Mēra kandidāts: tikšanās sākums tiek atlikts uz pāris stundām, viss mainās ik minūti

Rīgas domes ārkārtas sēdes sākums tika atlikts līdz pulksten 13:00. Par to intervijā radio Baltkom sacīja Rīgas mēra amata kandidāts no partijas “Latvijas attīstībai” Viesturs Zeps. Pēc viņa teiktā, līdz pat dienas beigām nevar būt pilnīgi pārliecinātiem par nevienu kandidātu.

“Situācija mainās ik minūti. Tagad sanāksmes sākums tiek atlikts līdz pulksten 13.00. Mēs turpinām sarunas. Šī ir nopietna diena visiem. Jūs nevariet būt pilnīgi pārliecināti līdz pēdējām minūtēm. Ja mēs runājam par Rīgas domes nākotni, tad visnepieciešamākais un ilgstošākais darbs tiek saistīts ar favorītisma izbeigšanu, kad kādām organizācijām vai cilvēkiem ir vairāk privilēģiju. Lēmumiem jābūt caurredzamiem”, – viņš sacīja.

Kā žurnālistus informēja Rīgas domes priekšsēdētāja amata kandidāts Oļegs Burovs (“Gods kalpot Rīgai”, GKR), tika nolemts sēdi atlikt, lai būtu laiks pārrunāt “tehniskos jautājumus” ar partiju “Saskaņa”.

“Piektdien neizdevās tikties ar Saskaņu, tāpēc plānojam tikties šodien,” sacīja Burovs, norādot, ka frakciju sanāksme notiks plkst. 11.30.

Uz jautājumu, kādi tehniski jautājumi tiks apspriesti, Burovs atbildēja, ka runa ies par valdības jomām – kuras no tām pēc mēra ievēlēšanas pārvaldīs Saskaņa, bet kuras – Gods kalpot Rīgai.

Atgādinām, ka pirmdienas rītā Rīgas mēra kandidātam Oļegam Burovam (“Gods kalpot Rīgai”, GKR) bija 17 partijas “Saskaņa” deputātu atbalsts, taču “Saskaņas” līderis, Eiropas parlamenta deputāts Nils Ušakovs LNT kanālā raidījumā “900 sekundes” sacīja, ka joprojām ir jāapspriež vairāki jautājumi, kas saistīti ar darba organizāciju domē.

Viņaprāt, ļoti iespējams, ka šodien tiks ievēlēts Rīgas mērs. “Es uzskatu, ka, kopīgiem spēkiem meklējot atbildes uz atlikušajiem tehniskajiem jautājumiem, mēs nonāksim pie kompromisa,” viņš sacīja.

Фото: Pixabay