Pēc asas opozīcijas kritikas Rīgas brīvostas pārvaldes valdē ievēlēti Burovs un Bergmanis

Pēc asas opozīcijas kritikas Rīgas brīvostas pārvaldes valdē ievēlēti Burovs un Bergmanis

Rīgas domes ārkārtas sēdē otrdien Rīgas brīvostas pārvaldes valdē ievēlēti galvaspilsētas mērs Oļegs Burovs (GKR) un deputāts Sandris Bergmanis (GKR), noskaidroja aģentūra LETA.

“Par” abu pārstāvju ievēlēšanu nobalsoja 35 domnieki. Savukārt opozīcija asi kritizēja plānotās izmaiņas brīvostas valdē.

Kā ziņotājs sēdē bija uzaicināts Juridiskās pārvaldes vadītājs Jānis Liepiņš, bet deputāts Vilnis Ķirsis (V) rosināja iztaujāt tieši abus kandidātus, norādot, ka nevar atbalstīt pārstāvjus, nemaz nezinot, kādi ir viņu plāni.

Liepiņš sacīja, ka domes reglaments nosaka, ka jautājumu jāuzdod ziņotājam, taču atzina, ka ir bijuši precedenti, kad iztaujātas arī privātpersonas.

Ķirsis norādīja, ka abiem kandidātiem noteikti nebūtu jābaidās no jautājumiem, ja reiz ir atbilstoši šim amatam, pēc kā Burovs izsludināja pārtraukumu un sasauca apspriesties visu frakciju vadītājus. Pēc pārtraukuma Burovs Ķirša lūgumu akceptēja.

Opozicionārs iztaujāja Bergmani par viņa vīziju darbā brīvostā – ko vēlētos darīt un sasniegt. Taču Bergmanis atbildēja, ka nav brīvostā strādājis un nav arī gatavojies šādai prezentācijai, taču ir gatavs savus pienākumus veikt pēc labākās sirdsapziņas. Vienlaikus viņš sacīja, ka ir gatavs Ķirsim savu redzējumu prezentēt, kad būs iepazinies ar situāciju ostā sīkāk.

Ķirsis Bergmani iztaujāja arī par viņa līdzšinējo darba pieredzi, piemēram, Patvēruma meklētāju uzņemšanas koordinācijas centrā. Bergmanis sacīja, ka pirms vairākiem gadiem kopējais valsts plāns paredzēja, ka Latvijā tiks uzņemti aptuveni 800 bēgļi un Rīgai uz to bija jāreaģē, kā rezultātā centrs arī izveidots. Taujāts, cik patvēruma meklētājiem tika palīdzēts, Bergmanis atbildēja, ka “visiem, kuri to meklēja”, konkrētu skaitu cilvēku gan nenosaucot.

Arī uz jautājumiem par amatiem “Rīgas namu pārvaldniekā”, “Rīgas satiksmē” un citviet Bergmanis skaidras atbildes sniegt nevarēja.

Mārcis Kūlis (JKP) prasīja vai Bergmanim ir priekšstats par paaugstinātas bīstamības objektiem ostā un kādas būs viņa darbības politika attiecībā uz tiem. Bergmanis atkārtoti norādīja, ka nav gatavojies prezentēt brīvostas darbu.

Savukārt deputāts Olafs Pulks (V) pauda, ka nav izbrīnīts, ka Bergmanim nav nekādas vīzijas un prasīja, kāpēc “Saskaņa” izvirzīja tieši viņu, uz ko saņēma atbildi, ka tas jājautā frakcijai.

Arī deputāts Lauris Ērenpreiss (V) taujāja, vai tiešām Bergmanis pat brīvostas mājaslapā neko nav izlasījis par tās darbu. Amata kandidāts uz to atbildēja sakot, ka ir aplūkojis dažāda veida informāciju virspusēji, bet konkrētāk ar to iepazīsies, sākot strādāt.

Aleksejs Rosļikovs interesējās par Bergmaņa jurisprudences zināšanām un prasīja, kādi dokumenti reglamentā ostas darbu un, kurš apstiprina pārvaldes nolikumu. Bergmanis sacīja, ka nolikumu pieņem valde un tās darbu reglamentē Likums par ostām un Rīgas brīvostas likums.

Tikmēr deputāts Druvis Kleins un Valters Bergs (JKP) viņu iztaujāja par biedrības “Stop Drugs” aktualitātēm, kura savulaik Rīgā iestājās par spaisa tirgotavu slēgšanu un, kuru vadīja Bergmanis.

Burovam, savukārt, deputāts Mārcis Kūlis (JKP) prasīja, cik tālu Burovs varēs “panest Bergmani”, ņemot vērā viņa “dziļās zināšanas”. Burovs noteica, ka savā mūžā ir nesis tikai sievietes.

Deputāti arī debatēs neslēpa kritiku Bergmanim. “Viņam nāksies runāt ar investoriem, profesionāļiem un katru reizi kā viņš atvērs muti – mums būs kauns,” tik kritiski izteicās deputāts Kūlis.

Tikmēr Ķirsis pauda, ka pēc šodienas Bergmaņa uzstāšanās ir redzams, kādēļ Rīga ir tādā “bedrē” kā patlaban.

Rīgas brīvostas valdes sastāvs bija jāmaina, jo līdz ar ievēlēšanu Eiropas Parlamentā, 1.augustā amatus atstāja Nils Ušakovs (S) un Andris Ameriks (GKR).

Valdē kopumā jāstrādā astoņiem pārstāvjiem – četriem pašvaldības pārstāvjiem un četriem Ministru kabineta ieceltiem pārstāvjiem, kurus virza ekonomikas, finanšu, satiksmes un vides ministri.

Rīgas domi tagad brīvostā pārstāvēs Burovs, Bergmanis, no “Saskaņas” nesen izslēgtais, tagad “Neatkarīgo deputātu frakcijas” deputāts Vadims Baraņņiks un Mihails Kameņeckis (S).

Finanšu ministrijas pārstāve ir Baiba Bāne, Satiksmes ministrijas – Džineta Innusa, Ekonomikas ministrijas – Pāvels Rebenoks, bet Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas – Rīgas domes deputāts Viesturs Zeps (LA).

Foto: Flickr/Satiksmes ministrija