“Zaļā” lampa: palīdzēsim glābt Gaļinu

Rīdziniecei Gaļinai Žemanai nepieciešama palīdzība dārgu pretvēža medikamentu apmaksai.

Jebkura cilvēka dzīvība ir nenovērtējama. Taču šis ir tas gadījums, kad dzīvības cena tiek mērīta naudā. Jau aptuveni piecus gadus Gaļina Žemana dzīvo ar onkoloģijas diagnozi un cīnās par savu dzīvību. Šobrīd ārsti beidzot ir piemeklējuši medikamentu, kurš varētu palīdzēt Gaļinai apturēt ļauno slimību.

Preparāta viena mēneša kursa izmaksas ir vairāk nekā 5 tūkstoši eiro. Gaļinai tādas naudas nav. Ziedojumu tālrunis 90006384 (1,42 euro par zvanu) darbojas Gaļinas atbalstam līdz 30. janvārim.

Gaļina ar meitu.

Gaļina ir vienkārša sieviete. Laipna, jauka, sievišķīga. Viņa mīl viesus, garšīgi gatavo, mīl teātri un klasisko mūziku – nesen Gaļina kopā ar meitu apmeklēja Vivaldi mūzikas koncertu Svētā Pētera baznīcā.

Gaļina ir ļoti atsaucīga – viņa vienmēr ir steigusies palīgā, zvanījusi uz ziedojumu tālruņiem un palīdzējusi, cik vien bija viņas spēkos.

“Es nekad iepriekš neesmu slimojusi. Vienkārši dzīvoju un priecājos par dzīvi, par saviem bērniem un mazbērniem, kuru man ir veseli pieci,” ar asarām acīs stāsta Gaļina. Taču liktenis nolēma pārbaudīt viņas izturību.

Nelaimi konstatēja 2019. gada beigās, kad Gaļina atrada sabiezējumu kreisajā krūtī. Viņa nekavējoties devās pie ārsta, veica visus nepieciešamos izmeklējumus. Un saņēma briesmīgu diagnozi – onkoloģija.

No tā brīža viņas dzīve pilnībā izmainījās. “Mana pirmā doma bija: kā mani bērni dzīvos bez manis? Es darīju visu, lai viņi neredzētu, cik ļoti es pārdzīvoju,” atceras Gaļina. “Bija jāsamierinās, jāpieņem diagnoze un jāturpina dzīvot tālāk.”

  1. gada pavasarī Gaļina saņēma spēcīgu ķīmijterapiju, jūnijā viņai veica operāciju, bet rudenī tika nozīmēts staru terapijas kurss.

“Tas viss bija ļoti smagi. Man izkrita mati. Nebija spēka. Un morālais stāvoklis bija briesmīgs,” stāsta Gaļina

Taču ar to Gaļinas pārdzīvojumi nebeidzās. Gada beigās viņai tika veikta ginekoloģiskā operācija, bet 2021. gada pavasarī viņas plaušās parādījās metastāzes.

Ārsti izrakstīja medikamentu “Kapecitabīns”, no kura, kā atceras Gaļina, viņas āda lobījās burtiski plēksnēm. Pēc tam bija vairāki citi preparāti. Neraugoties uz to, metastāzes parādījās liesā un nierēs, pēc tam arī zem ādas pa visu ķermenī.

“Man bija ļoti labs ķirurgs. Gada laikā viņš veica man piecas operācijas, lai novērstu metastāzes, vienā reizē izoperējot uzreiz vairākas. Nākamajā gadā bija vēl četras operācijas,” stāsta Gaļina.

Beidzot onkologam izdevās piemeklēt medikamentu, kurš varētu palīdzēt viņas gadījumā – “Olaparib”. Šim preparātam vajadzētu tikt galā ar metastāzēm un apturēt to attīstību. Taču tās ir ļoti dārgas zāles, un valsts programma tās nekompensē. Mēnesī ir nepieciešami divi iepakojumi. Un tā divus gadus. Viena mēneša kursa izmaksas ir vairāk nekā 5 tūkstoši eiro.

Gaļinai nav ne jausmas, kur ņemt šādu naudu. Ir preparāts, kas var glābt viņas dzīvību, bet nav naudas, lai par to samaksātu.

Gaļina ar mazbērniem, meitu un māsu.

Gaļina ir pabeigusi medicīnas skolu, strādāja slimnīcā, bet vēlāk ieguva prečziņa profesiju. Viņa agri apprecējās, dzemdēja divus bērnus – meitu Viktoriju un dēlu Aleksandru. Pēc pieciem gadiem viņas vīrs nomira no nieru mazspējas. Gaļina izaudzināja bērnus viena un otrreiz tā arī neapprecējās.

Tagad viņai ir pieci mazbērni – meita ir mamma diviem puisēniem, bet dēla ģimenē aug trīs bērni

Mazbērni ir Gaļinas dzīves prieks un jēga. Galina, cik vien varēja, palīdzēja audzināt bērnus, vadāja viņus uz bērnudārzu, leļļu teātri un treniņiem – basketbolu, džudo, futbolu.

Vecākajai mazmeitai Katrīnai 31. decembrī apritēja 19 gadi, bet jaunākajai Darjai ir 6 gadiņi. Gaļina ar lepnumu rāda video, kurā Darja, kura mācās baletu, dejo labdarības koncertā.

Gaļina vienmēr ir mīlējusi uzņemt viesus. Katros svētkos ģimene un draugi pulcējās viņas mājās pie skaisti klāta galda. “Dažreiz līdz pat 30 cilvēkiem sanāca,” smaida Gaļina. “Tas bija ļoti jautri. Mēs gatavojām karnevāla tērpus, pārģērbāmies, uzstājāmies ar priekšnesumiem. Es joprojām glabāju savus tērpus – indiešu sari un vācu kostīmu Oktoberfest festivālam.”

Šogad Gaļina pirmo reizi sagaidīja Jauno gadu vienatnē. Viņai vienkārši nebija spēka, lai uzņemtu viesus.

Tomēr jaungada vēlēšanos Gaļina iedomājās, un tā ir ļoti svarīga – lai viņas bērniem un mazbērniem viss būtu labi. Savukārt bērni un mazbērni to pašu novēlēja viņai.

Šobrīd Gaļinai ir ļoti vajadzīgs mūsu atbalsts. Zāles ir ļoti dārgas, taču tās var palīdzēt viņai tikt galā ar problēmām un apturēt slimības attīstību.

Ziedojumu tālrunis 90006384 (1,42 euro par zvanu) darbojas Gaļinas atbalstam līdz 31. janvārim.

Labdarības fonds BeOpen ir atvēris viņai arī speciālu ziedojumu kontu. No tajā ienākušajiem līdzekļiem netiek ieturēti nekādi procenti vai komisijas maksas, un visa savāktā summa tiks novirzīta dzīvībai svarīgā medikamenta apmaksai.

Labdarības fonds BeOpen

Reģ.Nr. 50008218201

Konta Nr. LV60 CBBR 1123 2155 00380

Bankas SWIFT kods: CBBRLV22 (BluOr Bank AS)

Mērķis: Zaļā lampa. Palīdzība Galinai Žemanai

Labdarības fonds BeOpen no ziedojumiem neietur nekādu komisijas maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk tam paredzētajam mērķim.

Labdarības fondam BeOpen ir Sabiedriskā labuma organizācijas (SLO) statuss, kas ļauj ziedotājiem (juridiskām un fiziskām personām) saņemt ienākuma nodokļa atvieglojumus. Lai noslēgtu līgumu, aicinām rakstīt:  info@beopen.lv.

Aicinām pievienoties FB lapai >>>Zaļā lampa>>>

Ja jums nepieciešama palīdzība, lūdzu, sazinieties ar mumszala.lampa@gmail.cominfo@beopen.lv

Labdarības projekts ”Zaļā lampa”  top sadarbībā ar labdarības fondu  BeOpen un interneta-veikalu  JOOM. Projekta autores un vadītājas – žurnālistes Olga Avdēviča un Rita Troškina.