Piecgadīgajam Adrianam no Ropažiem ir nepieciešama palīdzība ārstēšanai

Šobrīd Adrianam ir noformēta invaliditāte.  Viņa diagnoze – netipiskais autisms.  Viņam ir divi gadi, lai līdz skolai laikam novērstu attīstības traucējumus. Tam nepieciešama pastāvīga sarežģīta intensīva terapija – nodarbības pie speciālistiem un procedūras.

Ģimenē aug divi dēli. Adrians – jaunākais. Viņa vecākajam brālim Artūram ir 9 gadi. Adriana slimības dēļ mamma nevar strādāt: viņas darbs ir nepārtraukti braucieni kopā ar Adrianu pie ārstiem, rehabilitācijas un individuālās apmācības īpašiem bērniem. Protams, vecākajam dēlam dažkārt pietrūkst mammas atbalsta. Viņš ir viens no galvenajiem palīgiem un uzticams draugs savam brālim.

Mamma pati ir izgājusi logopēda kursus, lai varētu mācīties kopā ar dēlu. Tētis strādā “Rīgas ūdenī” – viņš ir hidraulikas profilaktiskās apkopes speciālists. Ģimene dzīvo Kangari ciematā piecu kilometru attālumā no Ropažu pilsētas. Viņi dzīvo mājā, ko tētis Vjačeslavs 20 gadus savām rokām cēlis uz zemes gabala, kas mantots no vecmāmiņas. Šobrīd galvenā problēma ir tā, ka pie visiem ārstiem jābrauc uz Rīgu, un tā vienmēr ir vesela stunda.

Visi ģimenes resursi šobrīd ir izsmelti līdz pēdējam – lai samaksātu par dažādām Adrianam nepieciešamajām terapijām, viņi jau ir kaimiņam pārdevuši daļu sava zemes gabala, paņēmuši patēriņa kredītu un pārdevuši savu automašīnu. Pieaugušo granulu cenas dēļ aizvadītā apkures sezona bija ļoti smaga.

Mamma Karina vērsās  labdarības fondā BeOpen pēc palīdzības, lai nepārtrauktu Adriana ārstēšanas kursu. Jo intensīvāka un sistemātiskāka ir ārstēšana, jo lielāka varbūtība, ka slimība tiks veiksmīgi koriģēta.

Gada programmai, kurā ietilpst audiologopēda nodarbības, ergoterapija un citas ārstnieciskās nodarbības, nepieciešamā minimālā summa ir  4500 eiro.

Labdarības fonds BeOpen projekta Zaļā lampa ietvaros ir atvēris palīdzības kontu Adrianam Nazarenko.

Labdarības fonds BeOpen

Reģ. Nr. 50008218201

Konta Nr. LV08 CBBR 1123 2155 00540

Bankas SWIFT kods: CBBRLV22 (BluOr Bank AS)

Mērķis: Zaļā lampa. Palīdzība Adrianam Nazarenkо

Tāpat līdz 11. jūnijam darbojas labdarības palīdzības tālrunis 9 000 63 84. Maksa par vienu zvanu – 1,42 eiro. 

Karina stāsta, ka Adriana veselības problēmas un uzvedības grūtības radās pēc kompleksās vakcinācijas: injekcijas tika veiktas abās kājās vienlaicīgi Drīz pēc tam vakcinācijas vietās radās parādījās spēcīga tūska un nenoteiktu laiku bija ļoti bieži iekaisuma procesi, tostarp sarežģītas un biežas slimības. Un pēc kāda laika mamma pamanīja, ka Adrianam ir dīvaina uzvedība – nevēlēšanās komunicēt, neadekvāta reakcija, noslēgtība, tostarp biežas un sistemātiskas veselības problēmas.

 

Atipiskais autisms nav tik acīmredzams kā klasiskais autisms, diagnosticēšanai ir nepieciešami dažādi klīniskie un psiholoģiskie testi – un tas prasa laiku un naudu. Rindas pie dažādiem speciālistiem saskaņā ar kvotām, tostarp uz rehabilitāciju, Latvijā stiepjas mēnešiem ilgi un dažkārt jāgaida līdz pat gadam.

Adrians labprāt apmeklē privāto bērnudārzu, un viņam ir mīļākā skolotāja, kurai viņš ļoti uzticas. Pēdējā gada laikā mamma arvien biežāk var priecāties par dēla panākumiem, jo kopā ar speciālistiem izdodas soli pa solim uzlabot zēna veselību. Tāpēc  tik svarīgi ir neapstāties.

Karina cer, ka ar laiku terapijas un rehabilitācija dos rezultātus un Adrians iegūs vajadzīgo un svarīgo impulsu savā attīstībā un varēs iet uz skolu, kas šobrīd ir uzdevums numur viens.

Viņa uzskata, ka vissvarīgākais ir no visas sirds ticēt savam dēlam. Viņai priekšā ir ilgs un grūts darbs, lai palīdzētu Adrianam pielāgoties dzīvei un pārvarēt attīstības aizkavēšanos, lai palīdzētu viņam kļūt pēc iespējas patstāvīgākam. Autisma izpausmes ir tik plašas un daudzveidīgas, ka nav vienas universālas receptes vai risinājuma.  Dzīve ar īpašu bērnu ir ikdienas izaicinājums, kas prasa pacietību un daudz beznosacījuma mīlestības.  Karina, kā ikviena mamma,  ir gatava darīt dēla labā visu iespējamo, taču ārstēšanās apmaksai ir nepieciešami līdzekļi, kuru ģimenei vienkārši vairs nav. Mēs varam palīdzēt.

Labdarības fonds BeOpen projekta Zaļā lampa ietvaros ir atvēris palīdzības kontu Adrianam Nazarenko.

Labdarības fonds BeOpen

Reģ. Nr. 50008218201

Konta Nr. LV08 CBBR 1123 2155 00540

Bankas SWIFT kods: CBBRLV22 (BluOr Bank AS)

Mērķis: Zaļā lampa. Palīdzība Adrianam Nazarenkо

Labdarības fonds BeOpen no ziedojumiem neietur nekādu komisijas maksu. Visa ziedotā nauda 100% apmērā nonāk tam paredzētajam mērķim. Labdarības fondam BeOpen ir sabiedriskā labuma organizācijas statuss, kas ziedotājiem dod iespēju saņemt ienākuma nodokļu atlaides.