9620 eiro.

Šī terapija tiek uzskatīta par izrāvienu medicīnā, jo cilmes šūnas spēj pārvērsties par veseliem neironiem un atjaunot bērna bojāto smadzeņu iecirkņu normālu darbību. Īpaši efektīva šī terapija ir mazuļu ārstēšanā, jo augošam organismam ir lielākas izredzes uz veiksmīgu iznākumu. Pēdējo gadu laikā ir veikti daudzi cilmes šūnu efektivitātes pētījumi autisma ārstēšanā. Iegūtie rezultāti vieš optimismu: lielākajai daļai bērnu, saņemot cilmes šūnu terapiju, stāvoklis ir būtiski uzlabojies praktiski visās jomās. Pēc vecāku vārdiem, cilmes šūnu izmatošana ir pilnībā mainījusi viņu dzīvi. Pēc vairākiem standarta rehabilitācijas gadiem šīs terapijas efektivitāte pārsteidz. Ievadot cilmes šūnas pēc ārsta norīkojuma vairākas reizes pēc kārtas, ar 1-2 mēnešu pārtraukumu, rezultāti tiek sasniegti ātrāk un ir daudz ievērojamāki. 70 % pacientu, kas saņēmuši cilmes šūnas terapiju, ir novērojami stabili uzlabojumi, bet 10 % gadījumu bērni ir pilnībā izveseļojušies.

Ziedojumu konts: (no ziedojumiem netiek ieturēti nekādi procenti vai komisijas maksas).

Labdarības fonds BeOpen

Reģ. nr. 50008218201,

Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10

Bankas SWIFT kods: CBBRLV22

Mērķis: Zaļā lampa. Palīdzība Oskaram Ivanovam

Ziedojumu tālrunis 9 000 63 84 darbojas Oskara atbalstam līdz 1.11. Maksa par zvanu – 1,42 eiro.

Aicinām pievienoties FB lapai >>>Zaļā lampa>>>

Ja jums nepieciešama palīdzība, lūdzu, sazinieties ar mums: zala.lampa@gmail.com, info@beopen.lv

Labdarības autorprogramma ”Zaļā lampa” skan radio Baltkom 93.9 FM ēterā katru otrdienu plkst. 12.00. Programma top sadarbībā ar labdarības fondu BeOpen. Programmas autores un vadītājas – žurnālistes Olga Avdēviča un Rita Troškina.