Kā rīkoties, ja pagalmā saradušies kaķi – barot, sterilizēt, vest prom?

Diemžēl, ne visiem kaķiem ir savas mājas un mīloši saimnieki, ne visi kaķi nonāk patversmē, kur tie tiktu pabaroti, dzīvotu siltumā un gaidītu savu īsto cilvēku. Diemžēl, cilvēku bezatbildības, vienaldzības un pat nezināšanas dēļ, ielas kaķu populācija aug ģeometriskā progresijā.

Vai zināji, ka viena kaķene kopā ar saviem pēcnācējiem 6 gadu laikā var radīt 420 000 kaķēnu? Vai zināji, ka otrajā un trešajā paaudzē uz ielas dzimuši kaķēni vairs nav pieradināmi dzīvei ar cilvēku? Ielas kaķi sen vairs nav mājdzīvnieki, bet nav arī savvaļas dzīvnieki, jo nevar eksistēt bez cilvēka. Tā ir pavisam jauna suga dabā – ielas kaķi. Tā ir realitāte, kas pastāv un kuru nevar  izlikties neredzam.

Kā es varu palīdzēt?

Ir vairākas iespējas! Galvenā no tām – neesi vienaldzīgs! Ir ļoti svarīgi neļaut ielas kaķiem vairoties. Tā mēs varam palīdzēt novērst daudzu nedzimušu kaķu bojāeju. Ir programma Noķer-Sterilizē-Atlaid!.

Kas tad īsti ir sterilizācija un ko tā dod?

Sterilizācija labvēlīgi ietekmē kaķa veselību, kā arī samazina nevēlamo kaķēnu skaitu. Tā ievērojami uzlabo dzīvnieka veselību. Sterilizētas kaķenes tiek pasargātas no tādām slimībām kā piometra (dzemdes iekaisums) un specifisku veidu audzējiem. Tāpēc sterilizētas kaķenes dzīvo ilgāk nekā nesterilizētas, tajā pašā laikā nevairojot ielas kaķu populāciju. Kastrēti runči ir mazāk tendēti uz cīniņiem, tāpēc mazāk cieš no ievainojumiem un ar tiem saistītām infekcijām. Sterilizācija ļauj izvairīties no tādām nopietnām slimībām kā kaķu imūndeficīta vīruss (FIV) un kaķu leikēmijas vīruss (FeLV), kas izplatās caur kaķu kodumiem. Visi esam redzējuši daudzdzīvokļu māju iekšpagalmus, kur uzturas 5-10 kaķu kolonija, kuru baro mājas iedzīvotāji. Tikai katru gadu, pavasarī, šī kaķu kolonija dubultojas, reizēm pat trīskāršojas, aprūpētāju skaitam paliekot nemainīgam. Bieži vien tādās kolonijās dzīvnieki ir vārgi, slimi, ar iedzimtām kaitēm un beigās iet bojā. Ja laicīgi tādās kolonijās kaķenes tiktu sterilizētas, bet runči kastrēti, tad kolonija tā arī paliktu ar 5-10 kaķiem, kuriem pavērtos reāla iespēja atrast saimniekus.

Ja Tev pašam nav iespējas tādu dzīvnieku noķert un aizvest uz klīniku sterilizācijai vai kastrācijai un palaist atpakaļ viņa dzīvesvietā, un nav arī iespējas ziedot līdzekļus šādai lietai, LŪDZU, neesi vienaldzīgs! Nepaej garām, bet nodod informāciju par kaķiem, kuriem nepieciešama palīdzība attiecīgajai organizācijai, kura palīdzēs!

Lūdzu, ziedojiet dzīvnieku sterilziācijai – tas būs jūsu cilvēcības ieguldījums.

Dzīvnieku aizsardzības biedrība “Dzīvnieku SOS” ir organizācija, kas steidzas palīgā nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem. 

Dzīvnieku aizsardzības biedrība “DzīvniekuSOS”
Juridiskā adrese: Klintaiņi – 1, Engures nov., Lapmežciema pag., Antiņciems, LV-3118
Reģ.Nr. 40008105469 AS Swedbank LV77HABA0551014358802
PayPal: dzivniekusoss@gmail.com

Velvets
4 mēnešu vecais Samta dvīņubrālītis. Ļoti draudzīgs un vienmēr gatavs rotaļai.
Pagaidu māju mamma Inese 28366461

Četri 1.5 mēnešus veci “Latvijas klasiskie” pelēki strīpainie kaķēni ir pieejami rezervācijai.
Atraktīvie un mīļie mazuļi būs uzticami savam saimniekam līdz mūža galam.
Pagaidu māju mamma Inese 28366461

Ferdinands
3 mēnešus vecs runcītis. Mīļš un draudzīgs. Ļoti patīk pozēt fotokamerai.
Pagaidu māju mamma Inese 28366461

Semīrs, 4 mēneši
Apvieno abas vislabākās kaķa īpašības – vienlaikus ir gan draudzīgs un mīļš, gan kaķiski neatkarīga personība.
Pagaidu māju mamma Gita, 29498189

Quattro
2.5 mēnešus vecs. Mīļš, rocīgs, rotaļīgs un draudzīgs. Jau skatiens liecina par to, ka Quattro būs izcils sarunu biedrs un uzklausītājs.
Pagaidu māju mamma Baiba, 28661441

Samts
4 mēnešus vecais Velveta dvīņubrālītis.
Ar izteiktām hipnozes spējām neatkārtojami skaisto acu dēļ.
Pagaidu māju mamma Inese 28366461

Blusas jaunkundze jeb Pūkblusa (Blusiņas māsa),
taču pati ir atblusota un vesela 🙂
4 mēnešus veca.
Pagaidu māju mamma Valerija 26255340

Pievieno komentāru

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *