“Zaļā lampa”: mazajiem “īpašajiem” daiļslidotājiem un viņu trenerei Olgai Ņečajevai nepieciešams mūsu atbalsts

Slavenā Latvijas daiļslidošanas trenere Olga Ņečajeva dara šķietami neiespējamo – māca bērniem ar bērnu cerebrālo trieku un Dauna sindromu slidot. Bieži vien vecāki vēršas pie viņas kā pie pēdējā cerību stariņa. Pateicoties Olgas neatlaidībai un entuziasmam, mazuļi, kas ar grūtībām spēj nostāvēt, iemācās droši turēties uz slidām. Un, galvenais, viņiem uzlabojas veselības stāvoklis.

Daudzi Olgas audzēkņi ir izcīnījuši godalgotas vietas un balvas starptautiskās daiļslidošanas sacensībās, kas daudzās pasaules valstīs tiek rīkotas bērniem ar īpašām vajadzībām.

Lai īpašie bērni arī nākamgad varētu nodarboties par brīvu, ir nepieciešams mūsu atbalsts. Līdzekļi ir nepieciešami slidotavas īres apmaksai, kā arī speciālu palīglīdzekļu iegādei, kas vajadzīgi bērniem smagām diagnozēm. Olgas audzēkņiem tā ir iespējam uzvarēt slimību. No slimo bērniņu vecākiem naudu trenere par nodarbībām neņem.

Ziedojumu tālrunis 90006384 līdz 3. janvārim darbojas treneres Olgas Ņečajevas īpašo audzēkņu atbalstam. Maksa par zvanu ir 1,42 eiro. Labdarības fonds BeOpen ir atvēris kontu īpašo bērnu nodarbību apmaksai klubā TWIZZLE. Lai nodrošinātu nodarbības vienam gadam, nepieciešami 4800 eiro.

Labdarības fonds BeOpen

Reģistrācijas nr. 50008218201

Kontanr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10

Mērķis: Zaļālampa, daiļslidošana bērniem ar invaliditāti

Neiespējamais ir iespējams!

Par treneri Olgu Ņečajevu mēs jau esam stāstījuši programmā “Zaļā lampa”. Pateicoties cilvēku atsaucībai un atbalstam, tika savākti līdzekļi, lai viņa gada laikā varētu uzņemt vairāk bērnus ar īpašām vajadzībām. Uzzinot par šo unikālo iespēju, pie Olgas vēršas arvien jauni un jauni smagi slimu bērnu vecāki.

Olgas audzēkņu vidū ir bērni ar visdažādākajām diagnozēm – autisms, bērnu cerebrālā trieka, Dauna sindroms,Aspergera sindroms, smadzeņu bojājumi, attīstības traucējumi utt. Šiem bērniem, kā nevienam citam, ir jāmācās noticēt saviem spēkiem un jābūt gataviem neatlaidīgi strādāt, lai sasniegu rezultātu. Un daiļslidošana tajā ir vislabākais palīgs.

Slimajiem bērniņiem šīs nodarbības ir gan terapija, gan ārstēšana un rehabilitācija, gan iespēja atbrīvoties no bailēm un sāpēm, tikt vaļā no sajūtas, ka viņi nevienam nav vajadzīgi. Bērni sāk labāk staigāt, runāt, komunicēt. Viņi mācās uzvarēt ne tikai uz ledus, bet arī cīņā ar savu slimību. Un neiespējamais kļūst iespējams.

Pirmais Olgas īpašais audzēknis pirms 14 gadiem bija liepājnieks Deniss Kargins. Deniss ir zēns ar bērnu cerebrālo trieku, kurš ar grūtībām staigāja un runāja, taču sapņoja iemācīties slidot. Olga nenobijās un paņēma īpašo audzēkni savā grupā. Jau pēc gada ārsti atzīmēja, ka Denisam ir uzlabojušies kustību refleksi un runas spējas. Sākumā viņš spēja iziet uz ledus, turoties pie speciāliem dzelzs vārtiņiem, tad iemācījās taisīt piruetes un pat lēcienus. Pēc kāda laika Deniss jau sāka uzstāties ar individuāliem priekšnesumiem, piedalīties sacensībās un starptautiskās šova programmās. Šobrīd Denisam ir 23 gadi, savas sporta karjeras laikā viņš ir izcīnījis vairākas zelta medaļas un godalgotas vietas dažādās sacensībās.

Deniss Kargins

Redzot Denisa panākumus, pie Olgas pēc palīdzības vēršas arvien jauni īpašo bērnu vecāki. Pa šiem gadiem trenere ir izstrādājusi īpašu sistēmu, kas ļauj veiksmīgi nodarboties ar šādiem bērniem. Veselības uzlabojumi ir acīmredzami! Ne velti rehabilitācijas centra “Vaivari” speciālisti regulāri dod viņas tālruņa numuru slimo bērniņu vecākiem.

Olgas izveidotajam daiļslidošanas klubamTWIZZLE šogad paliks 22 gadi. Nodarbības notiek Rīgā un Liepājā. Olga pati ir rīdziniece, taču vairākas reizes nedēļā viņa mēro 200 km garo ceļu uz Liepāju, lai satiktos ar saviem audzēkņiem. Vēl ir jāmaksā par slidotavas nomu, ģērbtuvēm un inventāru. Slidas un tērpi arī nav lēti, bet īpašo bērnu vecāki, ņemot vērā viņu milzīgos izdevumus par ārstēšanu un rehabilitāciju, vienkārši nespēj to visu iegādāties, nemaz nerunājot par piedalīšanos sacensībās.

Piemēram, nesen notikušajās daiļslidošanas sacensībās FinlandTrophy 2022piedalījās komanda, kuru pārstāvēja divi liepājnieki un četri rīdzinieki. Rezultāts bija fantastisks – bērni izcīnīja Somijā četras zelta un divas sudraba medaļas.

“Mūsu bērni uzstājās lieliski, un somu sporta vadītāji nāca pie mums, lai izteiktu savu sajūsmu par viņu sagatavotības līmeni. Tas bija ļoti patīkami, jo aiz tā visa stāv milzīgs darbs”, stāsta Olga.

Pagājušajā gadā Olgai un diviem viņas audzēkņiem tika piešķirts sporta laureātu goda nosaukums.

Olga Ņečajeva ir sporta meistare dejās uz ledus, kādreizējā Latvijas čempione un daudzu starptautisko sacensību dalībniece. Olga ir ne tikai augstākās raudzes profesionāle un sava darba entuziaste, bet arī cilvēks ar zelta sirdi. Savu misiju Olga redz nodarbībās ar īpašajiem bērniem. Redzot, kā bērns tavu acu priekšā mainās un viņa stāvoklis uzlabojas, pārņem neaprakstāmasajūta. Tas ir brīnums, kas radīts savām rokām.

“Mēs esam komanda. Viena pati es neko nespētu izdarīt. Tiepirmām kārtām ir vecāki, kas strādā ar mani, kā arī ārsti, rehabiliotologi, psihologi, ar kuriem es pastāvīgi konsultējos. Es gribu, lai šie bērni ietu uz priekšu. Lai mūsu klubā varētu nodarboties visi gribētāji,” atklāj Olga.

Tikmēr pie Olgas pēc palīdzības nāk arvien jauni smagi slimu bērnu vecāki. “Nesen uz klubu atnāca divi jauni zēni, abi veiksmīgi nodarbojas… Cik vien būs manos spēkos, es turpināšu popularizēt Latvijā daiļslidošanu bērniem ar īpašajām vajadzībām. Piedaloties sacensībās citās valstīs, es redzu, kāds atbalsts tur tiek sniegs šādiem projektiem, cik brīvprātīgo palīgu nāk talkā. Pie mums viss ir daudz sarežģītāk. Šobrīd mēs kopā ar Eiropas kolēģiem gatavojam sacensību projektu šādiem bērniem Latvijā. Mums ir ļoti nepieciešama palīdzība, lai apmaksātu ledu treniņiem un inventāru bērniem, kuriem ir grūti pārvietoties pa ledu bez speciāliem palīglīdzekļiem.

Milzīgs paldies visiem, kas atbalsta mūsu bērnus! Mēs strādājam, pateicoties “Zaļās lampas”  un citu nevienaldzīgu cilvēku palīdzībai, pateicoties labdarības fonda BeOpen enerģijai un atbalstam. Paldies jums! Ceru, kopā mums viss izdosies!

Otrdien, 27. decembrī, Olga Ņečajeva viesosies programmas “Zaļā lampa” studijā radio Baltkom 93,9 FM ēterā. Raidījuma sākums plkst. 12.00.

Kā palīdzēt?

Ziedojumu tālrunis 90006384 līdz 3. janvārim darbojas treneres Olgas Ņečajevas īpašo audzēkņu atbalstam. Maksa par zvanu ir 1,42 eiro. Labdarības fonds BeOpen ir atvēris kontu īpašo bērnu nodarbību apmaksai klubā TWIZZLE. Lai nodrošinātu nodarbības un atbalstu vienam gadam, nepieciešami 4800 eiro.

Labdarības fonds BeOpen

Reģistrācijas nr. 50008218201

Kontanr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10

Mērķis: Zaļālampa, daiļslidošana bērniem ar invaliditāti

Sazināties ar Olgu var pa elektronisko pastu:  olganechayeva@yahoo.com

Aicinām pievienoties FB lapai >>>Zaļā lampa>>>

Labdarības autorprogramma ”Zaļā lampa” skan radio Baltkom 93.9 FM ēterā katru otrdienu plkst. 12.00. Programma top sadarbībā ar labdarības fondu BeOpen. Programmas autores un vadītājas – žurnālistes Olga Avdēviča un Rita Troškina.

Ja  jums nepieciešama palīdzība, lūdzu, sazinieties ar mums: zala.lampa@gmail.com, info@beopen.lv