Kas jāņem vērā pirms matrača pirkšanas?

Augsti kvalificēti speciālisti, kas strādā uzņēmumā Askona, nenogurstoši stāsta cilvēkiem par to, cik svarīgs ir pilnvērtīgs un komfortabls miegs. Jo cilvēka dzīves kvalitāte un veselības stāvoklis ir tieši atkarīgs no miega kvalitātes.

Labi gultas matrači – tos nav viegli izvēlēties. Taču ir vairāki kritēriji, kas ir jāizvērtē, pirms tiek nopirkti gultas matrači. Pirmkārt, tas nav lēts pirkums, taču no matrača kvalitātes ir atkarīgs ne tikai komforts atpūtas laikā, bet arī veselība. Izvēles pamatkritērijs – personiskās vajadzības, taču jāņem vērā arī citi apsvērumi, piemēram, jūsu svars un vecums, kā arī veselības stāvoklis.

Pilnīgiem cilvēkiem būtu jāizvēlas cieti matrači, slaidiem piemērotāki būs mīkstie modeļi. Vecāka gadagājuma cilvēkiem ārsti neiesaka gulēt uz matračiem ar augstu cietības pakāpi, jo tas var radīt problēmas ar mugurkaulu un asinsriti. Bērniem parasti iesaka cietus bezatsperu matračus, kas ražoti no sintētiskiem, uzputotiem materiāliem. Kā saprotams, ir atsperu un bezatsperu gultas matrači. Tiem var būt dažāds pildījums – putu poliuretāns, kokosa šķiedra, u.t.t.

Tie var būt vienpusēji un divpusēji, ortopēdiski. Tāpat matracis nedrīkstētu būt pārāks īss, taču vēl svarīgāk, lai tas atbilstu gultas pamatnes izmēriem un nekarātos pāri malām.