Rīgā tiek atvērta jauna ģimenes tipa māja senioriem

SIA Aprūpes grupa, turpinot darbu senioru aprūpē, šā gada oktobrī Rīgā atvērs jaunu ģimenes tipa māju Gobas Apartamenti. Divstāvu mājas otrajā stāvā 500 metru platībā ir izveidoti trīs plaši, senioriem īpaši piemēroti dzīvokļi. Plānots, ka Gobas Apartamentos būs 31 vieta gan sievietēm, gan vīriešiem.

Maksa par dzīvošanu atkarīga no klientam nepieciešamā aprūpes līmeņa. Ģimenes tipa māju Gobas Apartamenti līdzfinansē Rīgas Dome. Rīgas domes Labklājības Departamentа līdzmaksājums sastāda līdz 640 eiro mēnesī vienam klientam.

Jau tagad, centrā noformējot sava tuvinieka aprūpi, jums ir iespēja rezervēt vietu Gobas Apartamentos.

Ģimenes tipa māja Gobas Apartamenti atrodas vienā no Bolderājas zaļajām zonām (Gobas iela 10a). Tā ir pilnībā aprīkota un piemērota senioriem, tajā skaitā cilvēkiem ar kustību traucējumiem un citām saslimšanām.

“Mūsu klienti dzīvos omulīgos, ērtos dzīvokļos un varēs justies gluži kā mājās. Istabas ir gaišas, viesistabā seniori varēs skatīties televizoru, lasīt grāmatas vai žurnālus, spēlēt galda spēles vai nodarboties ar citām sev tīkamām lietām. Savukārt virtuvē, ja būs vēlēšanās, viņiem būs iespēja pagatavot savus mīļākos ēdienus. Mēs piedāvājam pilnu pakalpojumu kompleksu: diennakts aprūpi, labus dzīves apstākļus, tajā skaitā arī tiem, kuri ir guloši pēc infarkta, insulta, kaulu lūzumiem, kā arī klientiem ar Alcheimera slimību un cita veida demenci,” – stāsta SIA Aprūpes grupa prezidente Olga Lavrova.

Mājīgās istabas ir izkrāsotas pasteļtoņos, aprīkotas ar funkcionālajām gultām, pretizgulējumu matračiem. Pie gultām atrodas poga personāla izsaukšanai. Senioriem tiek piedāvātas piecas ēdienreizes ar sabalansētām maltītēm, par viņu labsajūtu rūpēsies pieredzējis aprūpes un personāls un mediķi. Tāpat tiks organizēta saturīga brīvā laika pavadīšana, dažādas pastaigas un nodarbības. Teritorijā ir pagalmiņš pastaigām. Ēkā ir lifts un speciāli aprīkotas telpas klientiem ar īpašām vajadzībām.

“Demogrāfiskā situācija Latvijā un pasaulē nepielūdzami norāda – nācija noveco. Atbilstoša, profesionāla, cieņpilna aprūpe kļūst par aktuālāko ilgstošās aprūpes pakalpojumu formu. Turklāt – šādam pakalpojumam ir jābūt modernam, plaši pieejamam, pielāgotam dažādām klientu grupām. Tāpēc katrs jauns pajalpojuma sniedzējs, kurš gatavs sniegt pirnvērtīgu pakalpojumu paketi, ir gaidīts un nepieciešams pilsētas sociālai sistēmai”, – teica Irēna Kondrāte, Rīgas domes Labklājības departamenta direktore.