“Zaļā lampa”:  četrgadīgajam Henrijam no Ventspils nepieciešama mūsu palīdzība

Henrijs ir ļoti simpātisks un jauks zēns. Viņam ir četri gadiņi. Kopā ar mammu, tēti un vecāko brāli Niku viņš dzīvo Ventspilī. Praktiski kopš dzimšanas Henrijam ir pazemināts muskuļu tonuss un vājums. Precīzas diagnozes joprojām nav. Lai Henrijs varētu staigāt, turēt līdzsvaru un normāli kustēties, viņam ir ļoti nepieciešamas ortozes kājām un speciāls SPIO-kostīms, kas stabilizē mugurkaulu un balsta vājos muskuļus.

Šādi kostīmi un ortozes tiek izgatavotas pēc individuāliem izmēriem specializētā klīnikā Vācijā. Klīnikā ir garas rindas, taču Henriju gaida Vācijā jau 5. decembrī. Šobrīd ir nepieciešams savākt līdzekļus, lai apmaksātu Henrijam tik ļoti nepieciešamo braucienu. Ģimenē ir divi bērni, strādā tikai tētis, tāpēc bez mūsu palīdzības un atbalsta neiztikt.

Māmiņa Lāsma ļoti pārdzīvo par to, ka viņai ir nācies vērsties pēc palīdzības. Tas vienmēr ir ļoti grūti, taču šoreiz no tā ir atkarīga viņas mazuļa veselība. Lāsma ar vīru ļoti cenšas un dara visu iespējamo, lai saviem spēkiem apmaksātu dēlēnam vajadzīgo ārstēšanu, jo valsts programmanenodrošina visas nepieciešamās nodarbības, turklāt uz daudzām no tām ir milzīgas rindas.

SPIO-kostīma un ortožu, kā arī ceļa un uzturēšanās izmaksas ir 4850 eiro. Ziedojumu tālrunis 90006384 darbojas Henrija Būmaņa atbalstam līdz 16. novembrim. Maksa par zvanu ir 1.42 eiro. Labdarības fonds BeOpen ir atvēris Henrijam ziedojumu kontu. No kontā ieskaitītajiem  līdzekļiem netiek ieturēti nekādi procenti vai komisijas maksas.

Labdarības fonds BeOpen

Reģ.nr. 50008218201

Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10

Bankas SWIFT kods: CBBRLV22 (BluOr Bank AS)

Mērķis: Zaļā lampa. Palīdzība Henrijam Būmanim

“Mēs nezinām, kāpēc ar mūsu dēliņu tas ir noticis,” stāsta mamma. “Grūtniecība un dzemdības noritēja ideāli. Henrijs nāca pasaulē Ventspilī. Vienīgais mīnuss – uzreiz pēc dzimšanas mazulim nekustējās labā rociņa. Taču ārsti neko briesmīgu tajā nesaskatīja, tā mēdzot gadīties. Nekādas papildu izmeklēšanas netika veiktas un mūs ātri izrakstīja mājās.

Viss bija normāli, vienīgi Henrijs ļoti slikti pieņēmās svarā. Viņš arī tagad ir ļoti smalks un tieviņš. Pirmajā gadā Henrijs ļoti daudz slimoja, “ķēra” visu pēc kārtas – saaukstēšanos, rotovīrusus…  Gada laikā mēs pabijām slimnīcā sešas reizes,” atceras Lāsma.

Pēc māmiņas teiktā, labā roka bērnam praktiski nedarbojās. Arī citi muskuļi bija ļoti vāji, gandrīz bez tonusa. Henrijs nespēja noturēt līdzsvaru un nevarēja stabili nostāvēt. Staigāt mazulis sāka tikai 1,8 gadu vecumā. Māmiņa vadāja viņu pie dažādiem ārstiem, brauca uz Rīgu pie neirologa, kā arī konsultējās ar speciālistiem centrā “Poga”. Gaiļezerā četrgadīgajam Henrijam tika veikta pilna izmeklēšana. Taču precīzas diagnozes vēl joprojām nav.

Nav arī zināms, kāpēc viss tā ir noticis. Novērojot pazeminātu muskuļu tonusu un vājumu, ārsti rekomendēja Lāsmai veikt zēnam ģenētisko analīzi. Henrija gadījumu izskatīja divi konsīliji, kuri arī ieteica vecākiem vērsties Austrijas ģenētikas centrā.

Lāsma ļoti pārdzīvo par sava dēla nākotni. Tas, vai zēns spēs normāli staigāt un turēt līdzsvaru, lielā mērā ir atkarīgs no pūlēm, kas tiks ieguldītas viņa veselībā šodien. Pateicoties speciāliem ortopēdiskiem apaviem, Henrijs spēj patstāvīgi pārvietoties pa dzīvokli. Taču uz ielas, īpaši, mērojot lielākus attālumus, Lāsma vadā viņu ratiņos.

Henrija vecākajam brālim Nikam ir astoņi gadi. Niks ļoti mīl savu jaunāko brālīti un palīdz māmiņai rūpēties par viņu. “Henrijs mums ir pavisam maziņš un smalks, toties viņš ļoti gudrs, apķērīgs un vērīgs,” smaida Lāsma. “Arī bērnudārzā visi viņu slavē. Audzinātājas saka, ka viņš spriež kā pieaudzis cilvēks. Mīļāko rotaļlietu mājās viņam nav, mašīnītes viņam ir praktiski vienaldzīgas. Toties, kad mēs aizbraucam pie vecmāmiņas uz Kolku, Henrijs labprāt spēlējas ar viņas rotām – dažādām brošām un ķēdītēm. Viņam ļoti patīk smalkas skaistas lietiņas.”

Vēl Henrijs mīl pie vecmāmiņas barot vistiņas un vērot citus mājdzīvniekus. Arī grāmatas viņam patīk par dzīvniekiem, īpaši par kukaiņiem. Mājās viņam ir savs akvārijs, kurā dzīvo koša zivtiņa.“Henrijs ļoti mīl zīmēt un krāsot, tiesa, viņš visu dara ar kreiso roku. Protams, viņam gribētos skraidīt, lēkāt un braukāt ar velosipēdu kopā ar citiem puišeļiem, taču pagaidām tas nav iespējams, lai gan viņš ļoti cenšas,” stāsta māmiņa, nespējot valdīt asaras.

Kā palīdzēt?

Lāsma sapņo tikai par vienu – lai viņas četrgadīgais dēlēns varētu normāli staigāt un kustēties. Un lai nākotnē viss viņam būtu labi. Vecāki liek lielas cerības uz SPIO-kostīmu, kas balsta muskuļus un ķermeņa korpusu. Jau pavisam drīz, 5. decembrī, pienāks viņu rinda, un Henriju gaida Vācijā.  SPIO-kostīma un ortožu izmaksas, ieskaitot ceļa izdevumus, ir 4850eiro.

Ziedojumu tālrunis 90006384 darbojas Henrija Būmaņa atbalstam līdz 16. novembrim. Maksa par zvanu ir 1.42 eiro. Labdarības fonds BeOpen ir atvēris Henrijam ziedojumu kontu.Nokontā ieskaitītajiem  līdzekļiem netiek ieturēti nekādi procenti vai komisijas maksas.

Labdarības fonds BeOpen

Reģ.nr. 50008218201

Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10

Bankas SWIFT kods: CBBRLV22 (BluOr Bank AS)

Mērķis: Zaļā lampa. Palīdzība Henrijam Būmanim

Labdarības autorprogramma ”Zaļā lampa” skan radio Baltkom 93.9 FM ēterā katru otrdienu plkst. 12.00. Programma top sadarbībā ar labdarības fondu BeOpen. Programmas autores un vadītājas – žurnālistes Olga Avdēviča un Rita Troškina.