“Zaļā lampa”: piecgadīgajam rīdziniekam Georgijam Lukjanskim vajadzīga palīdzība

Maijā Georgijam paliks seši gadi. Viņš ir ļoti jauks un simpātisks mazulis, mājinieki viņu vienkārši dievina. Taču vecāki ļoti uztraucas par viņu, jo Georgijam ir autisms, un nesen viņam tika piešķirta invaliditāte. Kamēr zēns vēl ir mazs, var paspēt daudz ko izdarīt, lai palīdzētu viņam uzvarēt ļauno slimību. Taču tas prasa daudz pūļu un līdzekļu.

Šobrīd zēnam ir nepieciešams iziet intensīvo ABA terapijas kursu. Nodarbības viņam ļoti palīdz. Lai saglabātu jau sasniegto un turpinātu iet uz priekšu, nekādā gadījumā nedrīkst apstāties! Ģimenē ir trīs bērni, strādā tikai tētis. Mēs varam palīdzēt!

Intensīvais ABA terapijas gada kurss maksā vairāk nekā 4500 eiro. Ziedojumu tālrunis 90006384 darbojas Georgija Lukjanska atbalstam līdz 18. aprīlim. Maksa par zvanu – 1,42 eiro.

Labdarības fonds BeOpen ir atvēris Georgijam ziedojumu kontu. No kontā ienākušajiem ziedojumiem netiek ieturēti nekādi procenti vai komisijas maksas.

Labdarības fonds BeOpen

Reģ.Nr. 50008218201

Adrese: Smilšu iela 6, Rīga, LV-1050, Latvija

Konta nr. LV59CBBR1123215500010

SWIFT: CBBRLV22 (BluOr Bank AS)

Ziedojuma mērķis: Zaļā lampa. Georgijam Lukjanskim

Ar ko viss sākās

Georgijs piedzima absolūti vesels un līdz gadam viss bija labi. Gada vecumā viņš saslima ar angīnu smagā formā, slimnīcā ārsti vairākas dienas nevarēja pazemināt zēnam augsto temperatūru. “Pēc tam viss normalizējās,” atceras Georgija mamma Svetlana.“Taču Georgijs burtiski “apdzisa”, pārstāja reaģēt uz apkārtējo pasauli.” Vēl vairāk māmiņu satrauca tas, ka zēns nekādi negribēja sākt runāt.

Georgijs neskatījās acīs, neatsaucās uz savu vārdu, bija iegrimis savā īpašajā pasaulē un nereaģēja uz mājinieku teikto… Pastaigājoties ārā, viņi ar mammu turējās nomaļus no apkārtējiem. Katrs veikala apmeklējums bija īsts pārbaudījums, jo autistiem nepazīstamas skaņas vai trokšņi var izraisīt satraukumu un spēcīgas galvassāpes: mazulis vienkārši gūlās uz grīdas un kliedza. Citi pircēji, kuriem autistuproblēmas ir svešas, izteica māmiņai aizrādījumus, pārmetot “nepareizu” bērna audzināšanu.

Svetlana vērsās pie speciālistiem, taču visur viņai teica vienu un to pašu: Georgijs vēl ir pārāk mazs, pagaidiet līdz trīs gadu vecumam. Kad zēnam palika trīs gadi, kļuva skaidrs: problēma nekur nav pazudusi, bet gan tieši pretēji kļūst arvien nopietnāka. Galu galā ārsti diagnosticēja Georgijam autismu.

Georgijs ar māsu Anastasiju.

Pirmie panākumi

Pirms diviem gadiem “Zaļā lampa” jau stāstīja par Georgiju. Toreiz ģimene pirmo reizi vērsās pēc palīdzības, pirms tam vecāki visus ārstēšanās izdevumus centās segt paši. Georgijam bija četri gadiņi un viņš praktiski visu laiku bija noslēdzies savā īpašajā pasaulē, kurā citiem ieeja bija liegta.

Māmiņa toreiz vērsās ABA terapijas centrā “Lauvasskola”. Pirmo nodarbību kursu ģimene apmaksāja pati. Terapija ļoti daudz deva mazuļa attīstībā – viņš sāka skatīties acīs, mēģināja zīmēt un izrunāt pirmos vārdiņus. Māmiņa saprata, ka apstāties nedrīkst, un kopš tā brīža dara visu iespējamo, lai izvilktu savu dēlu no “aizspogulijas”.

Divu gadu laikā , kas pagājuši kopš iepriekšējās programmas “Zaļā lampa”, Georgija stāvoklis ir būtiski uzlabojies. 

“Tas ir milzīgs izrāviens,”stāsta Svetlana. “Godīgi sakot, es neko tādu pat negaidīju. Dēlam ir mainījušās intereses. Vēl pirms gada viņš varēja stundām ilgi sēdēt, raugoties vienā punktā, savukārt tagad viņš ir sācis komunicēt, spēlējas ar vecāko brāli un māsu, kuri viņu ļoti mīl. Viņš nenovērš skatienu, cenšas kaut ko pateikt, ir iemācījies labāk koncentrēties. Turklāt viņš vairāk nemīl palikt viens istabā, meklē kompāniju un tiecas būt starp cilvēkiem.”

ABA terapijas nodarbībās Georgijs mācās burtus. Starp citu, grāmatas zēns mīl vairāk par savām rotaļlietām – viņš visu laiku tās šķirsta, meklējot pazīstamus burtiņus. Vismīļākā viņam ir bērnu “Ābece”. Vakaros, kad māmiņa lasa vecākajam dēlam priekšā grāmatu pusaudžiem, Georgijs iekārtojas blakus un uzmanīgi klausās.

Šie mazie panākumi, kas citu bērnu vecākiem varētu šķist nenozīmīgi,Georgija mammai ir īsta uzvara! Un liels prieks visai ģimenei.

Visas šīs pozitīvās izmaiņas ir notikušas, pateicoties Georgija mammas neatlaidīgajam darbam un speciālistu palīdzībai. Ar “Zaļās lampas” draugu atbalstu pirms diviem gadiem izdevās savākt naudu nākamajām ABA terapijas nodarbībām. Bez tam, ar Georgiju strādāja Rīgas Svētās Sofijas centra speciālisti, izmantojot smadzeņu biokorekcijas programmu.

Apstāties nedrīkst!

Pēc gada Georgijam ir jāuzsāk skolas gaitas. Māmiņa ļoti uztraucas par to, jo Jegors ir zinātkārs zēns un ir svarīgi, lai viņam būtu dota iespēja mācīties. Šobrīd viņam ir noteikta visvājākā, 59. izglītības programma. Taču vecāki ir pārliecināti, ka mācības palīgskolā nedos nekādu labumu, un cītīgi strādā ar dēlu, lai viņš varētu apgūt zināšanas, mācoties augstāka līmeņa programmā.“Ir svarīgi, lai viņš tiektos līdzi labākajiem,” saka māmiņa. No tā ir atkarīga bērna nākotne. Potenciāls ir!

ABA terapijas speciālistisalīdzināja Georgija stāvokli pirms diviem gadiem ar viņa šodienas panākumiem. Speciālisti uzskata, ka ABA terapijas nodarbības Georgijam ļoti palīdz un rekomendē viņam iziet intensīvāku gada kursu, kas ietver sevī piecas nodarbības nedēļā pa pusotrai stundai. Tas ļaus zēnam kārtīgi sagatavoties skolai. Turpinot neatlaidīgi strādāt, rezultāts noteikti būs!

Ģimenē ir vēl divi bērni – 13-gadīgā Anastasija un astoņgadīgais Vladimirs. Mamma Svetlana nevar stādāt, jo Georgijs nespēj pats sevi aprūpēt un viņu nevar ne ar vienu atstāt. Cenšoties kaut nedaudz vairāk nopelnīt, tētis strādā nakts maiņā no septiņiem vakarā līdz septiņiem rītā. Mēnesī viņam sanāk tikai četras brīvdienas, bet gulēt nākas pa dienu, tāpēc sieva un bērni viņu praktiski neredz. “Mēs ļoti cenšamies, taču gandrīz visa nauda aiziet Georgija ārstēšanai. Es pastāvīgi jūtos vainīga savu vecāko bērnu priekšā, kuriem arī daudz kas ir vajadzīgs, bet es nevaru viņiem to nodrošināt,” skumji nopūšas Svetlana.

Dzīvokli ģimene īrē. Viņiem neklājas viegli, taču Svetlana nesūdzas un cenšas dzīt prom smagās domas. Viņa ļoti pārdzīvo to, ka ir spiesta vērsties pie cilvēkiem pēc palīdzības. Taču citas izejas nav, un bērna veselības dēļ sieviete ir gatava uz visu. Viņa vienkārši mīl savus bērnus un mācās priecāties par katru sīkumu. Brīvu brīžu, ko veltīt  sev, viņai nav: Svetlana visu laiku ir aizņemta ar bērniem un mājas soli. Viņas galvenais mērķis ir izvilkt savu Georgiju no viņa “aizspogulijas”. Kamēr viņš vēl ir mazs, viss ir iespējams. Bet mēs varam palīdzēt!

Svetlana vienkārši mīl savus bērnus un mācās priecāties par katru sīkumu.

Kā palīdzēt?

Intensīvais ABA terapijas gada kurss maksā vairāk nekā 4500 eiro. Ziedojumu tālrunis 90006384 darbojas Georgija Lukjanska atbalstam līdz 18. aprīlim. Maksa par zvanu – 1,42 eiro.

Labdarības fonds BeOpen ir atvēris Georgijam   ziedojumu kontu. No kontā ienākušajiem ziedojumiem netiek ieturēti nekādi procenti vai komisijas maksas.

Labdarības fonds BeOpen

Reģ.Nr. 50008218201

Adrese: Smilšu iela 6, Rīga, LV-1050, Latvija

Konta nr. LV59CBBR1123215500010

SWIFT: CBBRLV22 (BluOr Bank AS)

Ziedojuma mērķis: Zaļā lampa. Georgijam Lukjanskim

Labdarības autorprogramma ”Zaļā lampa” skan radio Baltkom 93.9 FM ēterā katru otrdienu plkst. 12.00. Programma top sadarbībā ar labdarības fondu  BeOpen un internetveikalu  JOOM. Programmas autores un vadītājas – žurnālistes Olga Avdēviča un Rita Troškina

Aicinām pievienoties FB lapai >>>Zaļā lampa>>>

Ja jums nepieciešama palīdzība, lūdzu, sazinieties ar mumszala.lampa@gmail.cominfo@beopen.lv