Pasaka par mīlestību: palīdzēsim deviņgadīgajam Bruno no Kauguriem

Deviņgadīgajam Bruno nepieciešama palīdzība, lai nodrošinātu tik ļoti nepieciešamo terapijas kursu Rigā.

Puisēnam ir autisms. Bruno ir vecākā māsa – 11 gadus vecā Monta. Tētis Jānis strādā par šoferi “ātrajos”, bet māmiņa Egita savu dzīvi ir pilnībā veltījusi dēla ārstēšanai un rehabilitācijai. Apmaksāt dēlam nepieciešamo rehabilitācijas kursu ABA terapijas centrā vecākiem nav pa spēkam.

Zēns jau ir apmeklējis nodarbības autisma centrā, soli pa solim gūstot nelielus, taču ļoti svarīgus panākumus. Šīs nodarbības noteikti ir jāturpina, lai progress neapstātos. Uz ABA terapijas centru Bruno būs jāvadā trīs reizes nedēļā. Tētis Jānis pielāgos savu grafiku “ātrajos”, lai varētu aizvest sievu ar dēlu uz Rīgu. Egita viena nespēj tikt ar Bruno galā. Mērojot garo ceļu, zēna uzvedība var kļūt neprognozējama.  Lai viss sanāktu, Jānis lūgs dot viņam nakts maiņas.

Aptuveni triju gadu vecumā Bruno pārstāja runāt un reaģēt uz vecākiem, kļuva nevaldāms un agresīvs. Vizītes pie dažādiem speciālistiem skaidrību neviesa. Kad vecāki palūdza iedot Bruno norīkojumu, lai veiktu testu uz autismu, ārsts atrunāja viņus, iesakot vienkārši nogaidīt un apmeklēt maksas psihologa konsultācijas. Tagad mamma Egita saprot, ka, paklausot toreiz ārstam, viņa ir zaudējusi dārgo laiku. Terapija mazuļiem ar autiskā spektra traucējumiem dod vislabāko efektu, ja tā ir uzsākta līdz piecu gadu vecumam. Diemžēl, Bruno diagnoze tika noteikta ar novēlošanos. Taču vecāki darīja un turpina darīt visu iespējamo, lai palīdzētu savam dēlam.

Egita ir sava dēla asistente, un šobrīd tas ir viņas galvenais darbs, misija un dzīves jēga. Egita ļoti daudz lasa, pēta metodes, kas spētu palīdzēt viņas dēlam ikdienas dzīvē, kā arī meklē iespējas, kas ļautu tikt galā ar viņa histērijām un agresiju. Bērniem ar autismu ļoti palīdz ABA terapija, kuras apmaksai vecākiem nepieciešama mūsu palīdzība. Lai mazais Bruno visu gadu trīs reizes nedēļā varētu apmeklēt ABA terapijas nodarbības Rīgas autisma centrā, ir nepieciešami 4000 eiro. Šobrīd savākti 827 eiro. 

Ziedojumu tālrunis 9 000 63 84  

līdz 15. decembrim darbosies deviņgadīgā Bruno Janovska atbalstam. Maksa par zvanu – 1,42 eiro.

Labdarības fonds BeOpen ir atvēris Bruno speciālu kontu ABA terapijas kursa apmaksai:

Labdarības fond BeOpen

Reģ.nr. 50008218201,

Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10

Bankas SWIFT kods: CBBRLV22

Mērķis: Zaļā lampa, palīdzība Bruno Janovskim

Vecākā māsa Monta ir Bruno labākais un tuvākais draugs.

 

Protams, Egita bieži domā, kāda būtu bijusi viņas ģimene, ja Bruno nebūtu autisma. Mēs jautājām Egitai, kādu dāvanu viņa gribētu saņem Ziemassvētkos.

“Mūsu galvenā vēlēšanās ir palīdzēt Bruno pielāgoties šai pasaulei, lai viņš pārstātu no tās baidīties un iemācītos komunicēt ar cilvēkiem. Pacietības un mīlestības mums ar vīru tam pietiks!” teic Egita.

Lai saprastu, kā uz pasauli raugās šī apbrīnojamā sieviete, izlasiet šo nelielo pasaku. Tās filozofija Egitai ir ļoti tuva, būtībā tajā slēpjas šīs ģimenes dzīves princips. Un ļoti gribētos, lai viņu dzīvē viss piepildītos tieši tāpat kā šajā pasakā.

Pasaka par mīlestību

Kādu dienu sieviete izgāja uz lieveņa un ieraudzīja pagalmā ienākam trīs sirmgalvjus. “Jūs droši vien esat izsalkuši. Lūdzu, nāciet iekšā un paēdiet,” aicināja laipnā sieviete.

Mēs nevaram ieiet mājā visi kopā. Tikai pa vienam,” viņi atbildēja.

“Kāpēc tā?” izbrīnījās saimniece.

Viens no sirmgalvjiem ņēmās paskaidrot: “Es esmu Mīlestība, bet manus draugus sauc Bagātība un Veselība,” viņš teica, stādoties priekšā un norādot uz saviem ceļabiedriem.

Pēc tam vecais vīrs piebilda: “Tagad ej atpakaļ istabā un aprunājies ar vīru, kuru no mums jūs gribētu aicināt pie sevis mājās.” Sieviete apmulsusi devās mājās un izstāstīja par pieredzēto vīram.

“Ja jau mums ir jāizvēlas, tad aicināsim Bagātību,” teica vīrs. “Kāpēc gan mums neuzaicināt Veselību,” iebilda sieva.

Dzirdot vecāku sarunu, no savas istabas izskrēja viņu mazā meitiņa: “Aicināsim Mīlestību! Tad mūsu mājā valdīs mīlestība!”

“Ieklausīsimies tajā, ko saka mūsu meita,” teica vīrs. “Ej un lūdz Mīlestību būt par mūsu viesi!”

Sieviete izgāja pagalmā un vērsās pie sirmgalvjiem: “Kurš no jums ir Mīlestība? Nāc iekšā un esi mūsu viesis!”

Vecais vīrs vārdā Mīlestība devās mājas virzienā, bet abi pārējie sekoja viņam. Izbrīnītā sieviete jautāja: “Mēs aicinājām tikai Mīlestību, kāpēc jūs ejat visi kopā?”

Sirmgalvis atbildēja: “Ja jūs būtu aicinājuši Bagātību vai Veselību, abi pārējie paliktu uz ielas. Bet tā kā jūs uzaicinājāt Mīlestību, mēs visur ejam kopā ar viņu. Tur, kur ir Mīlestība, vienmēr ir arī Bagātība un Veselība.”

Lai mazais Bruno visu gadu trīs reizes nedēļā varētu apmeklēt ABA terapijas nodarbības Rīgas autisma centrā, ir nepieciešami 4000 eiro.  Šogad Bruno nodarbības apmeklēja ar nodibinājuma “Palīdzēsim.LV” draugu atbalstu, taču nākamajam gadam, kas jau tepat uz sliekšņa, nepieciešama mūsu papildus palīdzība. Mēs varam palīdzēt šai apbrīnojamajai ģimenei!

Pilns stāsts par Bruno  šeit >>>

“Zaļās lampas” ziedojumu tālrunis 90006384 līdz 15. decembrim darbosies deviņgadīgā Bruno Janovska atbalstam. Maksa par zvanu – 1,42 eiro.

Labdarības fonds BeOpen ir atvēris Bruno speciālu kontu ABA terapijas kursa apmaksai:

Labdarības fonds BeOpen

Reģ.nr. 50008218201,

Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10

Bankas SWIFT kods: CBBRLV22

Mērķis: Zaļā lampa, palīdzība Bruno Janovskim

No ziedojumiem netiek ieturētas nekādas komisijas maksas vai procenti.

Labdarības autorprogramma ”Zaļā lampa” skan radio Baltkom 93.9 FM ēterā katru otrdienu plkst. 16.00.
Programma top sadarbībā ar labdarības fondu BeOpen.

Pārraidi vada žurnālistes Olga Avdeviča un Rita Troškina.

Materiālā izmantotas Rolfa Vendiņa fotogrāfijas un no ģimenes arhivā.