Meita lūdz glābt tēvu. Nepieciešama palīdzība onkoloģijas preparāta apmaksai

– Lūdzu palīdziet glābt manu tēvu! Viņš ir apbrīnojams cilvēks un ir pelnījis dzīvot, – sociālajos tīklos raksta Julina, vēršoties pie cilvēkiem ar lūgumu palīdzēt apmaksāt tēvam preparātu Keytruda, kas var glābt viņa dzīvību.

“Tēvs ir ļoti stiprs cilvēks, viņš ir pieradis būt atbildīgs par savu ģimeni, risināt visas problēmas. Viņš vienmēr ir bijis spēcīgs un vesels, bez jebkādiem kaitīgiem ieradumiem. Man sirds lūst, redzot, kā slimība ir viņu izmainījusi. Viņš pats nemūžam nebūtu publiski lūdzis palīdzību. Taču mums tagad nav citas izejas. Tas ir dzīvības jautājums.”

Vasilijam Lopatinam ir divas meitas – Julina un Katerīna. Vecākā meita Julina visu savu laiku velta tēva ārstēšanai, esot viņam līdzās slimnīcās, procedūrās, konsultējoties ar ārstiem, meklējot alternatīvus ārstēšanas variantus. Tagad ir nepieciešama finansiāla palīdzība medikamentu apmaksai.

Ziedojumu tālrunis 90006384

(1,42 eiro par zvanu) darbosies Vasilija Lopatina atbalstam līdz 15. jūnijam. Labdarības fonds BeOpen ir atvēris arī speciālu ziedojumu kontu, lai savāktu līdzekļus Vasilijam nepieciešamā onkoloģijas preparāta Keytruda apmaksai. No ziedojumiem netiek ieturēti nekādi procenti vai komisijas maksas. Rekvizīti pārskaitījumiem – publikācijas beigās.

Viss aizsākās ar iekaisumu, kuru slimnīcā ārstēja ar spēcīgām antibiotiku devām. Kad Vasilijs izrakstījās no slimnīcas, viņš vārda tiešā nozīmē nevarēja nostāvēt kājās – tik ļoti viņa organismu bija novājinājušas antibiotikas. Iekaisums nepārgāja, un pagājušā gada sākumā Vasilijam tika nozīmēta operācija, kuras laikā ārsti atklāja audzēju, kurš izrādījās ļaundabīgs. Martā tika veikta vēl viena operācija, lai izgrieztu audzēju. Abas operācijas pagāja ne īpaši veiksmīgi, izraisot virkni komplikāciju. Izņemot fizioterapiju, nekādas citas rekomendācijas turpmākajai ārstēšanai mediķi neiedeva. Bet pēc pāris mēnešiem, kad izrādījās, ka sonogrāfijā atklātie tumšie punktiņi plaušās ir metastāzes, Vasilijam nozīmēja ķīmijterapiju. Pēc metastāžu likvidēšanas Julinu izsauca ārstējošais ārsts, paziņojot, ka vienīgais, ko tagad var darīt, ir turpināt ķīmijterapiju pēc standarta shēmas. Ārsts piebilda, ka tēvs nekad neizveseļosies un ar to esot jāsamierinās, jo citu ārstēšanas iespēju nav. No tāda cinisma Julinai saļodzījās kājas. Viņa vēl līdz šim nespēj aptvert, kā var tik aukstasinīgi norakstīt cilvēku, nedodot viņam ne mazākās izredzes.

 

“Tēvs nav gulošs slimnieks, viņam ir milzīga dzīves griba. Kā var glabāt cilvēku, kurš vēl var dzīvot! Un kāda jēga turpināt indēt organismu ar ķīmiju, kas viņa gadījumā ir absolūti neefektīva? Tas nozīmē, ka jāmeklē citi varianti.”

Julina sazinājās ar onkologiem no dažādām klīnikām Vācijā, Izraēlā, Krievijā un Anglijā, organizēja tiešsaistes konsultācijas, nosūtīja visus medicīniskos dokumentus un izmeklējumu rezultātus. Visi speciālisti bija vienisprātis – Vasilijam steidzami jāsāk lietot preparāts Keytruda. Jau ir saskaņota deva un intervāls. Speciāls papildu izmeklējums (PDL-tests) uzrādīja, ka preparāts Vasilija gadījumā būs efektīvs. Veicot šo imūnterapiju, viņam ir cerība izveseļoties. Ārzemju kolēģu rekomendācijai piekrita arī mūsu ārsti. Julina vērsās sociālajos tīklos pēc palīdzības, lai savāktu naudu dārgajam medikamentam. Ar draugu un paziņu palīdzību viņai izdevās savākt naudu pirmajam ārstēšanas posmam. Līdzcilvēku lielā atsaucība, labie vārdi un vēlējumi sniedza Vasilijam arī milzīgu psiholoģisko atbalstu. 1. jūnijā Vasilijs saņēma pirmo preparāta devu. Ārstēšana ir jāturpina.

Medikaments Keytruda

Pirms trim gadiem, pēc tam, kad sabiedrisko iniciatīvu portālā Manabalss.lv tika savākti 10 000 parakstu, preparāts Keytruda (pembrolizumab) tika iekļauts kompensējamo zāļu sarakstā pacientiem, kas slimo ar melanomu. Mūsu kaimiņvalstīs Lietuvā un Igaunijā šo medikamentu apmaksā valsts. Parakstu vākšanu iniciēja pavāre no Siguldas Tatjana Bičika, kurai pašai bija nepieciešams šis preparāts. Toreiz savākt līdzekļus medikamentam Tatjanai palīdzēja labdarības programma “Zaļā lampa”. Tagad melanomas slimnieki saņem to bez maksas. Savukārt pacientiem ar citām onkoloģiskām diagnozēm tas netiek apmaksāts.

Preparāts Vasilijam ir jāsaņem reizi sešās nedēļās. Procedūra tiek veikta stacionārā. Viena šo zāļu ampula maksā 2 032 eiro, Vasilijam vienā reizē ir nepieciešamas divas šādas ampulas. Tas nozīmē, ka katras sešas nedēļas viņam ir nepieciešami 4 064 eiro. Ārstēšanās kursam viena gada garumā nepieciešamas 8 šādas injekcijas un vēl jāveic papildus analīzes. Kopā Vasilija dzīvības glābšanai nepieciešami 34 912 eur, no kuriem abas meitas ir jau savākušas gandrīz 25 000 EUR. Mūsu palīdzība nepieciešama 9 912 EUR apmērā šo medikamentu apmaksai.

Vasilijs un trīs viņa galvenās sievietes

Vasilija sieva un meitas uzskata viņu par ideālu vīru un tēvu. “Mūsu tētim ir zelta sirds. Viņš ir ļoti strādīgs, gādīgs un mīlošs. Viņš vienmēr ļoti daudz ar mums ir nodarbojies, ģimene un bērni ir galvenās prioritātes viņa dzīvē. Kad ar tēti notika nelaime, mamma raudāja veselu gadu. Viņa mums ir ļoti emocionāla. Audzinot mūs ar māsu, tētis gribēja, lai esam stipras un atbildīgas. Pateicoties tam, es turos, nezaudēju ticību un daru visu, lai palīdzētu viņam,” stāsta Julina.

Tagad ģimene daudz laika pavada kopā – tētis invaliditātes dēļ nevar strādāt, mamma ir paņēmusi atvaļinājumu, lai par viņu rūpētos, bet meitas pārsvarā strādā attālināti.

Neskatoties uz piemeklējušo nelaimi, meitenes uzskata, ka tas ir laimīgs periods, kad viss ir gandrīz kā bērnībā. Tikai toreiz vecāki rūpējās par bērniem, bet tagad bērni ir kļuvuši par atbalstu saviem vecākiem. Vasilijam ļoti patīk makšķerēt, taču tagad viņam sevi ir jāsaudzē, tāpēc cope ir atlikta līdz labākiem laikiem. Meitas kopā ar viņu skatās makšķernieku kanālu, spēlē šahu, apspriež vēsturiskas publikācijas un grāmatas (Vasilijs ļoti interesējas par vēsturi). Sieva un meitas ir pārliecinātas, ka viņu mīlestība izglābs Vasiliju. Un mēs varam palīdzēt.

Ziedojumu tālrunis 90006384 (1,42 eiro par zvanu)

Labdarības fonds BeOpen ir atvēris speciālu ziedojumu kontu.

Labdarības fonds BeOpen

Reģistrācijas nr. 50008218201

Konta nr. LV59 CBBR 1123 2155 000 10

Bankas SWIFT kods: CBBRLV22

Ziedojuma mērķis: Palīdzība Vasilijam Lopatinam

No ziedojumiem netiek ieturēti nekādi procenti vai komisijas maksas.

Labdarības programma “Zaļā lampa” ir radio Baltkom 93,9 FM ēterā katru otrdienu plkst. 12.00 sadarbībā ar labdarības fondu BeOpen.

Programmas autores un vadītājas – Olga Avdeviča un Rita Troškina.